×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2016
Drukāt

Juris Lorencs: Piebalga nevajadzīgais solījums (15)

Foto: LETAFoto: LETA

Partijas līderis Andris Piebalgs

Sakāmvārds saka – zirgus uz pārbrauktuves nemaina. Zirgs šajā gadījumā ir “Vienotības” līderis Andris Piebalgs, kurš nu jau četrus mēnešus velk ceļa dūkstīs stiegošo valdošās (bet vairs ne vadošās) partijas vezumu.

Kā labot situāciju, kā atjaunot sabiedrības uzticību – par to tika spriests nupat notikušajā “Vienotības” domes sēdē. Diemžēl “sausais atlikums”, kas pēc šī pasākuma visādos veidos tika zelēts masu medijos, bija Piebalga jau agrāk teiktais – ja līdz nākamā gada sākumam partijas reitings nepieaugšot līdz 10%, viņš par to uzņemšoties politisko atbildību. Atgādinājumam – patlaban “Vienotības” reitings ir ap 5%.

Lieki, pārsteidzīgi un nevajadzīgi vārdi. Jo demokrātiskā sabiedrībā politiskā atbildība parasti nozīmē atkāpšanos no amata. Bet kas notiks tad, ja reitings būs ne solītie 10%, bet tikai 9,9%? Piebalgs janvārī tiešām atkāpsies? Laikā, kad līdz pašvaldību vēlēšanām būs atlikuši vien seši mēneši, ieraut “Vienotību” jauna līdera meklējumos būtu bezatbildīgi.

Partijas līderim, ja viņš nav ministrs vai deputāts, ir tikai viens darba vērtējuma kritērijs, viens eksāmens – vēlēšanas. Un pat ne pašvaldību vēlēšanas, bet gan parlamenta, kas paredzētas vien 2018. gada rudenī.

Ar to es nevēlos noniecināt nākamo pašvaldības vēlēšanu nozīmi. Vien jāapzinās, ka, lai mainītu pašreizējo politisko spēku samēru, piemēram, Rīgas domē, būs jāiegulda milzīgs darbs. Var jau sacelt aktivitāti sociālajos tīklos vai, sekojot Artusa Kaimiņa piemēram, izveidot savu interneta televīziju. Bet balsotāji nav tikai jaunatne vai studenti, kuriem vēlēšanu dienā parasti patīk kārtīgi izgulēties. Un es labi zinu, ka vismaz manas Rīgas kaimiņienes pensionāres, kuras cītīgi iet uz visām vēlēšanām, sagaida pavisam vienkāršas un tradicionālas lietas. Piemēram, pastkastītē iemestu vienu A4 (ne vairāk!) izmēra papīra lapu, kurā būtu nosauktas desmit konkrētas lietas, ko “Vienotība” izdarīs Rīgā, nokļūstot pie varas. Un šīs vientuļās kundzes noteikti novērtētu, ja vēlēšanu kampaņas laikā pie viņu durvīm kādu pēcpusdienu pieklauvētu ne tikai mormoņu vai Jehovas liecinieku sludinātāji, bet arī kāds no “Vienotības” deputātu kandidātiem.

Tāpat izskatās, ka ar pašreizējiem Rīgas domes “Vienotības” deputātiem, kuri jo sevišķi pēdējā laikā palikuši pavisam nemanāmi, vien būs par maz, ka sarakstā vajadzēs piesaistīt smagāku artilēriju, proti – kādu no pašreizējiem Saeimas vai bijušajiem Eiropas Parlamenta deputātiem. Jautājums – vai viņi būs tam gatavi? Patiesībā tas pats būtu attiecināms arī uz citām lielākajām Latvijas pilsētām. Protams, ja vien “Vienotībai” tās šķiet “interesantas”. ZZS jau pavisam skaidri deklarējusi, ka cīņa, piemēram, par Rīgu tai īpaši neinteresē. Starp citu, šai šķietamajai ZZS “vienaldzībai” var būt arī tālāki mērķi– domas par iespējamo koalīciju vai sadarbību ar “Saskaņu” kaut kad nākotnē.

“Vienotības” interneta mājas lapā var izlasīt Saeimas deputātes Ilzes Viņķeles moto: “Esi drosmīgs! Uzņemies risku! Nekas nevar aizvietot pieredzi!” Šķiet, šie vārdi ļoti precīzi atspoguļo pašreizējo partijas situāciju. “Vienotība” ir kā pieredzējis, gudrs, bet noguris ceļinieks, kam nepieciešams sapurināties un uzņemties pārdomātu, izsvērtu, bet tomēr risku. Citādi arī tai var draudēt “Latvijas ceļa” un Tautas partijas liktenis.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. P.S. Latvijai nav nākotnes BEZ JAUNAS !!!Vienotības,jo šī ir sevi izsmēlusi !!!

 2. Juri Lorenc,ja mazāk būs tādu “analītisku specu”kā jūs un reitingu “meistaru”kā Kaktiņš ,kuri nodarbojas ar padomiskiem meliem un propogandu,tad Piebalgs bez problēmām tiks pie 10%,jo nevar taču būt “labi”reitingi par nelojalitāti pret valsti/ SC / un valsts vešanu iznīcībā,kā to tagad dara ZZS !!!Investori mūk no valsts,bet Kučinskim NEKAS nav jādara.Esot jāgaida !!Ar korupciju,tieslietām / ne skapi!/,administratoriem utt. viss ZZS esot OK ,vai ne?
  ATKĀRTOJU ,bez Vienotības valstij NAV NĀKOTNES kā Latvijai !!

 3. Lorencam taisnība – ZZS Lemberga vadībā jau lolo plānus sadarboties ar “Saskaņu”. Kā saka, nodevēji klasiskie. Tāpēc jau Kārlis Seržants mūk, kad viņam prasa, vai nevajag ierosināt kriminālprocesu pret to, kura radio piedāvāja apšaut tos 12 tūkstošus, kas parakstījušies par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu. Ameriks un Cimdiņa vismaz ir atklāti kangari, bet zaļzemnieki, redz, pa kluso.

 4. Juris Lorencs raksta kā gudrs zinātājs, kas būs un kas nē, kas ir slikti, kas labi. Juri, lai parādītu, ko darīs 10 darbus, ir vispirms jāparāda 10 sliktos darbus, ko sliktu darīja SaSkaņa. Arī jāpasak, kā šmauc pensionārus tagadējie Rīgas varoņi ar bezmaksas braukšanas biļeti, tas ir cik to kapeiku vietā pensionāri maksā dubultā – par silto ūdeni + dvieļu žāvētājiem, un nevienam nezinot, kam ienāk tā nauda, jo Rīgas siltums saņem vienu maksu. Neviens nezina, kur paliek nauda un kā uzskaita rīdziniekiem par “karstā ūdens” uzsildīšanu 51 grāds, kad ļoti daudzi rīdzinieki mazgā traukus ikdienā ar auksto ūdeni, jo sagaidīt silto vajag izliet divus trīs spaiņus izlietnē., kur paliek tā nauda, ko atklāja Valsts kontrole Rīgas namu pārvaldniekā, par ko paņem, no pensionāriem – dzīvokļiem par nepildītiem darbiem (skat savas t;ames) utt. Ja paskaita visus pierakstījumus, visus tukšo maksājumus, arī par īpašumu un papildus piebliezto mājām zemi u.c.- sanāktu, ka šī bezmaksas braukšana (tipa Zīgerista banāns) pensionāriem ir 10 vai 100 reizes dārgāka, ja visi maksājumi nebūtu tik augsti, ko uzliek Rīgas dome.
  Un ko plāo pēc 7 gadiem varas Rīgā – sāks remontēt iekšpagalmus, izteicies Amēriks. Tikai saskaiti, pārbaudi – caurbraucamos ceļu iekškvartālos vai kā tos sauc – iekšpagalmus remontēs, bet par TAVU, MANU NAUDU. Netici, tāmēs varēja izlasīt, ka par “iekšpagalmu”remontu no katras mājas iekasēt 16 000 EUR vai vairāk. Un pensionārs par to maksās, un AMĒRIKS ar UŠAKOVU uz vēlēšanām ies ar jautrību, ka jums remontē iekšpagalmus, cik labi saimnieki! Par kā naudu un kuras firmas to darīs un cik tad no tavas naudas būs novirzīts vēlēšanu maratonam un, nav izslēgts “otkatam”?!
  Tautai vajag pasniegt “Zīgerista banānu”, lai balsotu par tavu partiju, tautai jāsaka tas, ko tā grib dzirdēt: noņemsim nost maksu par dvieļu žavētājiem, bezmaksas braukšana pensionāriem paliks un Rīgas Satiksmi no budžeta sponsorēsim tikai par to summu, kuru pensionārs maksātu, ja brauktu transportā par maksu vai par pusmaksu, bet ne to summu, kad saskaita visus pensionāru vizināšanās, sirošanas gadījumus, to reģistrējot un sūkstēsies- re cik pensionāri rada lielu zaudējumi Rīgas Satiksmei. cik daudz jākompensē, bet nesaprotam, ka nav jāsponsorē uzpūstās summas, ko plēš nost no nodokļu maksātāju naudas un tadē\l nav naudas remontēt koplietošanas ceļu, bērnu laukumus utt. Un miljonus aģitpropogandas birojam “LABA” Vienotība arī nemaksās no dzīvokļi īpašnieku – pensionāru iemaksu naudas, ko plēs Ušakova kapitālsabiedrība Rīgas namu pārvaldnieks. Tas tikai iesākumam. Juri, painteresējies tomēr par Rīgas domes Vienotības grupu un redzēsi, ka visi deputāti strādā aktīvi un visu laiku informē sabiedrību, masu medijus internetā, LETAi un citur, ko dara Rīgas Vienotības deputāti. Tu kuļ pa tukšo, kā nezinītis. Tā nav smuki. Tu pūt Lemberga taurē?

 5. Tieši Viņķeles pēc es nebalsošu par VIENOTĪBU.

  • Ko tu neteiksi?! Šitādu godu parādīt pret Ilzi un piešķirt TĀDU !!nozīmi viņai Latvijas politikā !!Es būtu par ko tādu neiedomājami lepna !!Mani,ja tev ir prāts!, taču varētu izstrīpot !!
   BET paldies par novērtējumu !!

 6. Zaļais ābols nenogatavojies, 2/3 jau sapuvis. Ko varu ieteikt? Jēdzīgie , mūkat, kamēr brants jūs nav sagrauzis!

 7. Reitigs prāta spējas nepalielina , tieši otrādāk ….

 8. Āboltiņas viedie vārdi:”….. ir skaidrs – tā būs traģēdija, ja vistuvākajā laikā nespēsim definēt jaunu Latvijas ideju, tādu Latviju, kas iederēsies un spēs pastāvēt modernā Eiropā, tādu, kas dos spēku un brīvību tautas garam, tādu, kas garantēs patvērumu un aizsardzību grūtā brīdī. Tādu, kas iedvesmos dzīvei, darbam un mīlestībai.”
  Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas runa Saeimas 2011. gada 4. maija svinīgajā sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 21. gadadienai.

  • “Kalausies manos vārdos, tik neskaties manos darbos!”

   • ” No katra pēc viņa spējām – katram pēc viņa nopelnītā!”
    Pēc “veiksmes stāsta” īstenošanas LV, pamatoti Eiropas Komisāra viceprezidenta portfelis sociālā dialoga un eiro lietās nonāca V līdera V.Dombrovska pārziņā. Eiropas Savienība likumsakarīgi piedzīvoja Brexit,
    bet Voldiņš stabili turās ES spicē. Tāds kadrs ir jāsargā.

    • TU melo un blefo par “veiksmes stāstu’. Veiksmes tšts bija. Ja nesaproti, paskaidrošu – Latvija bija katastrofas, maksātnespējas situācija. Valdis Dombrovskis pameta silto vietu ES un devās uz Latviju vadīt valdību, zaudējot popularitāti ar nepopulāriem lēmumiem, jo cita varianta pēc treknajiem gadiem nebija un neviena partija citus lēmumus nepiedāvāja un piekrita Dombrovska risinājumiem. Dombrovskis, Vienotība sitienus saņēma tikai sev un re, tie kas balsoja līdzi – “nevainīgie”, vainīga “Vienotība. Ar meliem nevajag nodarboties, “veiksmes stāsts” tieši ar to, ka Latvija sāka attīstīties, kaut tas bija sāpīgi.
     Un kas būtu, ja Dombrovskis ļautu sabrukt Latvijas finansu sistēmai, ekonomikai, tautai būtu labāk, labāks “veiksmes stāsts”, ja nebūtu pensijām ko maksāt un algām?
     Lūdzu nemuldi, ka nebija veiksmes stāsta, bija!

     • Bija?!
      Bet kur tas ir tagad?

     • Un ir! Tieši ar to, ka vēl esam! Ka mēginājums mūs iznīcināt kā valsti ar bankrota palīdzību tika novērsts. Tas neizdevās. Tur ir tas veiksmes stāsts! Ko tu biji sagaidijis no veiksmes stāsta? Leiputriju? Atver mutīti un tevi pabaros bez pirkstińa pacelšanas?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+