×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2017
Drukāt

Reirs: Esam nonākuši pie risinājuma, kas samazinās pabalstus 70 000 bērniem (7)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Labklājības ministrs Jānis Reirs

Mums ir daudz institūciju, kas cenšas risināt demogrāfijas jautājumus, bet esam nonākuši pie risinājuma, kas atņems vai samazinās pabalstus 70 000 bērniem, Latvijas Televīzijas raidījumā “Tieša runa” sašutumu pauda labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Jau ziņots, ka saskaņā ar pašreizējo kārtību pabalsta apmēru nosaka bērna kārtas skaitlis atbilstoši dzimšanai, bet Demogrāfijas lietu centrs piedāvā jaunu kārtību, kas līdzīgi kā Igaunijā un Lietuvā paredzētu, ka pabalsta apmēru nosaka reālais aprūpējamo bērnu skaits ģimenē, trešdien aģentūrai LETA skaidroja centra vadītājs, Saeimas deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK).

Reirs norādīja, ka ar šo priekšlikumu vismaz 70 000 bērnu tiks samazināts pabalsts. Ministrs teica, ka Labklājības ministrija otrdien valdības sēdē piedāvās savu risinājumu un tad būs jāizlemj, kā rīkoties. “Es praktiski nevaru pieļaut situāciju, ka no 2019.gada 70 000 bērniem tiks samazināts pabalsts,” uzsvēra Reirs. “Valstij ir svarīgs jebkurš bērns – gan ģimenes, kam vecākais bērns ir tīnis, gan tās, kam viņš ir pilngadīgs. [..],” piebilda ministrs.

Reirs gan izteicās, ka arī “Parādnieka piedāvātajai politikai ir tiesības uz dzīvi”, bet, ieviešot šo politiku demokrātiskās valstīs, noteiktu laiku būtu jābūt divām politikām, arī iepriekšējai, kā arī būtu jānotiek sabiedriskajām apspriešanām.

Skaidrojot Demogrāfijas lietu centra priekšlikuma būtību, Parādnieks norādīja, ka pabalsta mērķim ir jābūt sniegt atbalstu ģimenei brīdī, kad tas ir visvairāk nepieciešams, piemēram, laikā, ka bērns iet skolā. “Mērķis ir dot mērķtiecīgu atbalstu ģimenei, kuras faktiski audzina bērnu. [..]. Skatoties, kā tas ir citās valstīs, konstatējām, ka sanāk visai divdomīga situācija – ģimene, kurā ir divi bērni, pirmais un otrais bērns, saņem atbalstu 34 eiro apmērā, bet ģimene, kurai ir četri bērni, bet trīs jau pieauguši, paši strādā, nopelna, pašiem ir savas ģimenes, viens mazbērns, saņem 50 eiro. Faktiski ģimene audzina vienu bērnu,” skaidroja deputāts.

Tāpat esot konstatēts, ka ģimenes, kuru bērni pēc 9.klases izvēlas profesionālo izglītību, vairs nesaņem šo atbalstu. Arī to mainīšot centra priekšlikums. Kā rezumēja Parādnieks, atšķirībā no pašreizējās situācijas, atbalsta sistēmā tiks ieskaitīti bērni, kuri mācās profesionālajā skolā, kā arī tie, kas vēl 19 gados mācās vidusskolā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. nu kauna un nav bijis ta jau maksa lielas naudas un nu tas pasas nems nost!KAUNS KAUNS KAUNS MUSU VALDIBAI!

  2. Un ja bērns grib mācīties augstskolā un vecāki sedz, skolas naudu, dienesta viesnīcas un uztura naudu? It sevišķi, ja grib normālu izglītību un normāli mācīties! Un tas notiek +/- līdz apmēram 24 gadu vecumam. Bērnu vajadzētu ieskaitīt kamēr viņš mācās, saprata robežās līdz 24 gadiem. Skolas izziņas tak var dabūt. Tad brīnās ka nav speciālistu un izglītotu cilvēku.

  3. Tiem bērniem,kas paši jau pelna nu gan nav jāmaksā.Labklājības ministrs nav savā vietā!

  4. Kad vienreiz būs laiks kad ķersieties klāt savām algām.

  5. Fantastiski, tiem tur augšā ir pilnīgi vienalga kā dzīvojam mēs, te apakšā!

  6. reirs aizmirsa pateikt ka no piešķirtajiem 38 miljoniem bērnu pabalstiem 11 miljonus viš veiksmigi ministrijas darbiniekiem piemaksās iztērē neviss pabaltos aizlaiž

Draugiem Facebook Twitter Google+