×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
6. novembris, 2017
Drukāt

Reirs: Otrā līmeņa pensiju mantošana nav iespējama, neizpostot sociālo budžetu (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministrs Jānis Reirs

Priekšlikumu par otrā līmeņa pensiju mantošanu nav iespējams īstenot, neizpostot sociālo budžetu, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” norāda labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Aizvadītajā ceturtdienā parlaments konceptuāli atbalstīja partijas “No sirds Latvijai” (NSL) deputātu iesniegtos grozījumus Valsts fondēto pensiju likumā, kas cita starpā paredz noteikt uzkrātā fondētās pensijas kapitāla mantošanas iespēju, ja dalībnieks nomiris pirms pensijas vecuma sasniegšanas. Šāda norma ļautu apzināties, ka dalībnieks tik tiešām ir sava uzkrājuma īpašnieks, kā arī paaugstinātu ieguldījumu kultūru, uzskata partija.

Kā skaidro Reirs, ja pensijas maksātu no valsts budžeta, šāda sistēma būtu iespējama, bet Latvijā uzkrājumu veido katrs pats no savām sociālajām iemaksām. “Ja pārejam uz otrā līmeņa pensijas mantošanu, tad pensiju izmaksas visiem drīkstēs būt tikai ekspluatāciju garumā – ja cilvēks aiziet pensijā 65 gados, tad viņam otro pensiju līmeni maksātu tikai 20 gadus, kamēr ir nauda, ko viņš uzkrājis. Bet, ja pensionārs nodzīvo ilgāk, tad viņam pensiju nemaksātu vispār, jo nebūtu no kā.

Bet tagad daudzi cilvēki dzīvo ilgāk, un viņiem turpina maksāt to, ko viņi nav nopelnījuši. Un tad, ja iestājies mantošanas gadījums, to naudas daļu, kas paliek pāri, varētu mantot,” norāda ministrs.

Vaicāts, vai uzskata, ka mantot pensijas nav iespējams pat uz noteiktu laiku, piemēram, kamēr pēc otras puses zaudēšanas pārkārto dzīvi, Reirs uzsver, ka tas varētu notikt, ja valsts to garantētu un apmaksātu. Pretējā gadījumā nauda tiktu paņemta no visiem pārējiem. “Ir ļoti viegli pieņemt kaut ko populistisku pirms vēlēšanām,” izteicās ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Šobrīd jau ir iespēja mantot 2.pensiju fondu – ne tiešā veidā, bet caur mūža pensijas polisi kādā no apdrošināšanas iestādēm.

    • Tas gan ir ja sasniedz pensijas vecumu. Ja persona noliek karoti pirms pensijas vecuma sasniegšanas, tad tiešām visa nauda paliek valstij. 🙂

  2. Šito komjauniešu straugu vajadzētu steidzīgi aiztriekt uz dzimtenes plašumiem, lāčus pabarot

  3. mūdzis Reirs manu uzkrāto naudu groza un pelna procentus,savu uzkrāto naudu iedodu viņam parazītam pelnīt,bet kad man vajag parāda fakuci,ejat ellē,trīslitrenes ir nopērkamas un zelta veikali ar vēl ir….nolādētie komunistu parazīti

  4. Vienkārši pretīgi…Vispirms Viņķele paziņoja, ka cilvēki no 50+ ir no citas valsts un neko nav pelnījuši, pēc tam Godmanim bija jāglābj privātbankas, tagad vēl šis. Reiram novēlu – visu, ko viņš un viņa kompanjoni valdība ir tautai sabīdījuši 100 un 1000 reižu lielākā apmērā. Pēc jums pat zāle vairs neaugs Latvijā.

  5. Bet kā tad paliek ar atraitņu pensijām (pensions for widows and widowers)kā citās ES valstīs,piemēram,Igaunijā un Lietuvā,kur tās ir fiksētas un pārāk zemas-tikai daži desmiti eiro,lai varētu sagraut pensiju sistēmu,atšķirībā no miljonāru vecuma pensijām daudzu tūkstošu eiro apmērā?!

Draugiem Facebook Twitter Google+