×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Reinis Zariņš un Andris Poga satiekas simfoniskā mūzikā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Reinis Zariņš

Baudīt skaistu mūziku un lielisku mūziķu sniegumu aicina Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. 31. oktobrī Lielajā ģildē koncertā “Reinis Zariņš. Mākoņi. Čaikovskis” gaidāma tikšanās gan ar Reini Zariņu, vienu no Latvijas izcilākajiem jaunajiem pianistiem, gan ar arvien lielāku starptautisku atzinību gūstošo diriģentu Andri Pogu. Programmā līdzās Aleksandra Skrjabina un Pētera Čaikovska mūzikai skanēs arī Ērika Ešenvalda “Mākoņi”.

Gaidāmā koncerta diriģents, LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga aizvadītajā nedēļā ar lieliskām atsauksmēm debitējis pie viena no Eiropas vadošo orķestru – Minhenes filharmoniķu – diriģenta pults vieskoncertos Ķīnā, aizstājot pasaulslaveno diriģentu Valēriju Gergijevu. Pēc panākumiem Ķīnā A. Poga 24. oktobrī stājās pie Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults festivāla “Piano 14” atklāšanas koncertā, bet šobrīd gatavojas koncertam kopā ar LNSO Rīgā.

Koncerts sola atkalredzēšanos ar pašlaik Londonā dzīvojošo latviešu pianistu Reini Zariņu, divkārtējo Latvijas Lielās mūzikas balvas ieguvēju (2012 un 2013). Mūziķa lasījumā skanēs A. Skrjabina “Klavierkoncerts”. “Pirmā lieta, kas mani aizrāva Skrjabina Klavierkoncertā, bija sajūta, ka solists var gandrīz vai improvizēt – sarunājoties ar orķestri, būt pilnīgi brīvs,” par skaņdarbu saka pianists R. Zariņš. Pianists atzīst, ka nespējis pretoties klavierkoncerta “lēnās daļas vienkāršībai un atbruņojošajam skaistumam”.

Līdzās Skrjabina mūzikas temperamentīgai emocionalitātei koncertā skanēs Ērika Ešenvalda brāļa Oskara piemiņai veltītais simfoniskais skaņdarbs “Mākoņi”, komponista debija simfoniskās mūzikas žanrā. Līdzās tam arī Pētera Čaikovska “Ceturtā simfonija”. “Man šķiet, ka šī ir ārkārtīgi romantiski tonēta programma. Ešenvalda un Skrjabina melodiskās impresijas tādā īsti rudenīgā nostalģijā iepretim Čaikovska mūzikas kontrastu suģestijai ceļā no īsteni bēthoveniska likteņa spēka līdz dzīves apliecinājumam,” par gaidāmo koncertu saka diriģents A. Poga.

“Koncerts veidots, domājot ne tikai par Latvijas klausītājiem, bet muzikālajām tēmām, kas varētu interesēt visas Eiropas klausītājus. Vienlaikus ar Rīgu šis koncerts izskanēs Eiroradio dalībvalstu klasiskās mūzikas kanālu tīklā, un ar to tiks vainagota Latvijas “Radio 3 – Klasika” kūrētā “Eiroradio” īpašā nedēļa “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014″,” vēsta LNSO pārstāve Andra Rutkēviča.

Klausītāji būs gaidīti arī “Pirmskoncerta sarunā” Lielās ģildes Baltajā zālē. Tajā Orests Silabriedis sarunāsies ar kulturologu Denisu Hanovu par 19. gadsimta otrās puses Krieviju un Čaikovski šajā vietā un laikā.

Varbūt noder

Koncerts: 31. X 19 Lielajā ģildē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 10 – 30.

Sarunas pirms koncerts Lielās ģildēs Baltajā zālē 18.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+