Latvijā
Politika

Reirs pret Jaunzemi? VID vadītājai “par mutes brūķēšanu” izteiks aizrādījumu1

Foto: Valsts kanceleja

Finanšu ministrijas (FM) komisija rosina finanšu ministram Jānim Reiram paust mutisku aizrādījumu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājai Ievai Jaunzemei.

FM pārstāvis Aleksis Jarockis vēsta, ka FM resora ietvaros notikusi dienesta pārbaude par publiski izskanējušiem faktiem saistībā ar iniciatīvu virzību nodokļu maksātāju sloga mazināšanai.

Ministrijas vadība esot rosinājusi izveidot dienesta pārbaudes komisiju, kura konstatējusi, ka neesot pamata disciplinārlietas ierosināšanai. Taču FM konstatējusi, ka no VID ģenerāldirektores puses publiskajā telpā izskanējusi nepilnīga un pretrunīgi vērtējama informācija par sadarbības trūkumu starp valsts pārvaldes institūcijām.

“Tāpēc FM dienesta pārbaudes komisija ierosināja izteikt VID ģenerāldirektorei mutisku aizrādījumu, aicinot vispirms izmantot visas sadarbības iespējas, lai neveidotu augsni konfliktiem, bet darbotos proaktīvi resora un visas valsts pārvaldes kopējo mērķu sasniegšanai,” teica A. Jarockis. Atzinums ir iesniegts finanšu ministram, kuram jālemj par aizrādījuma paušanu Jaunzemei.

Jaunzemes pārstāvis Andrejs Vaivars aģentūrai LETA atzina, ka VID nevar sniegt informāciju par FM ierosināto dienesta pārbaudi, jo ministrija šim jautājumam noteikusi ierobežotas pieejamības statusu.

TV3 ziņo, ka finanšu ministrs J. Reirs ierosinājis dienesta pārbaudi pret VID ģenerāldirektori par viņas izteikumiem “Delfu” intervijā Jānim Domburam un Saeimas Budžeta komisijā par VID un Finanšu ministrijas darbu.

Pārbaudes komisiju vadīja Finanšu ministrijas Juridiskās nodaļas vadītājas vietniece Līga Vucēne, bet tajā darbojās arī bijušais VID un finanšu policijas vadītājs Kaspars Čerņeckis un bijušais VID vadītājs Kārlis Ketners, kurš šobrīd strādā FM Budžeta departamentā, ziņo TV3.

K. Čerņeckis šobrīd ir arī Reira padomnieks. TV3 atsaucoties uz saviem avotiem, vēstīja, ka, visticamāk, pārbaude sākta, ņemot vērā J. Reira neapmierinātību ar I. Jaunzemes darbu, tāpēc esot iespējama viņas nomaiņa.

Saistītie raksti

Jūnijā intervijā “Delfi TV ar Jāni Domburu” I. Jaunzeme atzina, ka nodokļu reformas ietvaros izveidotā iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanas sistēma, kuras dēļ tūkstošiem nodokļu maksātāju kļuvuši par nodokļu parādniekiem, ir iedragājusi VID reputāciju.

Viņa sacīja, ka VID speciālisti nebija aicināti piedalīties Finanšu ministrijas izveidotajā darba grupā, kas izvērtēs reformas trūkumus un iespējas tos labot.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
Gaļina pārliecināta, ka “nelūgtie ciemiņi” ieradušies kopā ar jauno dīvānu. Sieviete meklē taisnību
11 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Vienīgajā kemphila ciematā Latvijā Arnis un Ieva Zundas jauniešiem sniedz māju izjūtu
12 stundas
VB
Valija Beluza
Latvijā
Lai sirsniņā silti! Seniori pansionātos izsaka vēlmes, ko vēlas saņemt Ziemassvētkos
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Rīgas domes stundas var sākt skaitīt
1 minūte
LE
LETA
Dabā
Gaisa temperatūra daudzviet pazeminājusies; pūtīs stiprs vējš
23 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Kauņa gatavojas kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2022. gadā
19 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Talsos apbrīno un smejas par “meistardarbu”
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Pelosi uzdot gatavot Trampa impīčmenta likumprojektu
9 stundas