×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

Reinis Hofmanis nominēts prestižai pasaules fotogrāfijas balvai

foto - Letafoto - Leta

Latviešu fotogrāfs Reinis Hofmanis nominēts 2013. gada “Sony World Photography Awards” godalgai.

• Līdz šim lielākais dalībnieku skaits – vairāk nekā 122 000 pietikumi no 170 valstīm

• Darbiem raksturīga oriģinalitāte un kvalitāte

• Attēli publicēšanai pieejami press.worldphoto.org vai Image.net

5. februāris: Pasaules fotogrāfijas organizācija šodien paziņoja nominētos darbus 2013. gada “Sony World Photography Awards” profesionāļu, brīvajās un jauniešiem domātajās kategorijās.

Latviešu fotogrāfs Reinis Hofmanis ir viens no trijiem finālistiem arhitektūras kategorijā profesionāļiem.

Šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits – vairāk nekā 122 000 pieteikumi no 170 valstīm, no kuriem žūrija ir atlasījusi fotogrāfijas, kas izceļas citu vidū ar savu iespaidīgo kvalitāti, oriģinalitāti un moderno pievilcību. Fotogrāfiju tēmu loks ir ļoti daudzpusīgs – no satriecošām Sīrijas konflikta ainām līdz Obamas prezidenta kampaņai, intīmām Kabulas kinoapmeklētāju bildēm līdz asprātīgām dzīvnieku pasaules fotogrāfijām.

Apkopojot labāko starptautisko mūsdienu fotogrāfiju, nominētie darbi sniedz unikālu ieskatu 2012.gadā – gan no pasaules labākajiem uzlecošajiem, gan jau atzītiem fotogrāfijas talantiem.

Goda žūrijas, kas atlasīja profesionāļu darbus, vadītāja Katrīna Čermajefa no Magnum Photos atzīst: “Tās bija trīs uzmundrinošas dienas, kas tika pavadītas dzīvās un kaislīgās debatēs. Es domāju, ka mēs, žūrija, uzsākot šo procesu, jutāmies pārņemti. Man ir prieks atzīt, ka trešajā dienā katra grupa lepni prezentēja un argumentēja par labu izvēlētajiem darbiem, un atklāja pārsteidzoši spēcīgus nominētos darbus visās kategorijās.”

Astrīda Mergeta, Pasaules fotogrāfijas organizācijas radošā direktore saka: “Pasaules fotogrāfijas organizācija vēlas atrast labāko starptautisko mūsdienu fotogrāfiju visā pasaulē. Nominētie darbi ir nepārprotams atgādinājums par aizraujošu fotogrāfiju un kā katru gadu ar nepacietību gaidām, lai iepazīstinātu ar šiem fotogrāfiem globālu auditoriju.”

Nominētie darbi tiks izstādīti Londonas Somerseta namā no 26. aprīļa līdz 12. maijam. Fotogrāfijas tiks publicētas 2013. gada “Sony World Photography Awards” grāmatas izdevumā.

Brīvās un jauniešiem paredzēto kategorijas uzvarētāji tiks paziņoti 19. martā.

Profesionāļu kategoriju uzvarētāji un iekārojamā : L’Iris D’Or/ Sony World Photography Awards” gada fotogrāfa tituls tiks paziņots gala ceremonijā Londonā 25. aprīlī. “L’Iris D’Or” uzvarētājs saņems 25 000 ASV dolārus, savukārt brīvās kategorijas uzvarētājs saņems 5 000 ASV dolārus. Visi uzvarētāji, to skaitā arī kategoriju uzvarētāji, saņems jaunāko “Sony” fototehniku.

• Sony atbalstīto World Photography Awards Pasaules fotogrāfijas organizācija (PFO) piešķir no 2007.gada. PFO atbalsta profesionālo, amatieru un studentu fotogrāfiju, radot vietu, kur izrādīt pašreizējās tendences foto žurnālistikā, mākslas un komerciālajā fotogrāfijā. Dažādas programmas iesaista fotogrāfus komerciālās, kultūras un izglītības aktivitātēs. Šobrīd PFO aktivitāšu skaitā ir World Photography Student Focus konkurss; World Photo starptautiskie festivāli un pasākumi un World Photography Focus programma.

• Sony ir pasaulē vadošais uzņēmums patērētājiem un profesionāļiem paredzētu audio, video, komunikāciju un informācijas tehnoloģiju produktu inovāciju jomā. Sony ir plaši pazīstams ar tā audiovizuālajiem produktiem, piemēram, BRAVIA™ LCD augstas izšķirtspējas (HD) televizoriem, Cyber-shot™ ciparu kamerām, Handycam® videokamerām, “?” (izrunā kā alfa) ciparu SLR kamerām, Sony Tablet planšetdatoriem un Walkman® MP3 atskaņotājiem, kā arī VAIO™ personālajiem datoriem un 3D HD profesionālo apraides aprīkojumu. Lai uzzinātu vairāk par uzņēmumu Sony Europe, lūdzu, skatiet http://www.sony-europe.com. Lai uzzinātu vairāk par uzņēmumu Sony Corporation, lūdzu skatiet http://www.sony.net. “Sony”, “WALKMAN”, “VAIO”, “Cyber-shot”, “Handycam”, “?”, “Exmor”, “BRAVIA” un “XDCAM” ir reģistrētas preču zīmes vai uzņēmuma Sony Corporation preču zīmes. Visas citas preču zīmes vai reģistrētās preču zīmes pieder to īpašniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+