Motoru sports

Reinis Nitišs Amerikā piektais 0

Publicitātes foto

Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs “X Games” sacīkstēs Losandželosā izcīnīja piekto vietu “Global Rallycross SuperCar Lites” klases sacensībās.

 

Reinis Nitišs, pirmo reizi startējot Lites sacīkstēs ASV, jau pēc pirmajiem treniņiem tika uzskatīts par vienu no pjedestāla pozīciju pretendentiem, lai gan trase, automašīna un sacensību specifika 
Reinim bija sveša.

Kvalifikācijas braucienā Nitišs finišēja trešajā vietā pēc tam, kad nelielu izkustēšanos starta brīdī tiesneši formulēja kā pāragru startu un Reinim bija jāizcieš apstāšanās sods. Trasē atgriezies ceturtajā vietā latvietis apdzina vienu no konkurentiem, finišēja trešais un kvalificējās finālbraucienam no trešās starta rindas.

Finālbraucienā pēc starta pirmajā pagriezienā Nitišs bija trešajā vietā, taču tobrīd ar dubļiem tika aizmests mašīnas priekšējais logs, turklāt dubļu kārta salauza loga tīrītāju un Reinis sliktas redzamības apstākļos līdz finišam noturēja piekto pozīciju.

“Global RallyCross SuperCar Lites” sacensībās rallijkrosa braucēji startē ar vienādām, “Olsbergs MSE” komandas gatavotām pilnpiedziņas “Ford Fiesta” automašīnām. Reiņa Nitiša komanda atzīst, ka, sacīkstēs debitējot ar tikko uzbūvētu automašīnu, daudz bija jāstrādā ne tikai pie pilotēšanas apgūšanas, bet arī tehnikas pilnveidošanas – mašīna jāregulē, jānovērš nelielas nianses, kas šķietami ir sīkumi, tomēr izšķirošos brīžos traucē sportistam sasniegt optimālu rezultātu.

Komanda ar sasniegto rezultātu Losandželosā ir apmierināta un gatavojas nākamajai cīņai ASV jau šajā nedēļas nogalē, kad Nitišs aizvadīs otro Lites sacīksti Atlantā.

 

LA.lv