×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Reiniku radošais gēns

ReklāmfotoReklāmfoto

Pazīstamais šlāgermūziķis un dziedātājs Artūrs Reiniks, grupu “Tērvete” un “Dobeles zemessargi” balss un dvēsele, daudzu dziesmu autors, aizvadīto gadu mūzikā noslēdzis, radošā kopprojektā iesaistot visu ģimeni. Kopā ar bērniem Lauri un Rūtu Reinikiem dziedātā “Debesis tomēr ir” skanēs “Muzikālās bankas” fināla koncertā, bet kopā ar dzīvesbiedri Daci Reiniku dziedātais tiks iemūžināts video.


 

Artūra, Laura un Rūtas kopīgi ieskaņotās dziesmas vārdi pieder pērn aizsaulē aizgājušajam mūziķim Mārtiņam Freimanim, Reiniku ģimenes draugam. Pirmoreiz “Debesis tomēr ir” izskanēja, atvadoties no mūziķa. Artūrs ir pateicīgs, ka dziesma guvusi ievērojamu klausītāju atsaucību, tā iekļuvusi “Latviešu Radio” (nu jau “Radio SuperFM”) atjaunotās “Mikrofona aptaujas” labāko divdesmitniekā gandrīz trīs simtu dziesmu konkurencē, kā arī starp “Muzikālās bankas” piecpadsmit labākajām. “Esmu saviļņots, ka cilvēki dziesmu uztvēruši ar tādu atzinību. Protams, lomu nospēlējis zemteksts, Mārtiņš… Šī bija vienīgā dziesma, ko viņš man devis bez melodijas, parasti atnesa visu gatavu. Toreiz apkārtējie ķircināja – neuzrakstīšu. Aizsvilos, solīju, ka varēšu. Jāatzīst, gāja grūti, dziesma ilgi nedevās rokās. Tā atnāca pēkšņi, naktī pēc Mārtiņa aiziešanas,” atminas Artūrs.

Mūziķis spriež – šī esot viņa līdz šim labākā dziesma. Ne velti pat “Muzikālās bankas” eksperts Mārtiņš Brauns, nezinot dziesmas tapšanas stāstu, to ierindojis septītajā vietā. Artūrs priecājas, ka uzstāšanās aptaujas finālā 21. janvārī Ventspilī būs vēl viens iemesls sastapt bērnus – māsa un brālis uz šova noslēgumu ieradīsies tieši no Norvēģijas, kur Rūta jau labu laiku dzīvo pastāvīgi, bet Lauris pašlaik devies uzņemt savu jaunāko video.

 

“Kopā ģimenē esam dziedājuši vienmēr, taču domāju, ka šis projekts būs vienreizējs. Protams, būsim uz skatuves arī Mārtiņa piemiņas mūziklā “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” (27. janvārī, “Arēnā Rīga”),” stāsta Artūrs. Savukārt Ventspilī, uz “Muzikālās bankas” skatuves, dziesma izskanēšot nedzirdētā, bet klasiskā versijā kopā ar Kristapa Krievkalna grupu, sola Artūrs.

 

Aizvadītajā gadā kopā dziedāšanā iesaistījusies ne tikai ģimenes jaunā paaudze, bet arī dzīvesbiedre, diriģente un skolotāja Dace. Kopā ar Artūru duetā ieskaņotajai “Es gribu ziedēt” ar Andreja Eglīša vārdiem jau pavisam drīz režisora Mārtiņa Druvas vadībā tapšot videoklips, veltījums teksta autoram.

Artūrs atzīst, pēdējā laikā aktīva bijusi sadarbība ar dziedoni Robertu Ošiņu, bet pašlaik jau esot gatavs ziemas noslēguma hits, arī Heinrihs Kalvītis, kā smejies, “aptamborēts” dziesmām, arī “Latvijas šlāgeraptaujas” rudens posmā tikko izskanēja abu kopdarbs “Tev vienai”, bet “Tērvete” un “Dobeles zemessargi” mazliet palikuši novārtā, tālab Artūrs sola – klausītāji šogad var gaidīt ko jaunu arī no šīm vienībām.

Pēc lielajiem notikumiem – šova un mūzikla – gada sākumā gan būšot uz mirkli jāatvelk elpa un pēc Reiniku ģimenes tradīcijas sniegotajā laikā jādodas tur, kur ievērojami siltāks. “Kaut kur iedvesma jāsmeļas un jāatslēdzas no visa, kas notiek. Mūsu ģimenē šie ikgadējie braucieni kļuvuši par tradīciju – salāgojam plānus un – aiziet! Viena šāda reize dod pamatīgu lādiņu visam turpmākajam gadam. Ja kādam liekas, ka tas līdzekļu trūkuma dēļ ir neaizsniedzams sapnis – tā nav. Man nav nedz īpašuma, nedz mājas, bet uzskatu, ka nauda, kas ieguldīta skaistā ceļojumā, pārvēršas par neatsveramu ieguldījumu nākotnē.”

Nav noslēpums, ka ikreiz pēc kāda eksotiska ceļojuma Arturs pārved pa dziesmai, kas allaž iekaro klausītāju sirdis – gan no Dominikanas pārvestā “Mamahuana”, gan no Meksikas līdzi atceļojusī “Zemeņu Margarita”, tālab, iespējams, pavasarī varam gaidīt jaunu, siltzemju ritmu piestrāvotu veikumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+