×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. decembris, 2015
Drukāt

Reivass: Igaunijai nevajag apskaust kaimiņvalstu lētā darbaspēka veicināto izaugsmi (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass, komentējot Latvijas un Lietuvas straujo šī gada ekonomikas izaugsmi, kas ir lielāka nekā Igaunijā, norādīja, ka abu pārējo kaimiņvalstu priekšrocība ir zemas darbaspēka izmaksas, ko Igaunijai nevajadzētu apskaust.

“Fakts ir tāds, ka tad, ja mēs salīdzinām algas, pensijas, Igaunija Latviju apsteidz par dažiem desmitiem procentu, bet Lietuvu vēl vairāk,” Reivass ceturtdien teica preses konferencē.

“Mūsu kaimiņvalstīm ir lētāks darbaspēks, kas noteikti ir konkurences priekšrocība. Tomēr, ja mēs tagad pajautāsim, vai vēlamies, lai Igaunijai ir tāda pati konkurences priekšrocība, atbilde ir drīzāk nē,” teica Igaunijas premjers.

Viņš norādīja, ka lēts darbaspēks nozīmē arī zemākas cenas. “Tas, ka algas Igaunijā ir pieaugušas straujāk, noteikti nav slikti,” Reivass sacīja.

“Mums ir jāatrod veidi, kā ražot vēl lielāku pievienoto vērtību, eksportēt savu produkciju par iespējami labāko cenu,” klāstīja Reivass, runājot par prognozēm, ka straujš algas pieaugums var ietekmēt valsts konkurētspēju nākotnē.

“Esmu priecīgs, ka mūsu dienvidu kaimiņiem klājas labi, tomēr es būtu piesardzīgs par pārmērīgu optimismu,” viņš sacīja.

Igaunija pēdējo gadu laikā ekonomikas attīstības ziņā ir apsteigusi Latviju un Lietuvu, tādēļ ekonomikas pašlaik ir atšķirīgos izaugsmes posmos, piebilda Reivass.

Eiropas Savienības (ES) statistikas pārvaldes “Eurostat” dati liecina, ka Latvijā šā gada trešajā ceturksnī bija straujākais iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums Baltijas valstu vidū. Saskaņā ar tiem Latvijas IKP trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2014.gada jūliju-septembri palielinājās par 3,3%, Lietuvā – par 1,7%, bet Igaunijā – par 0,5%.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. puse mana ciemata vīru jau piepelnās Igaunijā, piemēram kokapstrādē, alga 1000 eiriku….ir par ko padomāt, kas kuru vēl apsteidz

  2. Igaunis nebūs igaunis, ja viņš kādu neskaudīs. Darbs Somijā aicina!

  3. Cik ilgi NABAGMĀJA bāzis ibatonus ausīs citiem par “lielo ekonomisko izaugsmi”???
    Igaunijas premjers ļoti DELIKĀTI(saprot taču, ka Lv melo vienā gabalā!)
    norādīja, ka algas un pensijas Igaunijā ir par VAIRĀKIEM 10-tiem % AUGSTĀKAS (~30 %) nekā Latvijā! Tas liecina, ka Igaunijā ir AUGSTĀKA ekonomiskā attīstība – vismaz par 15 gadiem Latvija ATPALIEK no Igaunijas ar visu LĒTO darbaspēku …

Draugiem Facebook Twitter Google+