×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. oktobris, 2017
Drukāt

Reirs: pensionāriem jāsaņem piemaksa no bērnu samaksātajiem nodokļiem (17)

Foto-LETAFoto-LETA

Labklājības ministrs Jānis Reirs.

Demogrāfisko lietu padomes sēdē šodien labklājības ministrs Jānis Reirs nācis klajā ar priekšlikumu senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai. Priekšlikums paredz, ka pensionāriem papildus jau esošajām pensijām ir jāsaņem viens procents no bērnu samaksātajiem nodokļiem. Šāda sistēma gan veicinās nodokļu maksāšanu, gan paaudžu solidaritāti, uzskata ministrs.

Ministra priekšlikums paredz, ka 1% no valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām, kas tiek novirzītas pensiju apdrošināšanai, tiks papildus samaksāts katra nodokļu maksātāja vecākiem – pensionāriem.

“Mums ir svarīgi vēlreiz parādīt, ka tie, kas godprātīgi vispārējā režīmā maksā nodokļus, ir ieguvēji – šoreiz tiešā veidā sniedzot atbalstu saviem vecākiem – pensionāriem. Turklāt šādi netiks palielināts nodokļu slogs,” pamato J. Reirs.

Piemēram, ja algas apmērs ir 500 eiro, tad vecākiem novirzītais 1% būtu 5 eiro mēnesī. Ja šo summu saņems abi vecāki, tad tā tiks sadalīta uz pusēm.

Šādu atbalstu saviem vecākiem sniegs tikai tie nodokļu maksātāji, kuri tos maksā vispārējā režīmā ar likmi 34,09%. Turklāt, jo vairāk ir bērnu, kas maksā nodokļus Latvijā, jo lielāku pensijas piemaksu saņems vecāki.

Šī priekšlikuma īstenošanai Labklājības ministrija veidos darba grupu, iesaistot pēc iespējas plašāku sabiedrības pārstāvniecību, jo ir nepieciešams izsvērt tiesiskos, ekonomiskos un sociālos aspektus, kā arī ar administrēšanu saistītus jautājumus. Plānots, ka darba grupa uzsāks darbu jau šogad un priekšlikumus izstrādās līdz 2018.gada jūlijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Laba ideja!
  Taču, vai penšu bērni gribēs maksāt nodokļus- aploksnēs ir viņiem izdevīgāk.

 2. Pensionāriem ir jāsaņem arī atraitņu pensijas,kā citās ES valstīs!

 3. Pensionāriem ir jāsaņem arī atraitņu pensijas kā citās ES valstīs! Nevis jāuzkrāj nauda “novirzīšanai citiem mērķiem”!

 4. Màra un Jànis Skañi Atbildēt

  Visa Latvijas sociàlà nodrosinàjuma sistéma atgàdina slícéju un salmiñu.Joprojàm tik uz sevi var cerét un nozélot valstij atdotos gadus.

 5. Klasiskais stulbums no nejēgas!

  Kās tādus “Reirus” ievēl?

  Vēl viena Latvijas sērga!!!

  • gudri cilvēki par šādiem nebalso Atbildēt

   Bijušo komunistu un krievu okupantu pakalpiņu reiru ievēlēja tā tautas daļa, kas apdalīta ar veselo saprātu un domā “maizes, desas, seksa, mašīnas, ceļojuma” kategorijās.

 6. Uz priekšu Reir!

 7. Ideja ir atbalstāma par 100%. Bet tikai ideja. % var būt pilnīgi citi, bet tas jādiskutē, jārēķina.
  Ministr Reir! Uz priekšu!

 8. “Ministra priekšlikums paredz, ka 1% no valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām.” SOCIĀLĀS APDROŠINĀŠANAS IEMAKSĀM!!!
  “Piemēram, ja algas apmērs ir 500 eiro, tad vecākiem novirzītais 1% būtu 5 eiro mēnesī.” Tas nesaskan ar augstāk rakstīto – 500 euro alga ir viena lieta, bet soc. apdrošināšanas iemaksas ir kaut kas pavisam cits. Reāli, ja alga 500 eiro, tad 1% no soc. iemaksām būs apmēram 1 euro.
  Sistēmas uzturēšana, n-tie ierēdņi izmaksās miljonus un beigās nekādu ieguvumu nebūs.

 9. Zelta vārdi,sen vajadzēja,kāpēc maniem bērniem jāpelna pensijas vazanķu,dzērāju un slīmestu vecākiem?

  • Tu esi laba mamma, bet diemžēl tava meita ir padauza un dēls ir zaglis. Pieminēto vazaņķu un dzērāju bērni dīvainā kārtā izauguši par gudriem un krietniem cilvēkiem.

 10. Kaut tas piepildītos drīzāk, Reira kungs!

 11. Reira kungs, kaut Jums izdotos to realizēt!! Tik daudzi Jums būtu pateicīgi!!! Piepildiet šo solījumu un pēc iespējas ātrāk!

 12. Šādi kritisko demografisko situāciju Latvijā neuzlabos. Piepildīs valsti ar pensionāriem — un pēc tam?

 13. tad tie, kuriem bērnu nav, socnodokli var nemaksāt vai arī steidzami šī valsts jāatstāj?

 14. BŪTU LABI, REIRA KUNGS!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+