×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Reitingu aģentūra “Standard&Poor`s” paaugstina Latvijas kredītreitinga nākotnes prognozi

Foto - LETAFoto - LETA

Plāksne ar uzrakstu "Valsts kase".

Starptautiskā reitingu aģentūra “Standard&Poor’s” 13. decembrī paaugstinājusi Latvijas kredītreitinga nākotnes prognozi no stabila uz pozitīvu, saglabājot esošo reitingu “BBB+” līmenī, portālu “LA.lv” informēja Finanšu ministrijā.

“Pozitīva nākotnes prognoze atspoguļo spēcīgu Latvijas izaugsmes potenciālu, labāku esošo fiskālo situāciju un dalību eirozonā, kas nākotnē mazinās ārējos riskus un bankām sniegs papildu pieeju Eiropas centrālās bankas likviditātes instrumentiem. Fiskālajā jomā būtisks ir 2013. gadā pieņemtais fiskālās disciplīnas likums un apņemšanās ievērot pretciklisku fiskālo politiku,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Aģentūras analītiķi prognozē iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu 4-5% gadā apmērā turpmāko trīs gadu laikā, paredzot arī nelielu kārtējo maksājumu konta deficīta pieaugumu un mērenu valdības neto parāda samazinājumu.

“Standard&Poor’s” atzīmē, ka pēdējos gados Latvijai izdevies būtiski uzlabot fiskālo pozīciju, mazinot budžeta deficītu no gandrīz 10% 2009. gadā līdz 1,5% 2013.gadā.

Ja Latvija arī turpmāk ievēros fiskālo disciplīnu un valdības neto parāds samazināsies straujāk nekā aģentūra prognozē, valsts kredītreitings varētu tikt palielināts. Tāpat aģentūra paredz, ka valsts segs 2014. un 2015. gadā atmaksājamās parādsaistības pret Eiropas Komisiju, izmantojot uzkrātos likvīdos resursus un veicot pārfinansēšanas pasākumus.

Aģentūra tāpat atzīmē valsts atgūto pieeju starptautiskajiem finanšu tirgiem un zemos valdības parāda apkalpošanas izdevumus.

“Standard&Poor’s” norāda, ka ir augsta varbūtība tuvāko 24 mēnešu laikā paaugstināt reitingu, ja tiks turpināta spēcīga, stabila un sabalansēta ekonomikas izaugsmes politika un izaugsme valstī būs augstāka nekā citās līdzīga ienākuma līmeņa valstīs, vienlaicīgi samazinot neto ārējā parāda saistības un neto valdības parādu.

Papildu informāciju par Latvijas kredītreitingu skatīt Valsts kases mājaslapā: http://www.kase.gov.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+