×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. maijs, 2016
Drukāt

Reirs: Atzinums par Stambulas konvenciju ir nekvalitatīva, balstīta uz safabricētiem faktiem Krievijas propaganda (7)

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs (no kreisās), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks un zvērināta advokāte Inga Kačevska piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas iespējamo rīcību saistībā ar pievienošanos Stambulas konvencijai.Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs (no kreisās), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks un zvērināta advokāte Inga Kačevska piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas iespējamo rīcību saistībā ar pievienošanos Stambulas konvencijai.

Foto - LETA

Tieslietu ministrijas pasūtītais atzinums par Stambulas konvenciju ir nekvalitatīvs, balstīts uz safabricētiem faktiem un Krievijas propagandas mājaslapas atziņām, uzskata labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Reirs šodien valdības sēdē uzsvēra, ka, pasūtot juridisko atzinumu par konvenciju, ir novilcināts laiks un iztērēta nauda.

Viņa ieskatā, izdomājot ar realitāti nesaistītus argumentus, tiek aizmirsta pati konvencijas būtība, proti, ka tā ir pret vardarbību un tā ir pirmā konvencija pret vardarbību pret sievietēm un vīriešiem ģimenē.

IEPAZĪTIES AR ATZINUMA PILNU TEKSTU IESPĒJAMS ŠEIT!

Tieslietu ministrijai arī tika pārmests, ka, neskatoties uz valdības doto uzdevumu, ziņojuma sagatavošanā nav piesaistītas citas institūcijas. Viņš arī vērsa uzmanību, ka Latvija, neparakstot konvenciju, sūta apšaubāmus signālus, ka mūs šīs vērtības neinteresē. Turklāt starp valstīm, kas nav parakstījušas dokumentu, ir Krievija, Armēnija, Azerbaidžāna un Moldova.

Reirs arī pauda neapmierinātību, ka Tieslietu ministrijai bija trīs mēneši laika, lai sagatavotu ziņojumu, tikmēr Labklājības ministrijai atzinums bija jāsagatavo pusotras dienas laikā.

Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) norādīja, ka viņš atbalsta Latvijas pievienošanos Stambulas konvencijai. “Ja Latvija nepievienosies, tas jau būs valsts reputācijas jautājums,” uzsvēra Rinkēvičs.

Pēc ārlietu ministra teiktā, Latvijas pievienošanās Stambulas konvencijai ir nepieciešama vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, rādītāji par vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievietēm Latvijā ir augstāki nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES). Otrkārt, konvencija ir ne tikai juridiski saistošs dokuments, bet arī tas ļaus piesaistīt neatkarīgus ekspertus minēto problēmu risināšanā. Treškārt, lai arī patlaban Stambulas konvenciju ir ratificējušas 13 ES dalībvalstis, tomēr tuvākajā laikā šī situācija mainīsies.

Jau ziņots, ka juridisko analīzi par Stambulas jeb vardarbības pret sievietēm novēršanas konvenciju veica Ingas Kačevskas birojs. Atzinuma noslēgumā kā autore norādīta juriste Baiba Rudevska. Izpildot valdības uzdevumu veikt analīzi par konvenciju, līgumu ar biroju slēdza Tieslietu ministrija. Analīze izmaksājusi 3000 eiro.

Biroja veiktajā juridiskajā analīzē teikts, ka no juridiskā viedokļa nav atrodams neviens iemesls, kādēļ Latvijai būtu jāparaksta starptautisks līgums, kas neatbilst tās pamatlikumam – Satversmei. Analīzē apgalvots, ka Stambulas konvencija “klaji ignorē” gan Satversmes 112.pantā, gan starptautiskajos cilvēktiesību dokumentos garantētās vecāku tiesības bērnu izglītībā. Turklāt netiekot ņemta vērā arī vecāku reliģijas brīvība, kas ir nesaraujami saistīta ar tiesībām izglītot savus bērnus saskaņā ar savu reliģisko pārliecību un filozofiskajiem uzskatiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kā gan citādi? Atbildēt

  Reirs taču ir savas partijas patriots! Tādēļ arī šeit,pēc tradīcijas,ir piesaucama pat Krievija!

 2. ĢENDERISTU SEKTAI(VIENOTĪBAI) NĒ Atbildēt

  Galvenais ir nākošās vēlēšanās izmest šis geju un lezbiešu radītās pseido ideoloģijas ĢENDERIMA sektas sludinātājus – Vienotību no visām valsts institūcijām lai bērnus par garīgiem kropļiem nepadara. Garīgiem kropļiem un liberastu sektantiem(Vienotība) valdībā nav vietas.

 3. “Ja Latvija nepievienosies, tas jau būs valsts reputācijas jautājums,” uzsvēra Rinkēvičs.
  ………………………………….
  Latvijas reputācija jau sen ir iznīcināta. Un, ja kaut kāda amorāla, pakalpīga reputācija tiek likta augstāk par valsts un tautas izdzīvošanu, iznīcinot morāli un tradicionālas ģimenes, tad nav jautājumu, kādi spēki Latviju tur pie rīkles.

 4. Reir! Ja uz Tevi spiež tad deklarē to lai visi dzird un atstāj amatu!!!
  ___
  Visi ludzu kauniniet sev pazistamos politiķus. Par visiem imperiālistu uzspiestajiem lēmumiem. DARIET TO!! Un jūs cienīs.

 5. Tieslietu ministrijas pasūtītais atzinums par Stambulas konvenciju ir nekvalitatīvs, balstīts uz safabricētiem faktiem un Krievijas propagandas mājaslapas atziņām, uzskata labklājības ministrs Jānis Reirs… un latviešu bullim gar acīm tika novicināta sarkanā lupata. “Jā, jā! Krievi nāk!” tas sāka baurot.

 6. Jurists reirs ierunajās…Šī niecība nesaprot, ka valstī darbojas Kriminalkodekss, kur visas šīs situācijas atrunātas..

Draugiem Facebook Twitter Google+