×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. augusts, 2016
Drukāt

Reirs šokēts, ka 70 000 strādājošo nemaksā sociālo nodokli (8)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Labklājības ministrs Jānis Reirs

Labklājības ministrs Jānis Reirs par šokējošiem nodēvējis datus, atbilstoši kuriem ap 70 000 strādājošo Latvijā nemaksā sociālās iemaksas. Bet no nākamā gada šī situācija mainīsies.

No 2017. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim ir noteikts pārejas periods, kad valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas būs 75% apmērā no valstī noteiktās minimālās algas. Savukārt no 2018. gada 1. janvāra par katru darba ņēmēju, kuram atlīdzība ir noteikta mazāka par minimālo algu, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas būs jāveic no valstī noteiktās minimālās algas.

Nodokļa maksātāji pašlaik nav, piemēram, saimnieciskā darba veicēji, mikrouzņēmuma darbinieki, kultūras nozarē strādājošie, arī rudens velšu vācēji.

Ministrs šodien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” pauda, ka “viennozīmīgi nav apmierināts” ar valdības lēmumu nākamgad minimālo algu Latvijā palielināt tikai par 10 eiro un ir gatavs nākamajos gados aizstāvēt lielāku tās pieaugumu.

Reirs šorīt LNT stāstīja, ka tiks sagatavots regulējums, kā turpmāk tiks sagatavots un pamatots minimālās algas paaugstinājuma piedāvājums. Viņš gan ir pārliecināts, ka arī Labklājības ministrijas šī gada piedāvājums bija balstīts uz pamatotiem datiem, piemēram, ministrija novērojusi, ka nav būtiskas starpības starp minimālo algu un pabalstiem, tāpēc daudzi izvēlas nestrādāt.

Palielinot minimālo algu par 10 eiro, reģionālais bezdarbs nemazināsies, pirktspēja nepalielināsies, var sākties stagnācija, izteicās politiķis, kura vērtējumā minimālās algas celšana ir arī instruments ēnu ekonomikas apkarošanai.

Ministrs atzīmēja, ka minimālās algas celšanai būtiski iebilduši uzņēmēji, bet arodbiedrības beidzamajā apspriežu posmā neesot pieaicinātas, tā rezultātā bijis skaidrs, ka par 37 eiro pieaugumu nebūs iespējams vienoties. No uzņēmēju puses nācis piedāvājums samaināt pabalstus.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Jāpaceļ neapliekamais minimums nevis minimālā alga. No minimālās algas labumu gūs tikai budžeta klerki, pārējie – neko. Strādāju algotu darbu, kur maksā nodokļus, pa vakariem piepelnos kā pašnodarbinātais. Ja man, kā pašnodarbinātajam būs jāmaksā sociālais nodoklis, tad ar steigu likvidēšu šo pasākumu. Jo man nav jāraujās melnās miesās, lai kāds saņemtu lielu algu uz manu negulēto stundu rēķina. Arī interesē, no kurienes lai iegūst naudu, ko maksāt nodokļos?

  2. Reira kungs! Kurš krūmu serviss, vai vienkārši kombainieris, traktorists, vai piepelnītājs, maksā ienākuma nodokli?
    Visur apritē ir skaidra naudiņa no kabatas kabatā.

  3. Atliek vēl tikai samazināt IIN,kā to jau ir piedāvājusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola!

  4. Ne jau minimālā alga jāpaaugstina bet gan minimums, bet to jau nepieļaus, jo palielinot algas ienāks papildus nodokļi valsts kasē un cilvēkam paliks no algas pielikuma čiks vien. Vel vajadzētu mazināt pabalstus pašvaldībās, jo tie mazina cilvēka vēlmi strādāt.

  5. Labāk būtu pavaicājuši šiem nodokļu “nemaksātājiem” vai īstais laiks Rīgas pilis un Melngalvju namus par miljoniem remontēt… Neatradās Latvijā neviens ministrs vai prezidents, kurš būtu gatavs ar Opel braukt. Es gan braucu ar tādu un nevaru neko sliktu teikt. Prezidenta kancelejas izdevumi par degvielu miljonos…Ko tur teikt, zagļi esot mēs, bet viņi nodrošina Latvijas labklājību.

  6. Reira kungam pilnīga taisnība!!! Arī uzņēmējiem taisnība! Pabalsti visu laiku ir par lieliem! Rudens velšu vācējus nu gan nevajadzētu aiztikt, jo ne jau sava prieka dēļ cilvēki iet uz mežu. Parādiet man vienu labi pārtikušu cilvēku, kurš lasītu meža veltes un nestu nodot, pretī saņemot naudiņu???????? Kārtējais pierādījums, ka nevienā nozarē valstī nav kārtības…

  7. Ubagu Latvijā daudz, tie tad arī pilda budžetu…rudens velšu vācēji…dažus gadus iepriekš kleptokrātija izdomāja, kā atbalstīt savus sulaiņus…radās dažādi mikro, kur darba ņēmējus apkrāpj valstiskā līmenī un viss ir ok!

  8. Nu vismazāk jau vajadzētu skatīties un rudens velšu vācējiem,tie tikai papildina savu trūcīgo budžetu.Jāskatās uz tiem pakalpojumu sniedzējiem{ frizieriem,taksistiem,u.c],kas tiešām nemaksā nodokļus,jātiek ārā no ēnu ekonomikas,un jābūt stingrākai kontrolei.

Draugiem Facebook Twitter Google+