×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
11. janvāris, 2017
Drukāt

Reirs: Pilnībā atcelt IIN pensijām neizdosies (14)

foto-LETAfoto-LETA

Pilnībā atcelt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) pensijām neizdodies, bet varbūt ir nepieciešamas pārskatīt kādas robežas, šodien intervijā Latvijas Radio atzina labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Vaicāts, vai atbalsta iedzīvotāju iniciatīvu par IIN atcelšanu pensijām, ministrs norādīja, ka, priekšlikumu īstenojot pilnībā, rastos vairāku simtu miljonu eiro iztrūkums budžetā, turklāt tas būtiskāk ietekmētu pašvaldību budžetus.

Viņš piebilda, ka šobrīd neapliekamais minimums pensijām ir 235 eiro, strādājošajiem ar mazām algām – 80 eiro. “Līdz ar to šeit ir kaut kāds līdzsvars izveidojies. Ja mēs to izjaucam, tas ir vairāku simtu miljonu eiro iztrūkums,” norādīja Reirs.

“Bet principā diskusija ir vajadzīga un pozitīva. Domāju, ka pilnībā atcelt iedzīvotāju ienākuma nodokli pensijām neizdosies, bet principā Labklājības ministrija ir par to, lai šo diskusiju sāktu, un varbūt ir nepieciešams pārskatīt šīs te robežas,” piebilda ministrs.

Vaicāts, kādas šīs robežas varētu būt, ministrs norādīja, ka tagad to nevar pateikt. Valdībai un Finanšu ministrijai 1.aprīlī ir jāpiedāvā jaunā nodokļu koncepcija, un jebkurš nodoklis nevar tikt izskatīts atrauti viens no otra, uzsvēra ministrs.

Jau vēstīts, ka Saeimā pēr oktobrī tika iesniegti aptuveni 12 000 iedzīvotāju paraksti par IIN atcelšanu valsts pirmā līmeņa pensijām. Saeimas komisijas šodien paredzējušas vērtēt vairākas iedzīvotāju iniciatīvas, tai skaitā iepriekšminēto.

Iepriekš parlaments lēma iniciatīvu par IIN atcelšanu valsts pirmā līmeņa pensijām nodot izvērtēšanai Sociālo un darba lietu komisijā, bet par līdzatbildīgo noteikt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Jāpārtrauc PVN atmaksa,līdz ar to pārtrūks šīs shēmošanas un valstij būs naudas,jo šobrīd īstie nodokļu maksātāji ir mazie uzņēmēji un zemnieki,un kura darbības laiks neieiet darba stāžā.

 2. Jums, Reira kungs, Saeimai atcelt ikgadējos algas paaugstinājumus , izejot no pašu pieņemtā likuma, arī ATCELT NEIZDOSIES, VAI NE?!

 3. Kāpēc neizdosies, ja Atbildēt

  vienā rāvienā “izdevās” uzlikt šo nodokli??? KUR PROBLĒMA!!! Ja tā domājat, tad VAJADZĒJA PROGNOZĒT UN RAST IESPĒJU ŠO NODOKLI ARĪ ATCELT TIK PAT VIEGLI!!! Vai tad nav JĀDOMĀ, PIRMS KAUT KO DARA, PAR SEKĀM NĀKOTNĒ???

 4. Trūkst vienkārši politiskās gribas. Filipīnās,piemēram,pensionāri ir atbrīvoti pat no PVN maksājumiem!

 5. Nesapratu domu>kārtībai jābūt Atbildēt

  Vai tad ,piemēram,Horvātijā un astoņos ASV štatos,kur pensijas netiek apliktas ar ienākuma nodokli,nav kārtības???! Un,vai tad ASV un Horvātija nav vēl pietiekami attīstītas valstis?

 6. Ja negribēs,tad nevarēs!

 7. Visās atīstītās valstīs visi maksā ienākuma nodokli, arī pensionāri. Bet tā kā iztikas minimums ir samērā augsts, tad pensionāri ar zemu ienākumu saņem maksāto atpakaļ.

 8. Lielas pensijas var aplikt ar nodokli, bet ne mazas.
  Kur dabūt trūkstošos miljonus? Sāciet tērēt nodokļu maksātāju naudu efektīvi, nevis efektīgi – arī pašvaldības. Nevajag mums zelta trolejbusus, zelta tiltus, ne arī valsts pārvaldē un pašvaldībās strādājošajiem tūkstošus prēmijās. Par ko? Nauda mums ir un varētu būt vēl vairāk, bet kamēr tā netiek godīgi un efektīvi tērēta, un tikai tiem, kas jau tagad maksā godīgi nodokļus, tiek likti vēl lielāki nodokļi, bet lielie krāpnieki var tikt cauri sveikā, būs gan ēnu ekonomika, gan lēna augšupeja, gan mazi ieņēmumi. Ļaujiet uzņēmējiem pelnīt, pārējais viss nāks pats.

 9. tada gadijuma padzivo ar 150 eiro menesi unes padzivosu ar tavu algu ta kadu pusgadu tad varbut zinasi ka ir

 10. Kāpēc bez komisijām un diskusijām varēja pieņemt deputātu algu paaugstināšanu, tās saucamās deputātu kvotas 29 miljonu apmērā, kāpēc valsts uzņēmumu valdēs un to priekšsēžiem ir tik nesamērīgi lielas algas priekš Latvijas apstākļiem un kāpēc tik daudz tiek tērēts ministriju, iestāžu, pārvalžu ēku uzturēšanai un labiekārtošanai, ka tanī pašā laikā pensijām, invaliditātes pensijām nevar nodrošināt cilvēka cienīgu iztikas minimumu.

 11. Šo cilvēku sen vajadzēja izmēst no valdības – visus šos gadus ir veicinajis iznīcību, nevis augšupeju, nebeidzami spiežot nost ar nodokļiem tos, kuri vēl strādā un maksā valstij, jo slogs ir nonācis līdz bezjēdzībai. Beigsies darba vietas un nauda valsts kasē un tad šim alkatīgajam kungam nodokļi iesprūdīs rīklē un tur arī paliks.

 12. Līdzsvars būs, ja tiks ieviests progresīvais nodoklis, lai turīgie uztur nabadzīgos, nevis otrādi, kā tas ir pašlaik. Nesaprotu, kāpēc pensionāriem, kuriem veselībai vajag vairāk naudas kā jaunajiem un bagātajiem, ir jāuztur bagātie, kur paliek morāle un taisnīgums???

Draugiem Facebook Twitter Google+