×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

Reitingu aģentūra “Moody’s” paaugstina Latvijas kredītreitingu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s Investors Service, Inc.” (“Moody’s”) piektdien, 15.martā, paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi, nosakot pozitīvu kredītreitinga nākotnes prognozi. Latvijas novērtējums ilgtermiņa saistībām ārvalstu valūtā paaugstināts no “Baa3” uz “Baa2”, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

Paziņojumā par kredītreitinga paaugstināšanu reitingu aģentūra atzīmē valsts ekonomikas spēcīgo, elastīgo un līdzsvaroto atgūšanos no krīzes un pozitīvās vidēja termiņa izaugsmes prognozes. “Moody’s” norāda arī uz valsts finanšu būtisku uzlabošanos, kā rezultātā Latvijas centrālās valdības parāds ir stabilizējies un jau 2014. gadā paredzama tā samazināšanās.

“Moody’s” lēmums saglabāt pozitīvu nākotnes vērtējumu atspoguļo aģentūras uzskatus, ka Latvijas ekonomikas un finanšu stāvoklis turpinās uzlaboties un pozitīvas atbildes gadījumā uz Latvijas pieteikumu pievienoties eirozonai būtiski samazināsies ekonomikas svārstīgums un banku sektoram nepieciešamības gadījumā būs pieejams būtisks atbalsts no eirozonas. Aģentūra uzsver, ka potenciālie ilgtermiņa ieguvumi no pievienošanās eirozonai atsver iespējamo līdzdalību tās krīzes risināšanā.

Paziņojumā uzsvērts, ka pēdējos divus gadus reālais iekšzemes kopprodukts (IKP) ir pieaudzis vidēji par 5,5%. “Moody’s” sagaida, ka arī 2013.gadā Latvija izaugsme būs 3,75%, kas pārsniegs lielākās daļas Eiropas Savienības valstu IKP pieaugumus.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) domā, ka reitingu aģentūras lēmums paaugstināt mūsu valsts kredītreitingu par vienu pakāpi ir izcils novērtējums galvenokārt Latvijas paveiktajam pēc ekonomiskās krīzes, nodrošinot straujāko ekonomikas izaugsmi visā Eiropas Savienībā, kas ļāva atgūt ārvalstu investoru uzticību un stiprināt Latvijas konkurētspēju. “Tāpat tas ir nozīmīgs solis mūsu sabiedrībai, jo, paaugstinot valsts kredītreitingu, mēs varam visizdevīgāk pārfinansēt savu parādu, bet ietaupītos līdzekļus novirzīt valdības prioritātēm, piemēram, sociālās nevienlīdzības mazināšanai,” skaidro Vilks.

“Katrs šāds lēmums uzlabot Latvijas kredītreitingus palielina mūsu iespējas piesaistīt jaunus investorus, kas mums ir īpaši svarīgi ražojošo sektoru attīstībai un bezdarba samazināšanai, kā arī samazina šķēršļus Latvijas uzņēmējiem izdevīga finansējuma piesaistīšanai, lai īstenotu paplašināšanās un attīstības projektus,” vērtē Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Viņaprāt, ar katru nākamo ceturksni, kad Latvija “turpina demonstrēt spēcīgu attīstību, ražošanas un eksporta pieaugumu un stingru fiskālo disciplīnu”, pieaug ārvalstu partneru uzticība Latvijas ekonomikas stabilitātei un ilgtspējai.

“Ar katru mēnesi aizvien sasniedzamāks kļūst arī Latvijas mērķis pievienoties Eiropas vienotajai valūtai, kas finanšu tirgiem un investoriem ir vēl viens spēcīgs signāls par ar Latvijas ekonomiku saistīto risku samazināšanos,” norāda premjers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+