Latvijā
Politika

Reirs: Bāriņtiesām jāpāriet valsts pārziņā0


Jānis Reirs
Jānis Reirs
Foto – Valdis Semjonovs

Bāriņtiesām, kas patlaban ir pašvaldību iestādes, vajadzētu pāriet valsts pārziņā, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Viņš šo nepieciešamību pamatoja ar to, ka “bāriņtiesām ir jāspēj pieņemt vienādi risinājumi bērnu interesēs neatkarīgi no pašvaldības rocības”.

Vaicāts, cik ilgi varētu nākties gaidīt, lai šī reforma īstenotos, ministrs atzina, ka tas lielā mērā ir atkarīgs no Latvijas Pašvaldību savienības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī no viņa paša vadītās Labklājības ministrijas.

“Mēs nākam ar iniciatīvu, un es domāju, ka pēc Saeimas vēlēšanām būs programmātiski ieraksti par to, ka mēs gribam centralizētu bāriņtiesu sistēmu valstī,” izteicās Reirs.

Kā ziņots, ideja, ka bāriņtiesām vajadzētu nonākt valsts pārziņā, publiski izskanējusi jau vairākkārt, taču tās īstenošanai nekādi skaidri lēmumi nav pieņemti. Arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas jaunā vadītāja Marianna Dreja neizslēdz iespēju, ka bāriņtiesas no pašvaldībām būtu jāpārņem tiešā valsts pārziņā.

LA.lv