×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Reirs sola straujāku pensiju indeksāciju un mazo pensiju palielināšanu (19)

foto-LETAfoto-LETA

Nākamgad sagaidāma straujāka pensiju indeksācija un mazo pensiju palielināšana, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

No 2017.gada oktobra paredzēta pensiju indeksācija 50% apmērā no apdrošināšanas iemaksu algas indeksa līdzšinējo 25% vietā.

Turklāt tiek prasīti papildus divi miljoni eiro mazajām pensijām, informēja ministrs.

Reirs skaidroja, ka pakāpeniski tiek pildītas pensionāru prasības, taču visas vēlmes piepildīt neesot iespējams. Piemēram, šīs Saeimas sasaukuma laikā nebūšot iespējams palielināt neapliekamo minimums līdz minimālai algai – 370 eiro.

Kā ziņots, iepriekš Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētājs Andris Siliņš (ZZS) paziņoja, ka pensionāru pacietības mērs ir diezgan tuvu tam, kad varētu notikt kaut kāds lūzums. LPF ikdienā saņem zvanus un vēstules no senioriem, kas liecina, ka valda zināms aizvainojums, ka viņu materiālais stāvoklis daudzos gadījumos ir nožēlojams.

Uzskaitot pensionāriem aktuālās problēmas, Siliņš gan atzina, ka ir cerība tuvākajā laikā atsevišķus jautājumus atrisināt. “Izpratne lielākajai daļai politiķu ir. Galvenais faktors, kas traucē pilnvērtīgi risināt jautājumus, ir finansējuma trūkums,” akcentēja federācijas vadītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Mana pensija ir 91 eiro ko ar to darit sanak elektribai un paliek zalem bet ko lai ed .riebjas klausities ka metalurga boss sanem 19 tukstosus.kauna nav musu valdibai es izaudzeju 4 meitas kuras nav aizbegusas uz arzemem ka citi janiesi.es pats stradaju jau no 6 gadu vecuma .un tagad man par to ir jaludz katru menesi berniem laij idod tetim maizitej.zinet ka vadzis ir pilns tas lust ja es dabutu kartigu smaseri es jums tur augsa atri parmacitu tad jums atri atrastos lidzekli pensijam.lielakie laupitaji esat jus tie kas pie varas.man nav ko zaudet tapec saku visiem pensionariem nemam dasas roko un izmezisim tos zaglus no valdibas nav ko gaidit un ticet vinu solijumirm.

 2. es nesaprotu kapec Kemera purva Intai ir tikai 8 eiro pensija ka cilvekam iztikt un dzivot ir tacu jabut kadam iztikas minimumam

 3. Kārtējā tukša muldēšana ir kā komprese uz saposu vietu un naivie pensionāri gaidīs līdz kamēr apmirs jo visi sie solītaji neko nedos un nedarīs jo jau 25 gados ir tik daudz sasolīts ka tai solījumu bedrē varētu apslīkt visi Latvijā palikusie iedzīvotāji.
  Populisti ir pie varas un populistiski ir to solījumi lai noturētos pie varas un nekā personīga.

 4. Kas tad nu,pienaakusi pensionaaru mireeju statistika uz 2017 gadu ,vai ?!!
  Kaada var buut vispaar runa par pielikumiem pensijaam,ja galvenais tagad ir nodrosinaat beegljus un nelegaaljus ar pienaaciigiem pabalstiem un dziives apstaakljiem!Tie tagad ir uz skatuves,kur nu mums.Un kaa zinaams,.. soliit jau var bezgaliigi… nu varbuut piemetiis 2 eiro nokrisnju nodoklim un solijums izpildiits.

 5. un ka cernobiliesiem pieliks pie pensijas . slimi zales pat nevar nopirkt.

 6. Kāpēc ņirgāties par pensionāriem,ja zināms,ka jau tagad izdomāts jauns nodoklis par lietus ūdeņiem ,ko nenosegs pensijas pielikums. Līdz 2017.g. kāds nodokļu iekasēšanas ģēnijs būs izdomājis vēl kādu prātam neaptveramu nodokli!

 7. Kāds indekss būs šogad 2016.g.? Nav vērts tagad solīt 2017.gadā,bet par šo gadu nerunāt,jo par nākotni tāpat neviens netic!

 8. kārtējais pensionāru paldies ‘Vienotībai” jo kādas tagad ir pensijas jāpateicas Dombrovskim kurš pēs sarunas ar Bērziņu puņķus ri’dams demisionēja uzņemdamies politisko atbildību-precīzāk nekādu

  jo

  Patvaļa un nelikumības Latvijas pensiju sistēmā Budžeta glābšanai Dombrovska valdība no sociālās apdrošināšanas fonda paņēma pensiju uzkrājumus 800 miljonu latu apmērā. Vienkārši konfiscēja, nevienam neprasot, bez jebkādiem likumīgiem lēmumiem. Saeimas lēmuma nebija. Tātad valdība darīja, ko gribēja, bez likumiska pamata. Pēc tam trīs gadus piemēroja negatīvu koeficientu pensiju aprēķināšanā, arī bez jebkāda tiesiska pamata. Likums nosaka, ka Ministru kabinets var regulēt koeficientu tikai inflācijas robežās. Citiem vārdiem, koeficienti var tikai pieaugt, bet ne samazināties. Desmitiem tūkstošu cilvēku faktiski zaudēja pensijas 50-150 eiro mēnesī. Tas nevarētu notikt nevienā citā pasaules valstī. Patiesībā to varētu saukt par gadsimta laupīšanu. Neviena amatpersona netika sodīta. Gluži pretēji, mēs izpelnījāmies ES uzslavu, bet Dombrovska kungs ieguva atbildīgu amatu. Ar pilnu atbildību paziņoju, ka katram pensionāram ir iespēja iesniegt tiesā prasību pret konkrētu amatpersonu, kura pieņēma šādu lēmumu, un viņš uzvarēs šajā tiesā.Tad kāpēc piketi,mītiņi ? Strasbūras tiesa un tikai par lielu valsts mēroga zādzību vērstu pret savas tautas pilsoņu dzīves līmeni kā arī pensionāru turēšanu zem iztikas minimuma dzīves līmeņa.ES PAR lielu traci šai jautājumā bet gribu zināt kurš juridiski to var teicami pavekt,angļu valodu ieskaitot ? Valdība vnkārši ”strah poķerala” ja pat Ministijas autoparkā 1 km nobraukums nodokļmaxsātājiem izmaxsā 7 eiro savukārt es par to ciparu nobraucu tuvu 100 kilometriem

 9. pensionaru materialais stavoklis ir vairaak kaa nozhelojams,salidzinot ar saeimas zaglju biezajam kabatam….

  • kamols kāpj kaklā, kad runa par pensijām. Man samazināja algu par 70% un noņēma 0.5 slodz un atstāja uz minimālo algu 50. 00 Ls daudzus gadus. Kur mana vaina ja cilvēki grib vadīt valsts politiku tikai, lai piebāztu savas un radu kabatas. iepriekš bija teikts, ka skolotājiem algai jābūt solim virs minimālās algas un ja ceļas minimālā arī skolotāju alga sper soli uz priekšu, bet politiķi jav likumus pieņem tikai priekš sevis. Tā politiķi panāca, ka mana vecuma pensionāri nevarēja pelnīt adekvātu algu un uzkrāt pensijas fondu. Tagad strauji ceļas vidējā alga valstī, bet ne jav vidusslānim…un tagad pensijas ir krietni lielākas nekā manējā ar 42 gadu darba stāžu un nomaksātiem 100% nodokļiem. Valdība tikai domā kā vēl varētu piemērot nodokļus un piespiest pie zemes godīgos nodokļu maksātājus [ skolotājus, mediķus, pensionārus] u.c. maksātājus, kuriem valsts ar vienu roku dod, bet divām to pašu atņem, jo viņi brīvi tiek pie viņu maciņiem. Ja valdībā iekļūst cilvki, kuri strādā – tos iesūnojušie politiķi, kuriem jav sen nevajadzētu tur atrasties, visiem spēkiem no turienes cenšas izstumt. Kauns par tām ministrijām, kuras tikai bļaustās, bet pamatojuma un alternatīvas nesniedz.Kauns par tiem politiķiem, kuri apveltīti ar runas dotībām, bet neiegulda savas spējas darbam, lai kaut minimālos aprēķinus veiktu un pierādītu to, ka entākie miljoni tieši viņu rīcībai nepieciešami. Viņiem nekad nebūs gana. Laj uztic matemātiskos aprēķinus pensionāriem un ticu, ka tad būs konkrēti skaitļi nevis mākoņos sakasīti. Šausmas, ja nezin cik pagastā iedzīvotāju, cik skolas bērnu, cik maznodrošināto un tagad tehnoloģiju laikā un ka katram mašīna ja ne vairākas zem dibeniem. Kādreiz zināja pat cik manā kūtī vistas un cik ērkšķogu krūmi piemājas dārziņā. Kauns par valdības slinkumu un necieņu pret saviem iedzīvotājiem. Ja nespēj būt patiess un godīgs, sēdi mājās un nelien pie valdības vadīšanas un nezodz no vavējiem-kā čigāns – savās mājās nezog.

 10. labi palielinās mazās pensijas bet ja es esu nostrādājusi 50 gadus un godīgi maksājusi nodokļus bet pensija manir 350 eiro VAI TAD ES NESMU NOPELNĪJUSI PENSIJAS PIELIKUMU lai varētu nomaksāt īri par vienistabas dzīvoklīti un varētu nopirkt zāles kaut vismaz daļu no zālēm par ēšanu jau nerunāsim ja paliks tad ēdīs janepaliks tad gan jau kaut kā visu mūžu esu stādājusi medicīnā žēl otreiz tā nedarītu

 11. “Kā var nesolīt?!” – tās pašas partijas dibinātāja teiktais.
  Nu jau diemžēl klasika Latvijā arī.
  :))

 12. Bet ko nozīmē tas, ka tikko saņēmu paziņojumu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, ka man par 34 gadu darba stāžu un daudzām izteiktām pateicībām par apzinīgi veiktu darbu nozīmīgos amatos un aprēķināto pensiju 296 eur ( jo toreiz atalgojums visur bija daudzkārt zemāks salīdzinoši kā tagad), vēl samazina pensiju par 14 Eur? Lai vēl uz kaut ko cerētu? Kāds naivums! Pietrūka šim budžetam vai naudas maisiem mani 14 Eur?

 13. Līdz nākamajam gadam vēl ir jānodzīvo.Ne visiem pensionāriem ar nepilnvērtīgu uzturu tas var izdoties!

 14. Laboju: 2017.g nogalē.

 15. Līdz 2017.gadam kaut kā jānodzīvo. Dod Dievs to šodien, ko Reirs sols 2017.G. priekšvakarā.

 16. Atliek tikai piekrist Atbildēt

  Visas baņķieru un pensionāru vēlmes vienlaikus piepildīt tiešām nav iespējams!

  • nu vismaz maksātu visu pensiju un nevilku nodokļus vismaz kādi eiro būtu vairāk BET TĀ JAU IR SAPŅOŠANA MŪSU KUNGIEM SAIMAI VAJAG CITIEM NEVAJAG NU GAN JAU TAS VISU AUGSTAIS JAU REDZ GAN KATRS SAŅEMS KO PELNĪJIS

 17. Solīts makā nekrīt Atbildēt

  Solīt jau var un prasīt arī! Bet,kas dos? Un,no kā ņems tos 400 miljonus visām 13 ministrijām?

Draugiem Facebook Twitter Google+