×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Reinis Zariņš un Andris Poga satiekas atkal

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Klausītājus Latvijā atkal priecēs starptautiski pazīstamais latviešu pianists Reinis Zariņš. 15. aprīlī Rīgā Lielajā ģildē festivāla “Windstream” noslēguma koncertā viņš uzstāsies kopā ar pūtēju orķestri “Rīga” un diriģentu Andri Pogu.

Londonā dzīvojošais latviešu pianists Reinis Zariņš ir viens no Latvijas visu laiku spilgtākajiem talantiem mūzikā. Divas reizes ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu, R. Zariņš uzvarējis daudzos starptautiskos konkursos un nebeidz pārsteigt klausītājus ar talanta diapazonu. Iedziļinoties viņš spoži interpretē pilnīgi atšķirīgu komponistu mūziku. Anglijas skaņu ierakstu idevniecībā “Champs Hill Records” R. Zariņš ieskaņojis Jāzepa Vītola klavierdarbus, kopā ar diriģentu Andri Pogu ideālā tandēmā spēlējis neaizmirstamus solo Lutoslavska, Skrjabina, Šostakoviča un Bēthovena opusos – par tiem kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” un diriģentu Andri Pogu kārtējo reizi izpelnījās nomināciju “Latvijas Lielajai mūzikas balvai 2014”.

Pēc koncertiem februārī, kurus pianists kopā ar izcilajām latviešu mūziķēm čellisti Kristīni Blaumani un vijolnieci Evitu Bindari sniedza Īrijā, Anglijā un Skotijā, R. Zariņš martā sniedza solokoncertu Vidzemes koncertzālē un arī aprīlī turpina priecēt sava talanta cienītājus Latvijā.

Talantīgais pianists uzstāsies Lielajā ģildē festivāla noslēguma koncertā “Andris Poga un Reinis Zariņš”. Šī būs divu talantīgu mākslinieku atkalsatikšanās, arī pūtēju orķestra “Rīga” tikšanās ar kādreizējo tā diriģentu, kopš Andris Poga atstāja PPO “Rīga” mākslinieciskā vadītāja amatu. Kopā ar pūtēju orķestri pianists atskaņos krievu komponista Igora Stravinska Koncertu klavierēm un pūšaminstrumentiem. Par šā koncerta interpretāciju Tenglvudas festivālā 2013. gadā kopā ar Bostonas simfonisko orķestri A. Poga jau guvis labas atsauksmes Bostonas medijos. Koncerts jau izskanējis arī Latvijā, toreiz solo spēlēja pianiste Ilze Arnicāne. R. Zariņš skaņdarbu gatavo īpaši koncertam Rīgā. Koncertā skanēs arī francūža Žana Fransē “eksotiskās dejas” nelielam pūtēju sastāvam un amerikāņu skaņraža Džeimsa Bārnsa Trešā jeb “Traģiskā” simfonija, kas sacerēta viņa aizsaulē aizgājušās meitiņas piemiņai.

Pēc koncertiem Rīgā R. Zariņš šajā pavasarī koncertēs arī Somijā un Lielbritānijā. Kā liecina ieraksts viņa mājāslapā, mūziķis gatavojas viņa pirmā klavierkoncerta ieraksta izdošanai izdevniecības “Toccata Classics” paspārnē.

Varbūt noder

Koncerts “Andris Poga un Reinis Zariņš”: 15. IV plkst. 19 Lielajā ģildē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 25.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+