Mobilā versija
+7.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
10. novembris, 2016
Drukāt

Reitingi mani neinteresē! “Agro Tops” saruna ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu (21)

Jānis Dūklavs, Zemkopības ministrs. Foto: Dainis Bušmanis/Latvijas AvīzeJānis Dūklavs, Zemkopības ministrs. Foto: Dainis Bušmanis/Latvijas Avīze

– Kādi ir svarīgākie Zemkopības ministrijas panākumi 2016. gadā, aizstāvot Latvijas zemnieku intereses Briselē?

– Jūs droši vien gribat dzirdēt konkrētas lietas. Lūk, ministrijas speciālistu sagatavotās atbildes. Latvijas piensaimniecībai esam izcīnījuši 9,76 miljonus eiro, kas ir vairāk nekā pagājušajā reizē. Latvijas zvejniekiem panāktas izdevīgas nozvejas kvotas Baltijas jūrā 2017. gadam. Āfrikas cūku mēra apkarošanai ES izmantoti Latvijas priekšlikumi. Pret lauksaimniecību būs īpaša attieksme, nosakot dažādus ierobežojumus ar mērķi mazināt klimata pārmaiņas. Tāpat sadzirdētas mūsu prasības par grāvju platumu, par aktīvo lauksaimnieku, par līzingu.

– Šobrīd aktīvi notiek sarunas par ES brīvās tirdzniecības līgumiem ar ASV un Kanādu – kāda ir Latvijas nostāja?
– Latvijas nostāja ir absolūti skaidra. Attiecībā uz līgumu ar ASV esam skaidri un gaiši nosaukuši nosacījumus, kas jāizpilda, lai šāds līgums tiktu noslēgts. Šie noteikumi pilnīgi nav pieņemami Amerikas pusei, līdz ar to tieši lauksaimniecības nozare ir lielākā bremze ceļā uz šā līguma parakstīšanu.

– Par kādiem nosacījumiem ir runa?
– Pirmām kārtām – ĢMO jautājums. Mums ģenētiski modificētā produkcija nav pieņemama, bet amerikāņi savukārt mūs uzskata par nelaikmetīgiem un tādiem, kas no ĢMO neko nesaprot. Lai tā būtu, un tieši tāpēc, pirms parakstām līgumu, gribam saprast, ar ko mums darīšana.

Otrām kārtām – visa pārtikas drošības sistēma. ES un ASV ir diezgan liela atšķirība izpratnē par drošu pārtiku. Katrā ziņā tie līdzekļi, ko Eiropā tērējam drošas pārtikas ieguvei nav salīdzināmi ar resursiem, ko tērē amerikāņi savās mājās. Ar to domāju, ka gan ES dalībvalstīm, gan ASV ražotājiem būtu jāievēro vienādi drošas pārtikas ražošanas nosacījumi. Nevar vieni ieguldīt naudu un tādējādi tirgum piedāvāt salīdzinoši dārgākus produktus, kamēr otri izturas pret pārtikas drošību citādi, iegulda mazāk līdzekļu un rezultātā var saražot lētāku produkciju.

– Šie divi galvenie nosacījumi nav tikai Latvijas, bet visas ES izvirzīti. Taču kāds tieši Latvijai varētu būt labums no šāda līguma noslēgšanas? Ir taču skaidrs, ka Latvijas eksporta daļa gan uz ASV, gan Kanādu būs visai niecīga un ka izdevīgs tas būs tikai dažām ES valstīm, kas tiks akceptētas konkrētu produktu piegādei Amerikas tirgum…

– Nu, kāpēc? Mēs jau tagad uz Ameriku eksportējam gan saldumus, gan alkoholiskos dzērienus, saldētā veidā eksportējam arī krējumu un biezpienu, domāju, varēsim eksportēt arī zivju produkciju. Turklāt pieprasījums pēc minētās produkcijas ir lielāks, nekā spējam nodrošināt. Vai mums būtu uz turieni jāved arī augļi un dārzeņi? Diezin vai.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Jautājums LA? Uz kādu laiku ZZS ir nopirkusi reklāmas vietu LA lapā Dūklava reklāmai? Nu jau būs otrais
  mēnesis, kā viņš tur rēgojas!

 2. Lai dzīvo ZZS Ikona, Lembergs un Latvijas Avīzes saimnieki!

 3. Atceries, savā laikā arī Šlesera bilde stāvēja šīs avīzes apčubināta pāris mēnešus pēc kārtas. Nekas nenotiek tāpat vien, par visu ir samaksāts vai tiek lobēts. Pašvaldību vēlēšanas nav tālu un ZZS savējos jau laicīgi sāk reklamēt. Lai tauta neaizmirst viņu fizionomijas un pie reizes arī pašu partiju. Arī Grigale jau pasteigusies katrā mājā atsūtīt savu vizītkarti. Naudu EP tandēmā ar “Saskaņu” taču pelna gan māte, gan meita, tā ka ZZS rullē!

  • Diez kas galvaa ir tiem cilveekiem ,kas balso par kaadu no komunistiem? Skaidas vate vai kas sliktaaks?
   Kaads ir aizmirsis ko sis tusnis “dariija” krievu okupaacijas laika? Jebkurss komunists ir moraals izdzimtenis,kurs dzive neko labu nav izdarijis.

 4. Vau Dūklavs ir LA īpašnieks un patrons vai, ja viņš stāv Latvijas avīzes fonā kā ikona, bez pārtraukuma?

 5. “Mani neinteresē reitingi, bet mani interesē VARA “, tā var pārfrāzēt Dūklava teikto un patiesība vien ir.
  Ministram reitings ir kā kvalitātes zīme, cik labi vai slikti viņš strādā, jo tas ir zināms sabiedrības novērtējums. Ja viņš pret šo vērtējumu izturas vienaldzīgi tad noteicošais , kāpēc viņš atrodas ministra amatā ir “varas” faktors. Tāpēc te nav ko brīnīties, ka lauki iet postā.

 6. Nelaid nu, Jāni, tik tizlu Minhauzenu! Ja Tevi neintresē reitingi, tad Tavus maizes tēvus tieši intresē šie reitingi un nekas cits. Ministrs bez reitinga ir tukša vieta.

 7. Dūklavs LA stāv jau kā mūžība, laikam kamēr novecos, vai vismaz līdz Latvijas SIMTGADEI??!

 8. Augusts ir mans priekšnieks,tad man par ministru būt ir OBLIGĀTI ,jo arī es esmu neizglītots un nekaunīgs,bet mūs sargā lielais ZZS nominātors,lai mēs būtu mūžīgi.

 9. Nepieciešama dekomunistizācija un deboļševizācija Atbildēt

  Mani interesē – kāpēc bijušais komunists un okupācijas režīma darbonis ir zemkopības ministrs neatkarīgās Latvijas valdībā? Vācijā pēc kara nebūtu iedomājama situācija, ka bijušais nacists un hitlerietis ir ministrs!

 10. Shii k-ga gaajieni arii ir saprotami vinjam pasham un Dievam.

 11. Kur tad pārējie 4 palikuši no padomju seriāla “četri meklē miljonu”? Kolhozā to miljonu Dūklavs tā arī nesameklēja, toties padomju lielražošanas sistēma gan ir dziļi iesēdusies šī vīra smadzenēs. Un to viņš
  visādi cenšas saglabāt un balstīt arī privātīpašuma un brīvā tirgus apstākļos, izputinot mazos zemniekus un Latvijas laukus.

 12. Sim it Tikal veins aiz adas, atbalstit tikai lielos zemniekus. Pilnigs lobetajs

 13. Sliktāks ministrs nav bijis. Sen tam kolhozniekam jau bija jāiet pensijā. Tik vien zina, ka par medībām braukāt un ar krieviem šņabi dzert. Ceru, ka drīz vīņš arī pensionēsies! Nost ar kolhozniekiem!

 14. VALODU KĀDU PĀRVALDA MINISTRA KUNSGS?ANGĻU MĒLĒ TAK NI NI?A KĀ VAR TĀDS STRĀDĀT?

 15. ministrs nolikvidēja lauksaimniecības paliekas un lepns!!!

 16. Zemes iegādes ierobežojumi pret kuriem iebilst eiropa ir absolūti stulbi un radot priekšrocības spekulantiem kuri tāpat neko neražo, bet papīri ir ok, versti lai neliela sabiedrības daļa tiktu nastādīta izdevīgākās pozicijās pret pārējiem, brīnos kādēļ līdz šim brīdim neviens nav vērsies satversmes vai eiropas tiesā.
  Negodīga konkurences atbalstīšana un nozares attīstības kavēšana, šai cūcībai nav attaisnojuma.
  Čomu lietas.

 17. Īsts nomenklaturšķiks – sistēmas cilvēks. Šādu homo sovieticus iemiesojumu atrašanās pie varas ir nenotikušās lustrācijas sekas.

Tīru enerģiju tīrām rokām (12)EP cenšas gūt atbildes, kā bez subsīdijām gūt zaļu enerģiju, turklāt lētāku
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+