×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Reirs: Valstij nav jāapmaksā Rīgas domes politiskās ambīcijas (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Reirs.

Finanšu ministrs Jānis Reirs pauž stingru nostāju jautājumā par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu Rīgas domei sabiedriskā transporta dotācijām, norādot, ka valsts uzdevums nav no budžeta apmaksāt vienas pašvaldības politiskās ambīcijas, informē ministrijā.

“Pašvaldībai pašai ir jāatbild par tās politiskajiem lēmumiem un to radītajām sekām, nevis sava tēla spodrināšanu jāfinansē no valsts budžeta. Izveidojusies situācija ar krasu tarifu pieaugumu ir tikai loģisks rezultāts pašvaldības ilgstošajai visatļautībai un dzīrēm par nodokļu maksātāju naudu. Svarīgi, lai Rīgas domes amatpersonas no šīs situācijas gūst mācību un turpmāk neatļaujas realizēt savas politiskās ambīcijas, kuras nemaz nevar atļauties. Rīgas pašvaldībai ir lielākais budžets, bet tā ir vienīgā pašvaldība Latvijā, kas savus politiskos lēmumus ultimāta veidā liek apmaksāt no valsts budžeta,” norāda finanšu ministrs.

Ņemot vērā, ka pašvaldības šobrīd vēl turpina strādāt pie 2015. gada budžeta, finanšu ministrs aicina tās būt politiski atbildīgām un izvirzītās ieceres līdzsvarot ar pašvaldības budžeta iespējām ne tikai viena gada ietvaros, bet ilgtermiņā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Varbūt vienkāršākais risinājums būt pārcelt Latvijas galvaspilsētu? Rīgā, salīdzinot ar padomju gadiem, ražošanas nav. Tā ir ierēdņu galvaspilsēta. Beidzot realizējiet plānu par ministriju pārcelšanu uz citiem reģioniem un Nils nomierināsies.

 2. Izskatās pēc personīgu rēķinu kārtošanas-Vai Latvijas pilsoniem ir jāmaksā par to -sūdabrāļi ne deputāti.

 3. А если так. Родное государство не желает заботиться о своей столице, даже закона такого нет. И наверняка ещё долго не будет, пока у власти в Риге будет ЦС. Так может и Риге надо послать всю остальную страну куда по дальше, и перестать платить в фонд выравнивания, наши между прочим налоги! В этом году аж 76 миллионов! Тогда и цены повышать не надо было бы, и на другое чего-нибудь хватило…

  • Nu valstij ir jaakordinee, laikam arii Rigas Domes aunugalvu naudas teerinji, ja jau pashi ar to netiek galaa un ir vienu vieniigi miinusi jau kuro gadu!!! Vietaa jaaliek cilveeki, kas prot reekjinaat un kontroleet naudas pluusmu! Neviss ljaut riikoties taada tipa cilveekiem, kas dziivo no algas liidz algai, kaut arii ienjeemumi ir taadi, ka vareetu veikt uzkraajumus. Shii viendieniishu klikje ieksh RD aciimredzot ir jaaizgainjaa!!!

 4. Te kau ko izdarīt vartikai paši rīdzinieki (vēlētāji) un, lai viņus piespiestu ir visām Latvijas pilsētām vienoti jāprasa no rīdzeniekiem dubultu maksu par muzejiem, koncertiem u.c. pasākumiem.

 5. Īsi, pareizi un precīzi teikts.

 6. Kad atnes dzīru rēķinu – papucīt samaksā!

 7. nacionālais lupatdeķis - lupata lupatai galā Atbildēt

  VAI TIEŠĀM valdībai bez šīs prieka vēsts – “stingrās nostājas” – nekas cits šoreiz nav sakāms?

 8. Kurai institūcijai valstī pasažieru pārvadājumu jautājumos ir jaievieš kārtība???
  Patreiz visa varas elite klusē un vēro kas notiks Rīgā ar biļešu cenām!!!
  Varbūt Straujumas kundzei šis aktuālais jautājums jāņem savā kontrolē…jo tā turpinot iespējams ka kādā citā pilsētā biļetes cena var būt pat 3(trīs)eiro
  Vai nav beidzot jābūt izstrādātai visai sabiedrībai saprotamai kārtībai pasažieru pārvadājumos?Vai nepietiek ar mazizmēra autobusu kustību maršrutā Rīga-Bauska-Rīga?
  Pietiek sabiedrību uzskatīt par ” antiņiem” un ” reņģēdājiem”

 9. Luuk, tieshi kas arii ir noticis. Tas pats arii citaas pashvaldiibaas kur pie varas seed SC.
  Un Ridziniekiem puush miglu SC klerki…

Draugiem Facebook Twitter Google+