×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. aprīlis, 2013
Drukāt

Reitingi vai saturs?


Foto - LETAFoto - LETA

Esam izbrīnītas par vētru, kas ik pa laikam savērpjas ap Latvijas Televīziju. “Tur nekā nav ko skatīties,” tāds ir populārākais vērtējums. “To skatās tikai pensionāri,” apgalvo pat augstas amatpersonas.


 

Mums šķiet, ka problēma ir daudz dziļāka un mazāk pētīta, proti, kas notiek ar sabiedrību? Kādas ir tās garīgās vajadzības, ja tādas vispār ir kritizētājiem, un kāda ir laba televīzija? Kāpēc vainu par it kā zemiem LTV1 reitingiem meklē tikai televīzijā?

Kā tautā saka, var izlēkt no biksēm, bet visiem labs nebūsi nekad. Lai cik augstvērtīgs būtu produkts, kurā ieguldīts daudz naudas, tas neizraus no vidējā jaunieša ausīm “korķus” ar pasaules ritmiem un neieinteresēs tos, kuri pārtiek no “dzeltenās uzkodas” preses kioskos un šausmenēm TV ekrānos.

Mēs esam dažādu izlaidumu pensionētas žurnālistes, bet uzskatā vienotas, ka LTV1 ir pārāka par komerctelevīzijām, ko pārsātinājuši seriāli, nebeidzamie šovi un reklāmas.

Mūsu ir tik maz, ka augsti reitingi visām televīzijām gluži vienkārši nav iespējami, un sabiedriskā televīzija vienmēr būs zaudētāja, jo tā augstāk vērtē savu auditoriju. LTV1 ir gana izglītojoša, informējoša, arī izklaidējoša, bet tā nekad nevarēs sacensties ar komerctelevīzijām, kas reitingu stiprināšanas nolūkā izdabā lētākas gaumes skatītājiem.

Pēdējie notikumi ap LTV1 izgaismoja situāciju sabiedriskajā televīzijā, kad daļa vainas meklējama LTV1 vadībā, iekšējās nesaskaņās. Ne jau zemo reitingu dēļ no tās aizgāja izcili žurnālisti un programmu vadītāji. Apbrīnojama ir palikušo profesionāļu veidoto raidījumu nemainīgā kvalitāte un atbildība par to, ko viņi dara. Piemērs tam bija atvadas no Imanta Ziedoņa 6. martā, kad “viss ir pavisam savādāk” – cilvēka fiziskā aiziešana atklāja, cik milzīgs ir ieguvums. Par to pārliecināja ne tikai translācija no Doma baznīcas, bet arī LTV1 žurnālistu sagatavotie sižeti – koncentrēts ieskats dzejnieka sirds un prāta labirintos. Paldies par to un daudziem citiem kultūrizglītojošiem raidījumiem, arī zemāko reitingu nez kāpēc izpelnījušiem “100 gramiem kultūras”!

Zinām, ka mainīt LTV1 “iekšējās lietas” nevaram, tas tagad jauno vadītāju uzdevums, bet vēlamies noņemt kaut mazumiņu no negatīvisma, kas lejas pār Latvijas Televīziju.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+