×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Reirs: nākamgad budžeta ieņēmumi un izdevumi pieaugs par apmēram 2%

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamgad valsts budžeta ieņēmumi un izdevumi pieaugs par apmēram 2%-2,5%, trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica finanšu ministrs Jānis Reirs.

Viņš norādīja, ka nākamgad budžeta ieņēmumi būs par vairāk nekā 300 miljoniem eiro lielāki nekā šogad plānotie. Savukārt budžeta deficīts 2016.gadā būs apmēram 0,7-0,8% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Finanšu ministrs informēja, ka martā valdībā tiks apstiprināts valsts budžeta sagatavošanas grafiks.

Viņš uzsvēra, ka papildus finansējums aizsardzībai nākamā gada budžeta ietvaros ir ļoti akūta nepieciešamība – līdz 2018.gadam panākt finansējumu līdz 2% no IKP. “Aizsardzība ministrija nav sēdējusi rokas klēpī salikusi, ir rasti projekti un veidi, kā šos līdzekļus iztērēt, ir lielāka sapratne, kas nepieciešams. Prioritāri, gan aizsardzībai, gan iekšlietu sfērā ir nepieciešama robežu nostiprināšanā – tam nepieciešami ļoti lieli līdzekļi,” teica Reirs.

Uz jautājumu, kur valdība cer rast finansējumu aizsardzībai, Reirs norādīja, ka ekonomika attīstās. “Ir pieaugums budžetā, nav tik strauji, kā plānojām, ja būtu miera laiki, bet pamatā šie līdzekļi tiks plānoti no attīstības pieauguma, tas ir pamata avots,” teica ministrs, norādot, ka aizsardzībai papildus nepieciešami nedaudz virs 250 miljoniem eiro, tostarp visvairāk līdzekļu papildus tiks atvēlēti 2017. un 2018.gada budžetā.

Savukārt algu pielikumus pedagogiem, medicīnas nozares darbiniekiem un policistiem, kā arī papildus finansējumu citām nozarēm Reirs nesolīja. “Pirmkārt visas politiskās partijas solīja pamatfinansējumu drošībai. Ja nebūs drošības, tad nebūs vajadzīgas skolotāju un mediķu algas (..) Valdība sevi ļoti atbildīgi parādīja, veidojot 2015.gada budžetu, visas nozares tika aptvertas, un tāpat valdība turpinās veidot 2016.gada budžetu un pieies atbildīgi šim jautājumam, meklēs, pirmkārt, finansējumu no attīstības un pārskatīs [izdevumus] nozarēs. Jūsu pieminētās nozares, skaidrs, ka nekādu samazinājumu nepiedzīvos,” teica finanšu ministrs.

Jau vēstīts, ka valdība darbu pie 2016.gada valsts budžeta sāks martā.

Tāpat ziņots, ka 2015.gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi tiek plānoti 7,3 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi tiek plānoti 7,5 miljardu eiro apmērā. Valsts konsolidētā budžeta deficīta līmenis atbilstoši naudas plūsmai ir paredzēts 0,9% apmērā no IKP. Savukārt konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi 2015.gadam ir plānoti 8,9 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi 9,2 miljardi eiro.

Vispārējās valdības budžeta deficīts atbilstoši Eiropas nacionālo un reģionālo kontu sistēmai 2015.gadā tiek prognozēts 247,6 miljoni eiro jeb 1% no IKP.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+