×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Reivass: ir jāņem vērā Krievijas dubultie standarti

LETA/AFPLETA/AFP

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass, uzstājoties ar runu ASV politiskajā centrā “Atlantijas padome” (“Atlantic Council”), aicināja ņemt vērā “Krievijas dubultos standartus”, veidojot transatlantisko stratēģiju uz NATO robežas.

“Mums ir jāsauc pašreizējais drošības stāvoklis Eiropā par melu pasauli, jo Krievijas izmantotās metodes ir raksturīgas mūsdienu karadarbībai, ar kurām var sasniegt militārus mērķus, bet nevar saukt par karu tradicionālā izpratnē,” ceturtdien Reivasa teikto citēja Igaunijas valdības preses dienests.

Vienlaikus Igaunijas premjers norādīja, ka “no vienas puses mums ar Krieviju ir starptautiskas vienošanās, tomēr tajā pašā laikā pastāvīgi tiek apspiestas mazās dalībnieces, bet ar lielām notiek izvairīšanās no tiešiem konfliktiem”.

Iepriekš Reivass paziņoja, ka Igaunija palielinās militāros izdevumus NATO kritēriju jomās un ir gatava atbalstīt ASV sankciju pastiprināšanā pret Krieviju.

Trešdien Baltajā namā Igaunijas premjers tikās ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu, kuras laikā Reivass teica, ka “lai pilnībā parādītu NATO spēku un ASV apņemšanos, ārkārtīgi būtiska ir ilgtermiņa ASV karavīru klātbūtne Igaunijā”.

Reivass paziņoja, ka “Igaunijas valdība ir pieņēmusi principiālu lēmumu saglabāt aizsardzības izdevumus noteiktajā līmenī, kam tiek pieskaitīti vēl izdevumi sabiedroto spēku uzturēšanai, kas nozīmē, ka nākamgad aizsardzības izdevumi pārsniegs 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP)”.

Baidens pateicās Igaunijai par labajām sabiedroto attiecībām, par savas drošības garantēšanu un par 2% no IKP atvēlēšanu aizsardzībai, kas ir NATO kritērijs, kuru lielākā daļa dalībvalstu nepilda.

“Igaunija ir piemērs daudziem sabiedrotajiem,” teica ASV viceprezidents.

Baidens norādīja, ka pirms nākamnedēļ gaidāmās Eiropas Savienības Padomes sanāksmes “ASV ir gatavas papildu sankcijām”. Arī Igaunijas premjers pauda atbalstu ASV šajā jautājumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+