×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Reirs saskata pamatu diskusijai par ministru algu celšanu (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājam Jānim Reiram, kurš ir "Vienotības" lokomotīve Zemgalē, pieder daļas uzņēmumā, kas pērn apgrozījis 118 eiro un strādājis ar 108 eiro zaudējumiem...

Ir priekšnosacījumi, lai diskutētu par ministru atalgojuma celšanu, tomēr šo jautājumu nedrīkst “izraut no konteksta”, uzskata finanšu ministra amatam izvirzītais Jānis Reirs (V).

“Nevaram šo jautājumu izraut no konteksta. Neadekvāts atalgojums ir visās jomās. Nepieciešams panākt, ka atalgojums tiek celts visās jomās,” intervijā sacīja finanšu ministra amata kandidāts.

Tomēr priekšnosacījumi ministru atalgojama celšanai ir. “Būtu nekorekti celt algas, ja nav atsākta pensiju indeksācija, ja nav algu pielikumi pārējām nozarēm. Bet skolotājiem algu pieaugums bija ielikts jau divos budžetos, pagājušajā gadā arī medicīnā strādājošajiem bija ielikts algu pieaugums, arī pensiju indeksācija ir atsākta. Tādējādi var šo diskusiju sākt,” teica Reirs.

Viņaprāt, nav pareizi, ja pusei vai trešdaļai pašvaldību vadītāju atalgojums ir lielāks nekā premjerministram, kura alga ir pamatā atalgojumam valsts pārvaldē. “Nerunājot jau nemaz par uzņēmumu valdēm. Risinājums ir jāmeklē, bet tas jāmeklē kontekstā ar pārējām lietām,” sacīja politiķis.

Reirs vērsa uzmanību, ka atalgojums ministriem nav palielināts kopš 2002.gada, kad to izdarīja Einars Repše. “Kopš 2003.gada janvāra atalgojums ir pašreizējā līmenī, tas arī ir jāatceras,” sacīja Reirs.

Kā ziņots, Saeima oktobra beigās noraidīja ierosinājumu palielināt algas valdības locekļiem. Priekšlikumu grozīt valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu un paaugstināt valdības locekļu atalgojumu bija iesniegusi Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Lolita Čigāne (V). Palielinot ministru algas par 800 eiro pēc nodokļu nomaksas, ministru atalgojums tikai pietuvotos, bet nesasniegtu ministru atalgojuma līmeni Lietuvā un Igaunijā, iepriekš argumentēja Čigāne.

Arī līdzšinējais finanšu ministrs Andris Vilks (V) vairākkārt uzsvēris, ka ministru atalgojums ir neadekvāti zems atbildībai un slodzei šajā amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Kas uzņemsies atbildību par Citadeles dāvinājuma līgumu, tie kas brauca uz Grūziju, Saeima vai valdība. Šajā darījumā tika izsaimniekoti apmēram 2 milijardi iero Latvijas nodokļu maksātāju naudas. Kādam ir jāsēž cietumā…… Par ko šiem kretīniem palielināt algas, tas vājprāts, kas notiek,,,,,

  2. Algas ir jānopelna ar darbu valsts labā un šiem darbiem ir jābūt redzamiem. Līdz šim nekas vairāk par alkatīgu valsts izsaimniekošanu nav piedzīvots. Arī atbildību nav nesis neviens ministrs par izdarīto, par visām nejēdzībām jāsamaksā tautas nabadzīgākai daļai.Te tad nu ir nevis atbildība bet krimināla bezatbildība.Un ja kāds aizsēdējies Saeimā negrib redzēt faktisko stāvokli, tad nu tie kas par tādiem balsoja, nesiet atbildību.

  3. pilnigi pareizi banku CITADELI pardod nu viksi palielinasim sev algas sakas jauna klaunu izrade.

  4. Vel viens nodzivojies nabags kurs nevar izdzivot at 1740eiro lielu algu izlikt uz ielas par bomzi kadus 6menesus tad redzes ko dziedas un bomzi vina vieta vispirms padariet savus apsolitos darbus un tad prasiet paaugstinat algas isti nelgas vairak nekas tauta jus ieveleja lai jus izpilditu savus solijums nevis neko nearot paceltu sev algas ja jau reiram par grutu tas darbs tad ludzu uz prieksu bezdarbnieku rinda gara bus kas strada.

  5. Un citiem valstī nevajag lielākas algas? Ministru Darbu novērtē tauta un novērtējums ir nulle. Ekonomika slīd uz leju,, korupcija palielinās, ministri pienem likumus par valsts izpārdošanu un izsaimniekošanu. Par ko palielināt viniem algas?

  6. Priekš runāšanas jau pensijām bija pielikums 5.04 eiro apmērā! Vai šī nav kārtējā ministra ņirgāšanās par pensionāriem?

  7. kad beidzot sāks novērtēt vietējos”nēģerīšus”

  8. varbuut pashvaldiibu vadiitaajiem vienkaarshi algas ir jaasamazina … liidz ministru liimenim ???

Draugiem Facebook Twitter Google+