×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Reirs: ja teātris negrib atdot peļņu, lai reģistrējas kā bezpeļņas organizācija (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2015" novadu sadziedāšanās Rīgas kanāla malās pie Latvijas Nacionālās operas.

Ja kultūras iestādes, tostarp Latvijas Leļļu teātris, nevēlas atdot valstij savu peļņu, lai tās reģistrējas kā bezpeļņas organizācijas, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Viņš norādīja, ka Latvijas Leļļu teātris ir valsts kapitālsabiedrība un tādējādi, atbilstoši likumam, kas regulē kapitālsabiedrību darbību, peļņa ir jāieskaita valsts budžetā.

Ministrs atzina, ka “ir normāli, ja kultūras iestādes nevēlas dalīties ar peļņu”, vienlaikus norādot, ka tāda gadījumā tām jāpārreģistrējas par bezpeļņas organizācijām, kas savukārt nelabvēlīgi iespaidotu tajās strādājošo algas.

Jau vēstīts, ka Kultūras ministrijas priekšlikums atbrīvot vairākas kultūras iestādes no dividenžu maksāšanas valstij, to peļņu novirzot kapitālsabiedrību materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, otrdien radīja asus strīdus valdības sēdē un valdība ar balsojumu neatbalstīja “Latvijas Koncertu”, Latvijas Nacionālās operas, Latvijas Leļļu teātra un Jaunā Rīgas teātra atbrīvošanu no dividenžu izmaksas valstij.

Kultūras ministre Dace Melbārde pēc valdības lēmuma četras Kultūras ministrijas kapitālsabiedrības neatbrīvot no dividenžu izmaksas valstij uzsvēra, ka lēmums ir signāls, ka teātriem, operai, orķestriem nevajag censties piesaistīt ziedojumus un papildu finansējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ir meli un ir lieli meļi tādi kā finansu ministrs -ja jau maksā visi,tad kāpēc nemaksā Valmieras teatris?Varbūt skaidrojums ir pavisam vienkārš-finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra Ašradena sievā-teātra vadītājā?Laikam jau jāzin,ko precēt-vismaz Vienotība savējos neaizmirst.

 2. Viss tas cepiens ir pa tukšo, jo valsts vara jau vēl nav atskaitījusies tautai, kuras kalpi tie būtībā ir, par savos pelēkajos varas gaiteņos “izķīzgāto” naudu un dajebkam, ministrijas pašas ieskaitot.
  Balsojamai mašīnai pie MK, kura sucas saeima, vien par maz… Apceptēs dajebko, ka tik paši “pie siles”.
  Jaunais VID vai tā Parex, L.M afēras vien ko… izmaksāja? Kur nu vēl visas tās
  EU naudu būšanas/ apgūšanas vai arī “atdošanas uz neatgriešanos”….
  :(?

 3. Es domāju, ka tieši valdībai, sevišķi finanšu ministram, vajadzēja noteikt kādas iestādes un uzņēmumi var būt bezpeļņas statusā.

 4. Reirs ir muļķis vai tēlo muļķi, vai ir demagogs???? Varbūt FM pārgudrie ierēdņi izstāstīs kurš likums paredz iespēju valsts struktūrās veidot bezpeļņas organizācijas???

 5. Ja tā ir taisnība, ka Dace Melnbārde uzskata, ka kultūras iestādēm pietiek līdzekļu, lai funkcionētu sev cienīgā līmenī, tad viņai nekavējoties jādemisionē. Vai tas ir absolūts analfabētisms vai apzināti kaitnieciska darbība profesionālās kultūras jomā? Mūziķi joprojām dzīvo kā nabagi ar visaugstāko izglītību, kāda iespējama, strādājot pārcilvēcisku smagā režīmā. Tas ir prātam neaptverams paziņojums no Melnbārdes puses!

Draugiem Facebook Twitter Google+