×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. septembris, 2016
Drukāt

Reirs: “Kalkūnus” neslēgs, ja pildīs plānu (2)

Labklājības ministrs Jānis Reirs (no kreisās) un tiesībsargs Juris Jansons atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc Daugavpils novada Valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" filiāles "Kalkūni" apmeklējuma 25.augustā.Labklājības ministrs Jānis Reirs (no kreisās) un tiesībsargs Juris Jansons atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc Daugavpils novada Valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" filiāles "Kalkūni" apmeklējuma 25.augustā.

Foto - LETA

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Latgale” filiāli “Kalkūni” netiks slēgta, ja tiks izpildītas deinstitucionalizācijas plāna prasības, Latvijas Radio teica labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Lai atceltu lēmumu par “Kalkūnu” slēgšanu, jābūt pilnai pārliecībai, ka visi pakalpojumi, kas ir paredzēti plānā, tiks piedāvāti arī šajā aprūpes centra filiālē.

Tāpat ir jābūt pārliecībai, ka “Kalkūnos” vide kļūs ģimeniskāka, ir jābūt pārliecībai par bērnu tālāko likteni un attīstību, teica Reirs.

Kā ziņots, augusta beigās Daugavpils pilsētas domes deputāti vienbalsīgi nolēma pieprasīt atcelt lēmumu par sociālās aprūpes centra “Kalkūni” slēgšanu. Minot iemeslus, kāpēc šo lēmumu uzskata par nepareizu, pašvaldība norādījusi, ka smagi slimie bērni nespēs atrast audžuģimenes, jo viņiem ir nepieciešama ne tikai aprūpe, bet arī medicīnas pakalpojumi.

Savukārt analogā centrā Rīgā šos bērnus vecākiem un audžuvecākiem apmeklēt būs apgrūtinoši. Centrā “Kalkūni” strādā pārsvarā Daugavpils iedzīvotāji, un tā likvidācijas rezultātā viņi var palikt bez darba.

Līdzīgu lēmumu ir pieņēmusi arī Daugavpils novada dome, kas lūgusi labklājības ministru Reiru atcelt rīkojumu par VSAC “Latgale” filiāles “Kalkūni” darbības izbeigšanu.

Pašvaldība lūgusi LM saglabāt VSAC “Latgale” filiāli “Kalkūni”, pilnveidojot un paplašinot tās sniegto pakalpojumu klāstu, nosakot, ka filiāles pakalpojumu saņēmēji ir personas ar garīgās attīstības traucējumiem un/vai smagiem funkcionāliem traucējumiem.

Jau vēstīts, ka Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāli “Kalkūni” plānots slēgt 2019.gadā, jo, pēc Labklājības ministrijas domām, filiāles “Kalkūni” ēkas ir novecojušas un to drošai izmantošanai būtu nepieciešami lieli ieguldījumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kapitālistiskā darba trieciennieks Atbildēt

    Piecgadi trijos gados!

  2. Mjaa…. Kārtējais pierādījums tam, ka valstij prioritāte ir “plāna izpilde”, nevis cilvēki.

Draugiem Facebook Twitter Google+