×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Reitingu līderi sadala laukumu

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Pagājušajā nedēļā notikušajā Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domes sēdē Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) demonstrēja tādu saskaņu, kāda starp valdības un galvaspilsētas vadītājiem sen nav manīta.

Abas amatpersonas kopā ar LPS vadību sēdēja blakus pie prezidija galda un arī savās uzrunās neskopojās ar savstarpējiem komplimentiem. Kučinskis uzsvēra Rīgas lomu Latvijas attīstībā, Ušakovs pauda gandarījumu par premjera nostāju valsts un Rīgas sadarbībā.

Politiskie konkurenti Saeimas kuluāros mēļo, ka runa esot ne tikai par oficiālu sadarbību, bet arī par politisku tuvināšanos starp ZZS un “Saskaņu”. Vairāki avoti partijās pieļauj, ka ZZS gatavojas darbam galvaspilsētas koalīcijā. Citi zināja stāstīt par pašvaldību priekšvēlēšanu taktikas saskaņošanu. Sak, ZZS nelikšot šķēršļus “Saskaņai” Rīgā, savukārt tā netraucēs zaļzemniekiem arī turpmāk dominēt Jelgavā un citos reģionos. “Pašlaik ZZS ir tik augsts reitings, ka viņi paši šķiet nedaudz apjukuši no savas popularitātes un varētu atļauties riskēt sadarboties ar “Saskaņu”,” pieļāva kāds pieredzējis politiķis.

Lai vai kā, bet ZZS prot atrast sabiedrotos īstajā brīdī. Atgādināšu, ka pēc Laimdotas Straujumas valdības krišanas ZZS operatīvi izveidoja bloku ar Nacionālo apvienību, tādējādi neļaujot “Vienotībai” pārņemt kontroli valdības veidošanas procesā. Tomēr ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis noraida runas par interešu saskaņošanu ar Ušakova vadīto spēku. Nekādas tikšanās ar saskaņiešiem neesot notikušas un netiekot plānoti ne kopīgi saraksti, ne kādi neoficiāli sadarbības veidi. “Atšķirībā no citām Latvijas partijām mēs neveidojam ap sevis sienas, ka esam vienīgie gudrākie un pareizākie. Taču vienlaikus mēs Rīgā gatavojamies nopietnai cīņai. Par mēra kandidātiem vēl lemjam, bet jau tagad esam vienojušies kandidēt ar kopīgu ZZS sarakstu Rīgā un prioritāti arī citur Latvijā. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanas, kad katrai mūsu partijai galvaspilsētā bija atsevišķs saraksts un neviens neiekļuva domē, bija skarbs, bet labs skolotājs. Būs gan atsevišķas pašvaldības, kur savstarpējās attiecības starp cilvēkiem tā izveidojušās, ka nāksies veidot atsevišķus sarakstus,” teica Brigmanis. Rīgas sarakstam tiks dots uzdevums beidzot iekļūt galvaspilsētas domē, kur ZZS līdz šim nav bijusi pārstāvēta. Par iespēju veidot koalīciju ar saskaņiešiem pagaidām runāt esot pāragri. Brigmanis arī atgādināja, ka parlamenta darbā būtiskos jautājumos ZZS un “Saskaņas” nostājas atšķiroties: “Piemēram, mēs atbalstījām Saeimas paziņojumu par Ukrainas bruņoto spēku pilotes Nadijas Savčenko aizstāvību, bet “Saskaņa” atturējās, kas faktiski bija tas pats “pret”. Mēs atbalstām nepieciešamību pilnveidot Krimināllikumu hibrīdkara draudiem, pret ko saskaņieši aktīvi iebilst. Valdības līmenī, gatavojoties simtgades pasākumiem, laba sadarbība izveidojusies starp Nacionālās apvienības vadīto Kultūras ministriju un Rīgas domi, bet neviens tādēļ nepārmet nacionāļiem brāļošanos ar saskaņiešiem.”

Pēc jaunākajiem “Latvijas faktu” datiem, ZZS un “Saskaņa” šobrīd ir politisko reitingu līderi. Turklāt premjera partija nupat gāzusi “Saskaņu” no līderu troņa. Martā par ZZS būtu gatavi balsot 20,2% vēlētāju, bet par “Saskaņu” – 17,9%. Krietni atpaliekot, trešajā vietā ierindojas NA ar 9% atbalstu, bet “Vienotība” noslīdējusi līdz riskantajai 5% robežai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+