×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
2. janvāris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Aptaujātie izzākājuši un nolamājuši valdību, Saeimu, partijas (39)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Sociologs Arnis Kaktiņš

Socioloģijas doktora Kaktiņa apgādā gada nogalē notikusi kārtējā cilvēku domu izspiegošana un par rezultātiem atkal noraso piere, un var teikt – nācija ir šokā! Nelūgtie skaitļi salti liecina – aptaujātie ir izzākājuši un nolamājuši valdību, Saeimu – iegrūduši reitingu bedrē. Sabiedrības uzticība intensīvi kritusies visos līmeņos, bet ar partijām vispār un viscaur ir bezcerīgs gadījums. Tām uzticas tikai septiņi procenti Latvijas apdzīvotāju, kas ir mazāk nekā sātanistu sektām un kas aptuveni atbilst pašu partiju biedru, viņu tuvāko radagabalu un mājkustoņu skaitam. Visi pārējie pilsoņi sen kā sapratuši, ka nekur citur nav tik liela plānprātiņu koncentrācija uz vienu kvadrātmetru kā viena politiskā spēka kongresā, ka ikkatrai partijai ir pielipināta cenas birka un tās gluži apzināti nopūlas sabotēt visu, ko vien var apzīmēt ar vārdiem “valstisks”, “saprātīgs” un “loģisks”. Var dot žagarus, var dzesināt muti, cik grib, bet negatīvā reitinga, baismīgās nepopularitātes slogs partijniekiem nenospiež sirdi un nerada it nekādus grūtumus. Jūs aicināt šīs konstrukcijas mobilizēties, iet masās, iesniegt augstvērtīgus likumprojektus, rakstīt sakarīgas programmas, attīrīties no kompromitētiem biedriem. Uz kairinājumu saņemat atbildi kā no tām sievietēm, kas mēdz bieži pulcēties pie Saeimas ēkas, paziņojot – mans ķermenis, mana izvēle!

Ja jau nenoganāmo partiju atbilde ir “iepūtiet man!”, tad nākamgad jārada situācijas risinājumi. Tautai jāpārņem suverēnā vara atbilstoši konstitucionālajām tiesībām. Vai jāveic decimācija, atjaunojot taisnīgāku, godīgāku pārvaldi, vai jāmeklē Vadonis, vai jāmēģina valsti pārvaldīt, piesaistot pie varas dzīvnieku draugu aktīvistus, arodbiedrības, strādnieku, kristiešu un jauniešu organizācijas, bezpartijisko apvienības, jo satrunējusī sistēma ar partiju diktatūru vairs nevar turpināties.

Kaktiņa kunga izskaitļotajā pārsteidz saplakušās simpātijas pret parlamentu. Jā, likumu devēji aizvadītajā gadā pret cilvēkiem varēja izturēties labāk, tomēr aizvadītajā gadā nav vis naudu pelnījuši ar žāvāšanos un gurķošanos, un Saeima strādājusi kūpēdama kā atomelektrostacija. Sasauktas ārkārtas sēdes, pieņemti 115 likumi, rāvušies pa komisijām, atmūķētas sarežģītākās problēmu “melnās kastes” un atvērtas Pandoras lādes. Gribētos teikt, ka Mūrnieces valstība dunējusi! Tomēr pozitīvā gada veikuma bilance caurmērā nav ietekmējusi pesimistisko viedokli par parlamentāriešiem. Varbūt socioloģijas doktora līdzstrādnieki pārāk selektīvi apstrādājuši publiku un savākuši materiālu tikai no dzīves melnajā joslā iekļuvušiem ļautiņiem, kam, teiksim, nesabalansētu finanšu dēļ Vecgada vakaram atlicis nevis siļķei, bet “brētliņām kažokā”? Daudzi vēlētāji toties saņēmuši, kas viņiem pēc kvotām pienākas! Tos neuzklausīja?

Jāatzīmē, kopš Saeimas bufetē nav pieejams nekas štengrāks par fruktvaseri, mazinājušies šnabošanas gadījumi, saeimieši uz dzīvi raugās skaidrām acīm, uzlabojusies darba disciplīna un produktivitāte. “Saskaņas” saimes telpas garīdznieks turklāt slacījis ar svētītu ūdeni un iemītnieki tagad pulcējas tikai ap patvāri. Līdz ar to var pieņemt, ka Saeima ne pēc nopelniem saņēmusi cilvēku gražošanos un naida runu, īslaicīgi iekritusi specifiskā krīzes situācijā. Jaunajā gadā sāks jaunu dzīvi ar tīrām biksēm. Pa plati atvērtām Saeimas durvīm iesoļos progress, un parlamentārās lietas tiks novestas labākā stāvoklī, atjaunojot pilsoņu uzticību.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. LAIPNI LŪGTI MAGRET JAMES FINANCE aizdevumu pakalpojumus ………. Vai esat biznesa vīrietis vai sieviete? Vai jums nekādu finansiālu haoss vai jums ir nepieciešams līdzekļus, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai sāktu jauku mazajām un vidējo biznesu? Vai jums ir zems kredīta score, un jums ir atrast ir grūti iegūt kapitālu aizdevumu no vietējām bankām un citām finanšu iestādēm ?. Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte, mūsu vadošais mērķis ir palīdzēt jums pakalpojumu jūs pelnījuši, mūsu programma ir ātrākais veids, kā iegūt to, kas jums ir nepieciešams vienā mirklī. Samaziniet savus maksājumus, lai atvieglotu spriedzi jūsu ikmēneša izdevumus. Iegūt elastīgumu, ar kuru jūs varat izmantot jebkādiem mērķiem – no brīvdienas, izglītībai, lai unikāliem pirkumiem Mēs piedāvājam plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: Biznesa plānošana, tirdzniecības un attīstības finanses, Properties un nekustamajiem īpašumiem, parādu konsolidācijai aizdevumi, uzņēmuma aizņēmumiem, Privātie aizdevumi, mājas refinansēšanas aizdevumi ar zemu procentu likmi 2% gadā vismaz atcelt attiecībā uz privātpersonām, uzņēmumiem. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumus, PIETEIKTIES šodien pieejamiem aizdevumiem. Lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

 2. Man vienmēr paticis Egila līcīša stils.

 3. Maini vai nemaini bikses pret tīrām,s..i tikun tā ir un paliek redzami!

 4. Sveiki,
  Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Mr.FERNANDO CARLOS JUAN, laba reputācija privātu aizdevumu aizdevējs ir atvērusi ekonomisko iespēju visiem, kam nepieciešama jebkāda finansiāla atbalsta. Jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai nepieciešama mājas kapitāla. aizdevums, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jums ir noraidīts ar bankas un citas finanšu iestādes? Redzēt ne tālāk, jo mēs esam šeit, lai visiem jūsu finanšu problēmas. Mēs nodrošināti aizdevumi ar procentu likmi 2% privātpersonu, uzņēmumu un sabiedrības skaidrā un saprotamā veidā, noteikumiem un nosacījumiem. Nav kredīta pārbaude nepieciešama, 100% garantēta. Rakstiet mums: (MARIAFERNANDADELGADOLOAN@GMAIL.COM)

 5. Tencinu,ka 2017.g. sākas bez cenzūras ! Lai gan gailis vēl nav dziedājis!

 6. “Lauku veci”,tu no plosta pamodies? Rakstu vispār esi izlasījis?Kāds sakars tavam murgojumam ar reitingiem?
  Par SKDS Kaktiņu.
  To herbāriju nu gan nevajadzētu ņemt par pilnu,jo SC uzpirkts mankurts nevar objektīvi spriest par valstī notiekošo,pie tam VIENOS ! vārtos.Jau cik SC kongresos šis atradenis dzied slavas ārijas Ušakam un Co.Es arī kritizēju latviskās partijas,valdību,prezidentu,BET pat atrodoties komā NEKAD !!!uz mirkli izejot no tās,NEPARKO nebalsotu par partiju,kura FAKTISKI !!! IR okupantu izveidota un apmīļota.Vējonis pārdzīvo,ka viņi te nejūtas kā mājās,BET TĀ IR NĀTNĀ PATIESĪBA,jo viņu mājas ir aiz Zilupes un to VIŅI PAŠI ! pierāda ar savu uzvedību.KAS ir atļauts Ušaka okupētajā RD opozīcijai,kuru arī ievēlēja rīdzinieki????Man tas atgādina 1945.gadu ,pat sliktāk,jo tad plezīra pēc spicē tupēja viltus pārpirktie “latvieši”,tagad viens pats Ameriks.Nu jau Silenieks kantējas klāt.
  Pēc Āboltiņas Vienotības sagraušanas tas pats notiks Saeimā un valdībā,jo NAV LATVIJĀ LATVIEŠU PATRIOTU politiķu !!Pārpirko “latviešu”cenas krītas !!!
  Jaungada uzrunas ,runajot brāļu valodā — DURDOM !!!!

 7. Sabiedriskos mēdijus Vienotība par 125 eiro stundā ir nopirkusi Vienotība. NETICAT UN NETICĒSIM ŠĪM PRODAŽNAJĀM ŠKURĀM, KURAS KATRU DIENU REDZAM UN DZIRDAM! 2 GADI JĀGAIDA ŠAJĀ ĶĒZĪŠANĀS GAISOTNĒ.

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Grafomāns Ontūns pat lielā salā nebeidz skricelēt savas garlaicīgās rīmes. Min labāk spararatu, vismaz elektrību ražosi!

 9. Kaktiņš arvien biežāk kalpo SC, tāpēc viņu vairs neklausos. Lai Ušakovs ar Kaktiņu iet labāk šķūrēt sniegu!

 10. Bij. izmeklētājs Atbildēt

  Vai tad VIDs, ja ņem vērā visus skandālus, kas atklājās, kā mātes darbiniekiem zem gultas, mirstot atstāj miljonus, nav organizētās noziedzības iestādes savā ziņā? Kas taisa tos likumus – VIDs un tad stāsta – tāds likums, vainīga valdība. Tagad tu redzi, ka valsti pārvalda VZD, VID, KNABs un citas iestādes, kas priekš sevīm raksta likumus, virza caur Maksātnespējas administrācijas šefu Rasnaču vai citiem šefiem un priecājas – tādi likumi, mēs neko nevaram darīt mēs izpildām likumus. Tā paši tiesneši un advokāti sastāda Krimināllikumu un Kriminālprocesa likumu, Civilprocesa likumu un tad saka – mēs neko, mēs darbojamies likuma kārtībā, kāds likums, tā rīkojamies un te atkal “bandīti” ir Saeimas deputāti, ministri, partijas, kuras faktiski valsts varu agstāķajos līmeņos apved ap stūri minēto un citu iestāžu NOMENKLATŪRA. Man bija gadījums, kad uztaisīju, pareizāk, koriģēju likumu kādai iestādei, ko tā lūdza, sastādīju, slavēt slavēja, bet klusā sarunā atzinās – tas ir oriģināls likumprojekts, tādam vajadzētu būt, bet mūsu apstākļos mums vajag tādu likumu, lai mēs varētu manipulet kā mums vajag. Tas ir reāls piemērs un tad pasekoju, kāds likums iznāca – reketa un terora likums. Lasot pavirši it kā neko ļaunu nojaust nevar, bet tas vietām aprauts, nepasaka tā izpildes noteikumu , neparedz nekādas sankcijas, ja likumu nepilda un tml. Lūk, kas un kā pārvalda valsti un mēs lādam savu valsts varu, nezinot, kur valsts reketam un korupcijai aug kājas, bet galvenais, ka to neapzinās vai piever acis šie paši šefi – ministri, deputāti, valsts sekretāri (tie drīzākpieskaitāmi pie nomenklatūras, kas ir reketa autori nereti). Pat Kriminālprocesa likums ir reketa likums, ja ieskatās tikai dažos pantos vien – tajos, kur prokurori un priekšnieki var dot NORĀDĪJUMUS izmeklētājiem. Tas ir ideāls rekets un korupcijas augsne, pēc vajadzības. Lsi likumus un neko neapjēdz. Viss ir albi, jākontrolē taču speciālisti (lai kukuļus paņemtu sev?), viņi sataisīs mēslus., bet mēs nezinam un nesaprotam, ka izmeklētājam jābūt 100% patstāvīgam un viņu kontrolē apsūdzētie, cietušie, speciālisti – eksperti, advokāti, viņus kontrolē pēc izmeklēšanas pabeigšanas prokurors – iepazīstas ar lietu tikai kad iznmeklēšana pabeigta, tad kontrolē tiesneši un ja sataisījis sūdus izmeklētājs, viņu var sodīt prokurors utt. Ta, ka izmeklējamā lieta nav slepena, kad tā iegūst pilnu izmeklēšanu un izmeklētājs nekad koruptīvu lietu nelaidīs prokuroram vai uz tiesu. Bet kas noiek pie mums? Izmeklētāja rekets sākas paša sākuma – dod rezolūcjas , norādījumus, iejauxcas izmeklēšana’, var izprasīt lietu, kad tā nav pabeigta un to nesauc vis par krimināllietu, bet par kaut kādu mistisku procesu, kā Brežnevs _ proces pošol. Un Lietā nevr noteikt, kurš izmeklējiis lietu, jo to izmeklējuši pat desmit iznspektori.

  • Krimināllietā “procesa virzītājam”, ja jūs kaut ko saprotiet, jābūt vienai personai – izmeklētājam (var būt nomaiņa, bet tad lietu pārņem cits izmeklētājs) un kad izmeklēšana pabeigta pilnībā, ar to iepazīstas prokurors un sūta tiesai vai atpakaļ papildināt izmeklēšanu un viņš – prokurors nekādi nedrīkt un nav “procesa virzītājs”. Kad lieta nodota tiesai – vienīgais procesa virzītājs ir tiesa un te nav procesa virzītājs neviens cits, bet likumā sarakstīts, ka procesa virzītāji ir visi, kas piedalā lietā – ir liela mēroga stulbums un aplamība. Un tu, nabaga cilvēks, reitingos un aptaujās un visur cutur lādēsi valību, Saeimu, ka viņi raksta, pieņem tādus likumus vai – šajā gadījumā neko sliktu ar “procesa virzītājiem” nesaskatīsi.
   Un tā mums rodas “SAZVĒRESRĪBAS TEORIJAS”, kad neminam konkrētus piemērus, iz dzīves , kur rodas tā neleitības.

 11. Un kam bija vajadzīgs šis ironiskais Egīla Līcīša pārstāsts par to, ko ir rakstījis Arnis Kaktiņš? Vai nebūtu pareizāk publicēt paša Kaktiņa rakstīto?!
  Tas atgādina padomju laikus, kad presē tika kritizēti disidentu darbi, bet paši disidentu darbi nekur publiski nebija pieejami.

 12. Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

  Re kā raksta:
  Lai Latvijas sabiedrība kļūtu vienotāka, ir izvairīties no izteiciena “krievvalodīgie”, bet saukt šos cilvēkus par “krievu izcelsmes latviešiem”, radio “Baltkom” ēterā izteicies režisors Viesturs Kairišs, informē mixnews.lv.
  “Domāju, ka mums nevajadzētu lietot izteicienu “krievvalodīgie iedzīvotāji”. Mums šos cilvēkus vajadzētu saukt par “krievu izcelsmes latvieši”, tā kā tas jau notiek Vācijā. Vajag kaut ko mainīt, saprast visiem, ka mēs visi esam latvieši. Kad runā par latviešiem, izklausās, ka tie būtu kādi padomju laika cilvēki bez nacionalitātes,” izsakās Kairišs.

  “Ir jāsaprot, ja mēs vēlamies būvēt vienotu valsti, tad nevar dalīties krievu un latviešu partijās. Tas ir neprāts, kaut kāds pagājušais gadsimts,” uzskata režisors.
  bb.lv
  “Krievvalodīgie”- čekistu izgudrojums, lai šķeltu nacionālās valstis pamattautībā un visas pārējās– “krievvalodīgie”, kuru kopā sanāk samērojami lielāka masa. Kaut gruzīni, tatāri, ukraiņi un citas tautības nevēlas, jūtas aizvainoti, ka viņus iekļauj pie kaut kādas surogāttautības grupām un Latvijā tieši – šķeļ Latviju latviešos un “krievvalodīgajos. Arī krieviem tas ir pazemojums. Vai tad krievi vairs nav krievi, bet kaut kāda samaitātā , tautas grupa? Un latvieši, kuri pārvalda krievu valodu – arī krievvalodīgie? “- arī Ukrainā bija izvirzīts jautājums par “krievvalodīgo” diskrimināciju, ko “jāaizsargā”?! Latviju šķelt divās nometnēs – tā ir tieša nacionālā naida kurināšana, plašs citu tautību aizskārums un pazemošana, lai kas šo vārdu izrunā vai pielieto (arī reitingu taisīšanā).

 13. Nav jau brīnums … mums visu laiku mēģina iepotēt, ka līdz labklājībai garš, pacietīgs ceļš ejams, vismaz vēl ”kādas divas paaudzes …”… tādu ceļu ejot nebūs trešās paaudzes … Katru gadu pie minimālās algas pielikt 10 eiro (pašlaik 1 eiro ir gandrīz = ar 1 dolāru … vai nav absurds?(atliek eiro vēl tikai devalvēt … būsim vēl lielākā bedrē) … vai tas nav ”veiksmes stāsts” vairāku paaudžu garumā?

 14. Jā, kas tad Latvijā ir šī valsts politiskā bardaka būtība? Pirmkārt, pašu politisko PARTIJU INSTITūTS, kas nebūt nav kaut kāds oriģināls politiskās varas atribūts. Bet demokrātijas valstīs pastāv šāds varas dalījums un visi ar to samierinās, neko citu vietā nepiedāvājot. Otrkārt, ŽURNāLISTU VISATĻAUTīBA. Partija vai politiķis, tā teikt, nav vēl paspējis apsildīt degunu jaunajā situācijā, kad viņš jau uzreiz tiek apliets ar dubļiem no galvas līdz kājām. Jo žurnālistam pieder sabiedrības informācijas monopols – prese, radio,TV, internets un viņš no rīta līdz vakaram var zākāt visas sabiedrības priekšā konkrēto politiķi vai partiju. Nekādi samērīguma vai morāles kritēriji priekš žurnālistiem nepastāv. Vai žurnālista teiktais ir puspatiesība, patiesība vai meli – par to viņš neatbild. Galvenais, ka sabiedrība pēc šādas “smadzeņu skalošanas” ir sajūsmā( re, kā viņam sadeva)! Bet rungai ir divi gali un otrs tikpat sāpīgi sit pa pašu sabiedrību un valsti. Un lūk, arī rezultāts: gudrākie un spējīgākie politikā neiet, tur iet viduvējības un valsts politiskais kuģis dreifē. Un visi vaimanā: kādi mums slikti politiķi, kāda mums neizdevusies valsts! Nu padomājiet, vai tā nav? Jo politiķis ir tāds pats cilvēks, kā jūs visi pārējie, ko jūs paši esiet ievēlējuši.

 15. Vai tad mūsu deputāti iet pie tautas, runā ar vienkāršiem cilvēkiem, jautā ko un kā darīt? Viņi labākajā gadījumā uzklausa naudasmaisu piespēlētos “konsultantus” un tie tad arī konsultē, kas vajadzīgs ārvalstu un šad tad vietējiem naudasmaisiem. Tas arī viss par mūsu “gaišajām galvām”.

  • Neviens ierēdnis, kurš par taburetes tiesu stāv augstāk par padotajiem nepieļaus ka viņa “virsvadībā” varētu darboties kāds gudrāks par viņu. Mūsu gadijumā Lembergs nepieļaus, ka valsti varētu vadīt kāds gudrāks par viņu.

 16. Visus meeslus aaraa no valdiibas ! Visus ! Neviens no vinjiem nav pieraadiijis neko pozitiivi ilgaa laika periodaa. Suudu bedree visus !

 17. … K. kunga kantoris beidzot varētu beigt melot?
  Kāds ir trīsdesmit grašu kurss pret eiro?

 18. Ja Latvija neatjaunos 1922.gada ( uzlabota 1925.) Vēlēšanu likumu, nevienai jaunai partijai pie varas nebūt.

  Visus, kas parādīsies, nomelnos un izsmērēs uz sienas, nolīdzinās līdz zemei. PAT TV nelaiž klāt, nolamā – ko tos sīkaļas laist klāt, pat lāgā negrib iespiest kabatā kādu tūkstot. Lasi: “sīkpartijas”- tās kurām nestāv klāt ar naudas čemodāniem, kuras nemaksā reitingiem, žurnālistus neuzpērk utt., un tml.
  Arī Andris Vilks teica pareizi – vecās partijas nevienu jauno pie varas nelaidīs. Re kā jauno Valda Zatlera partiju noēda bez mizes, pataisīja gandrīs par vlsts ienaidnieku, kut viņa biogrāfijā nebija neviena traipa. kuram ŗstam, pie tam, augstākās lase hirurgam nedod patei\ibas?) Vai tas bija noziegums? Tad jau 60 % tutas jāsauc par ienaidniekiem.

 19. Laba animācijas filma gan angļu,gan krievu valodā.pēc Dž.Orvela Dzivnieku ferma.
  “Visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi,bet cūkas ir vienlīdzīgākas par citiem”.Iesaku noskatīties vai izlasīt.Ļoti labs skaidrojums šim darbam Wikipedia

  • Nu tu gan kaut ko ģeniālu izkakāji! Kurš to nezin!? Orvels savu stāstu sarakstīja 1945. gadā! Kopš tiem laikiem visi to sen jau ir lasījuši un zina. A tu kur biji? Musā augi un tagad izlīdi?

   • Labi,ka visi izlasījuši.Nav jau nekāda obligātā literatūra.Filmiņa nepatika?Ko tik traki sanervozējies?Tomēr žēl,ka ļoti daudziem vidusskolniekiem ir problēmas ar tekošu lasīšanu.Nebūsim tik neiecietīgi un rupji!Biežāk pasmaidi!

  • arī izkakāji! Tā tur nebija teikts. Ja citē, tad jācitē precīzi.

   • Pēc svētkiem laikam kakāšanas problēmas???Parasti tad ,visu laiku par to domājot,var vismaz uz papīra rast mierinājumu.Ar vēderu nav joki!Varbūt klizma var līdzēt?

 20. Nu šoreiz aptauja pavisam precīzi atspoguļo tautas noskaņojumu,bez kādas kremlinu vainas,pēdējais laiks sākt ko darīt savas tautas labā,ja vēlaties citu rezultātu.Tas,ka viņi pieņēmuši lērumu likumu,nenozīmē,ka tie uzlabo un atvieglo cilvēku dzīvi-nepārdomāti,kā arī pieņemtais budžets,kur svarīgām lietām naudas nav,bet izšķērdībai gana.Šāds rezultāts bija gaidāms un ir absolūti pelnīts,jo valdības un Saeimas cinismam nav robežu.

 21. Dž.Orvels .Dzivnieku ferma.Laba animācijas filma gan angļu,gan krievu valodā.
  ĻOTI DAUDZ LĪDZĪBAS.

 22. Lauku Avīze par politiku tradicionāli stāsta naiviskā, dumji provinciālā, puķaini-cakainā un ūdeņainā sarunu valodā, šausminoties, spļaudinoties, drebonoties, skurinoties un domāšanu spītīgi neieslēdzot. Tie tur, tās sliktās un pretīgi dumjās partijas, jau sen PIRMS savas atdzimšanas “latvietim parastajam” esot apnikušās un tagad nu jau beidzot esot GALĪGI neciešamas. Partijas Latvijā atdzima 1989. gadā – 55 gadus pēc tam, kad dižais Tautas Vadonis Kārlis Ulmanis tās visas 1934. gada 15. maijā patrieca nātrēs kopā ar Saeimu, Latvijas Satversmi un valstiskuma pamatiem. Naivistiem grūti aizdomāties par līdzību starp Ulmaņa un Staļina autoritāro vadības stilu. Tauta, kura uzgavilēja Latvijas Vadonim Ulmanim, drīz pēc tam tikpat jūsmīgi ierasti ar puķēm sveica padomju tankus, kurus atsūtīja dižais Vadonis Staļins. Dabūjuši asiņaini baisu pērienu no Staļina boļševisma, “naivistu” bari ar puķēm jūsmīgi sveica dižā Vācijas fīrera tankus. Kad raudam, vaidam un sērojam par upuriem, kuri “nez kāpēc” 1941. gada “negaidīti pēkšņajās” deportācijās piedzīvoja necilvēcīgas ciešanas, padomāsim – vai mūsu pašu dumji-lecīgā attieksme pret Latvijas politisko attīstību nepadara mūs par kārtējo “dižo atbrīvotāju” piesaucējiem? Vēl ir mazliet laika mācīties, bet naivisms pašapmierināti spriež, ka nu jau noteikti ir gana gudrs… Kā saka, muļķis pat baznīcā pērienu saņem… 🙁

 23. Pat kremlini dejo par doļāriem!

  • Tu varētu netērēt laiku nevienam nevajadzīgai klozetsmirdēšanai. Politikas komentātors no tevīm nu teiksim stipri viduvējs, stulbuma daudz vairāk bet ar pārejo vispār nav nekā.

  • Vai vēk kāds domā citādi?
   Nauda nesmird, kas to dod, no tā ņem.
   Vai tad nezini, ka reitingus pērk, par naudu. Ja vajag, par lielu naudu. ‘

   Un brīnums – naivā tauta vērtē reitingus un tā balso.

 24. Neuzticīga kaktiņam, jo ir aizdomas, ka izpilda ušaka pasūtījumu

 25. Pat nekvēlojot mīlā uz Saeimu ir skaidrs, ka SKDS ir kremlinus apkalpojošs kantoris.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+