Pasaulē
Eiropa

Reine iecelta ES Vispārējās tiesas tiesneša amatā uz vēl vienu termiņu0

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu valdību pārstāvji šī gada 1.februārī uz vēl vienu termiņu ES Vispārējās tiesas tiesneša amatā iecēla Ingu Reini, aģentūra LETA uzzināja Tieslietu ministrijā.

Reines jaunais darba termiņš būs no šī gada 1.septembra līdz 2025.gada 31.augustam.

Valdība par Reines atkārtotu virzīšanu šim amatam lēma jau pērn 9.oktobrī.

Reine Vispārējās tiesas tiesneses amatā darbojas kopš 2016.gada 1.septembra, kad Vispārējās tiesas reformas ietvaros, dubultojot Vispārējās tiesas tiesnešu skaitu, Latvija varēja nominēt kandidātu uz otru valstij piešķirto tiesneša amata vietu. Reines amatu pilnvaru termiņš sākotnēji bija noteikts līdz 2019.gada 31.augustam. Reines atkārtotu virzīšanu Vispārējās tiesas tiesneša amatam rosināja Tieslietu ministrija un atbalstīja Ministru kabinets.

Pirms karjeras uzsākšanas Vispārējā tiesā Reine bija padomniece Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES un atbildēja par institucionālajiem, horizontālajiem, juridiskajiem jautājumiem, Vispārējo jautājumu darba grupu un attiecībām ar Eiropas Parlamentu. No 2003.gada līdz 2012.gadam Reine bija Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās.

LA.lv