Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
6. aprīlis, 2015
Drukāt

Reirs ar VNĪ vadību apmierināts; uzņēmums šobrīd atrodas starpattīstības posmā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Plāksne VAS "Valsts nekustamie Īpašumi".

Finanšu ministrs Jānis Reirs (V) ir apmierināts ar esošo valsts nekustamo īpašumu pārvaldītāja “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) vadību.

“Es klausos, ko saka VNĪ sadarbības institūcijas, un ir redzami uzlabojumi, jo ļoti daudzas problēmas var atrisināt, sadarbojoties un sēžot pie sarunu galda. Mēs arī gatavosim ziņojumu valdībai,” intervijā biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja Reirs.

Viņš gan atzīmēja, ka lielākā problēma ir saistīta ar attiecīgās institūcijas vēsturi. “Sākotnējā doma bija, ka visas valsts iestādes savus īpašumus nodod VNĪ un tad no labākajos īpašumos gūtās peļņas tiek veikti remonti citos, un valsts iestādes tiek izmitinātas par samērīgām īres maksām. Taču faktiski VNĪ saņēma tikai sliktus īpašumus, kuros naudu vajag ieguldīt, bet labos īpašumus iestādes paturēja sev. Līdz ar to pašlaik VNĪ īpašumu portfelī ir nepieciešamība pēc ļoti lieliem ieguldījumiem. Privatizāciju jeb atsavināšanu krīzes laikā mēs apturējām, jo nekustamo īpašumu cenas ir ļoti zemas un par sviestmaizi atdot īpašumus nebūtu visai labi. Vienlaikus, piemēram, “Tiesu namu aģentūra” pierāda, ka ļoti labi var uzturēt īpašumus arī ārpus šāda vienota portfeļa. Arī pasaule ir tā attīstījusies – globalizācijas iespaidā sākās uzņēmumu apvienošanās ar saukli, ka tikai liels var pastāvēt, bet pēc tam nāca sapratne, ka dažkārt liels veidojums ir pārāk smags, lai pastāvētu veiksmīgi. Arī šeit šis lielais veidojums īsti veiksmīgs nav sanācis, un ir jāmeklē risinājums. Domāju, ka mēs esam kādā starpattīstības posmā,” stāstīja ministrs.

Pēc viņa teiktā, VNĪ vadības komanda ir laba. “Ir varbūt arī iebildumi, ka viss notiek lēni, bet tāds nu ir mūsu iepirkumu likums, kurš nosaka, kā ir jāveic remonti,” piebilda Reirs.

Viņš pagaidām neuzskata, ka valsts īpašumu apsaimniekošana atkal būtu jāsadala. “Pašlaik neko tādu darīt īsti lietderīgi nebūtu, jo situācija tomēr ir stabilizējusies. Tomēr mums būtu jāsaprot, vai mēs pārtraucam šo īpašumu migrācijas procesu un tas, kas īpašumus apsaimnieko pašlaik, tas arī turpina tos apsaimniekot,” piebilda ministrs.

Jau vēstīts, ka pērn augustā par VNĪ valdes priekšsēdētāju tika iecelts Mārtiņš Tols. Pērn 29.aprīlī Finanšu ministrija izteica neuzticību VNĪ līdzšinējais valdes priekšsēdētājai Baibai Strautmanei un atbrīvoja viņu no amata.

VNĪ ir Finanšu ministrijas pārziņā. Uzņēmums nodarbojas ar nekustamo īpašumu izīrēšanu, iznomāšanu, pirkšanu, pārdošanu un citiem darījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai apmierināti arī pārējie?

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+