×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Reirs atkal noraida priekšlikumu samazināt PVN pārtikai (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Reirs.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (V), šodien tiekoties ar lauksaimnieku organizāciju vadītājiem, noraidījis priekšlikumu samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikai, argumentējot to ar situāciju valsts budžetā, aģentūru LETA informēja organizāciju pārstāvji.

Kā norādīja Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis, ministrs strikti noraidījis ierosinājumu par samazinātu PVN veselīgai pārtikai, jo pašreizējā valsts budžeta situācijā tas neesot iespējams.

Arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētāja vietniece Ilze Aizsilniece atzina, ka no ministra nav saņemts atbalsts samazinātam PVN svaigai un veselīgai pārtikai.

“Tika norādīts, ka lielākie ieguvēji būs tirgotāji, nevis ražotāji un pircēji. Tomēr vienojāmies, ka tiks vērtēta iespēja, līdzīgi kā Vācijā, likumā noteikt uzcenojuma apjomu, ko drīkst piemērot katrs no “ķēdes” dalībniekiem – ražotājs, pārstrādātājs vai pārdevējs,” sacīja Aizsilniece.

Savukārt Reirs sacīja, ka par samazināto PVN likmi pārtikai Finanšu ministrija jau vairākkārt ir norādījusi, ka to nav iespējams īstenot. “Turpretī tā dēvētais “zaļais iepirkums” ir iespēja mūsu lauksaimniekiem konkurēt ar citu valstu produkcijas piegādātājiem,” sacīja ministrs.

Biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš norādīja, ka tikšanās laikā ministrs: iepazīstināts arī ar citiem lauksaimniekiem aktuālajiem jautājumiem.

“Diskutējot par sezonas laukstrādnieka nodokli, ministrs izvērtēs sistēmas efektivitāti pagājušajā gadā. Tāpat solīts izvērtēt pašreizējo situāciju ar nekustamā īpašuma nodokli neapstrādātai zemei, kā arī nekustamā īpašuma nodokļa likmes palielināšanu juridiskajām personām piederošajai neapstrādātai zemei. Tāpat ministrs apņēmās meklēt risinājumus, lai zemes iegādes izmaksas lauksaimnieki varētu iekļaut uzņēmuma izmaksu daļā,” sacīja Lazdiņš.

Kā ziņots, šodien lauksaimnieku organizāciju vadība tikās ar finanšu ministru, lai pārrunātu aktuālākās problēmas, ar kurām šogad saskarsies lauksaimniecības nozare.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Salīdzinājumā ar Briseli (Beļģija),Latvijā PVN likme pārtikai ir 3,5 reizes augstāka,jo Latvijai ir jāuztur par 3 ministrijām vairāk nekā Beļģijai un jāturpina samazināt IIN 13 ministriem!

 2. Vai Latvijā PVN pārtikai ir jau samazināts,ja vari apgalvot,ka cenas nesamazinās? Nevajag pūst Vienotības stabulē!

 3. Vai tad Grieķijā,Spānijā un Itālijā budžeta situācija ir ideāla,Reira kungs?

 4. Latvijā iespējams tikai samazināt pensijas zem iztikas minimuma un desmit latu ģimenes valsts pabalstu,par ko Reirs 2009.gada 16.jūnijā nobalsoja pat acis nepamirkšķinot,un atšķirībā no Solvitas Āboltiņas un Valda Dombrovska,nav atvainojies saviem vēlētājiem vēl šobaltdien! Tāpat,kā par algu griestu atcelšanu valdības padomniekiem-2010.gada 14.oktobrī!

 5. Pat Itālijā un Spānijā,Reir,ikdienas pārtikai ir noteikta 4% PVN likme! Luksemburgā tā ir 3%,Šveicē-2,5%,Lielbritānijā,Īrijā un Maltā-0%!

 6. Jāturpina samazināt IIN miljonāriem,kaut vai uz PVN rēķina maizei un pienam!

 7. par mūsu nabadzīgo valdību, kura bez pvn ieņēmumiem neiztiek, tik trūcīga…
  ES dalībvalstīs ir 4 veidu PVN likmes – lidzās standarta likmei ir samazinātā, supersamazinātā (piemēram, dažās valstīs par vietējo pārtiku PVN ir 4 %, par dažām pozīcijām iespējami 2 vai 3 procenti..) un pārejas tarifs (tablās saukts Parking Rate).
  Mūsu valdībai vajadzētu kaunēties.
  Jaunkais kopsavilkums par PVN likmēm 28 ES valstīs ir Eiropas Komisijas dokumentā 2014.gada jūlijā
  Gūglītī sameklējams ar numuru : Ref. Ares(2014)2087537 – 25/06/2014 .
  VAT Rates
  Applied in the Member States
  of the European Union
  Situation at 1st July 2014

 8. kaada jeega samazinaat pvnu, ja cenas nesamazinaas… Resnie (paardeveeji) paliks veel resnaaki tas arii viss

  • Tikai piekrītu. Ja samazinājās piena iepirkuma cenas, tad veikalos to kaut kā neredz, pat transporta benzīna cenas ir zemākas. Tā kā tā ir tukša demagoģija un veikalnieku- ražotāju maku pildīšanas mēģinājums ar virspeļņu

Draugiem Facebook Twitter Google+