×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
18. septembris, 2017
Drukāt

Reirs: Demogrāfiju vairāk varētu uzlabot otrā bērna politikas īstenošana (5)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Labklājības ministrija (LM) uzskata, ka uzlabot demogrāfiju un vairot dzimstību vairāk varētu īstenojot nevis trešā, bet gan otrā bērna politiku, aģentūrai LETA teica labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Viņš skaidroja, ka Demogrāfisko lietu padome apstiprināja nākamajam gadam papildus 28 miljonus eiro, bet vēl pēc gada 32 miljonus eiro trešā bērna politikai, lai palielinātu pabalstus, tomēr padomē šai idejai neesot bijis viennozīmīgs atbalsts. Piemēram, demogrāfs Pēteris Zvidriņš izteicās, ka pareizi būtu veidot tieši otrā bērna politiku, kam piekrīt arī LM.

Ministrs norādīja, ka Latvijā 70% ģimeņu ir viens bērns, tātad būtu tikai loģiski censties īstenot ne tikai trešā, bet arī otrā bērna politiku. Otrā bērna politikas īstenošana, pēc Reira domām, ir loģiska un zinātniski pamatota, īpaši pievēršot uzmanību citām valstīm, kuras veic dažādus demogrāfijas uzlabošanas pasākumus.

Pēc Reira paustā, gadāms, ka nākamgad saistībā ar šiem jautājumiem varētu būt lielas diskusijas gan no politiķu, gan zinātnieku puses.

Reirs norādīja, ka Demogrāfisko lietu padomē izskanēja dažādi priekšlikumi, taču uz nākamā gada budžetu tika apstiprināta trešā bērna politikas veicināšana. Patlaban padomes uzdevumā LM rēķina, cik liels pabalsts pie esošās sistēmas būs par trešo, ceturto un piekto bērnu. Pirmie aprēķini rādot, ka 2019.gadā ar 32 miljoniem eiro nepietiks, lai izpildītu mērķi. Aprēķins par pabalstu apmēru tiks veikts līdz budžeta iesniegšanai, piebilda ministrs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Demogrāfisko lietu padome nolēma, ka pārējie izskanējušie priekšlikumi tiks nodoti tālākai apspriešanai zinātniekiem un sabiedrībai.

Kā pēc Demogrāfisko lietu padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), daudzbērnu ģimeņu pabalstiem 2018.gadā papildus novirzīs 28 miljonus eiro, bet no 2019.gada – 32 miljonus eiro.

Premjers gan vēl nevarēja komentēt, vai jau nākamgad ģimene par trešo bērnu pabalstā saņems 100 eiro mēnesī, jo patlaban tiekot veikti aprēķini.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. No politikas taisīšanas bērni nedzimst, Jums jau gan to vajadzēja zināt. Latvijā jābūt stabilai ekonomikai, samērīgai nodokļu un atalgojuma sistēmai, Līdz minimumam samazināta birokrātija un to nodrošinošais birokrātu slānis, tad ģimenēs dzims ne tikai divi, vai trīs bērni,bet tik, cik katra spēj izaudzināt.

  2. Uzmanības novēršanai no pašu prēmijām,dalīsim bērnus pirmajos,otrajos un trešajos!

  3. Par trešo bērnu to simts eiro pabalstu sola jau no 2015. gada. Kad bija jāsāk maksāt, tad nesanāca. Tagad tas pats. Deputātu un ministru algas gan tik ilgi neaprēķina un tām līdzekļu un bonusu parasti pietiek. Esam četru bērnu ģimene, bērni ir ne pabalstu pēc, par laimi paši savus bērnus spējam nodrošināt un izskolot. Bet dusmas uz to nemitīgo skandināšanu, ka daudzbērnu ģimenes ir prioritāte. Prioritāte ir Igaunijā, tur tas ir jūtams arī attieksmē, ne tikai dāsnos pabalstos.

  4. Sāciet ar pirmā bērna novērtēšanu, arī vienīgais nav mazsvarīgs, lai gan valdība to nemitīgi uzsver. Katrs nākamais lai neliekās radīts tikai pabalstu dēļ. Ne pārāk labs iespaids par daudzbērnu ğimenēm tiek veidots. Visi bērni jāvērtē vienādi. Ne jau ar izsmiekla bērnu naudu.

  5. Demogrāfija-zinātne par iedzīvotājiem. Varbūt uzlabot dzimstību? Nožēlojami, ka ministra amatā galīgie stulbeņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+