Latvijā
Politika

Reitingu līderis “Saskaņa” iesniedz sarakstu13

Foto – LETA

Partijas “Saskaņa” vēlēšanu sarakstu augšgalā pārsvarā atrodas 12.Saeimas un arī virkne pašvaldību deputātu, liecina 13.Saeimas vēlēšanām iesniegtie partijas saraksti.

Rīgā ar pirmo numuru startēs partijas premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis, aiz kura seko partijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Urbanovičs. Trešais Rīgā būs Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs, ceturtā – Rīgas domes deputāte Regīna Ločmele-Luņova, bet kā piektais no Rīgas saraksta vēlēšanās startēs Saeimas deputāts Sergejs Potapkins.

Vidzemē kā pirmā startēs Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova padomniece Evija Papule, kā otrais – biedrības “Nekustamo īpašumu projektu attīstītāju asociācija” valdes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds, trešais – Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs, ceturtais – Saeimas deputāts Jānis Ādamsons, bet kā piektais no šī saraksta vēlēšanās kandidēs “Rīgas namu apsaimniekotājs” attīstības direktors Aleksandrs Sakovskis.

Savukārt Kurzemes sarakstā pirmais ir parlamentārietis Anrijs Matīss, bet aiz viņa seko Liepājas domes deputāts Valērijs Agešins. Arī trešais, ceturtais un piektais kandidāts sarakstā būs Liepājas domes deputāti, attiecīgi Pāvels Sereda, Ludmila Rjazanova un Helēna Geriloviča.

Tikmēr Zemgalē saraksta līderim, Saeimas deputātam Ivaram Zariņam, seko parlamentārietis Vitālijs Orlovs, bet kā trešā sarakstā iekļauta Saeimas deputāte Zenta Tretjaka. Ceturtais Zemgales sarakstā būs Aizkraukles novada domes deputāts Nikolajs Sokols, bet piektais būs parlamentārietis Aivars Meija.

Latgalē aiz pirmā numura – “Rēzeknes slimnīcas” valdes locekļa Jāņa Krišāna, kā otrā sarakstā ievietota Daugavpils pilsētas domes izpilddirektore Inga Goldberga. Kā trešais no Latgales saraksts vēlēšanās kandidēs Daugavpils Universitātes doktorants Ivars Zālītis, ceturtais – Saeimas deputāts Ivans Ribakovs, bet piektais – parlamentārietis Jānis Tutins.

Sarakstos atrodami arī citu profesiju pārstāvji, piemēram, vairāki izglītības darbinieki, pārdevēji, publicists, dispečers, zobārsts, kā arī kāds students un pensionārs.

Kopumā kandidātu skaits sasniedz 112 personas, no kurām 72% ir vīrieši, bet 27% ir sievietes. Vidējais kandidātu vecums ir 46,6 gadi. Jaunākajam kandidātam ir 22 gadi, bet vecākajam 77 gadi.

Savu ģimenes stāvokli nav norādījis 71 kandidāts, savukārt 38 ir precējušies, divi neprecējušies, bet viens kandidāts ir šķīries.

Saistītie raksti

Visvairāk sarakstos pārstāvēti latviešu tautības kandidāti – 24, savukārt tautību “krievs” norādījuši 19 kandidāti. Sarakstos ir arī pa vienam baltkrievam, karēlim, lietuvietim, polim un vācietim. Kopumā 64 personas nav norādījušas savu tautību.

Lielākā daļa kandidātu kā savu dzīvesvietu norādījuši Rīgu – 33%, bet 8,9% dzīvo Liepājā. Rēzeknē un Valmierā dzīvo 4,5%, bet Daugavpilī 3,6% kandidātu.

13.Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā sestdienā.

LA.lv