×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Reizniece-Ozola: būtu laimīga, ja ikviens bērns pasaulē spēlētu šahu (3)

rsz_screenshot_195

Latvijas finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) pašas izcīnītā uzvara 42.šaha Olimpiādes spēlē pār pašreizējo pasaules čempioni Jifaņu Hou lielāko gandarījumu devusi, jo šahs iekļuvis visos valsts ziņu virsrakstos.

Pirmdien Reizniece-Ozola ar individuālo uzvaru sagādāja vienu no Olimpiādes lielākajiem pārsteigumiem, tomēr sekmīgi spēlējošā Latvijas komanda ceturtās kārtas cīņā ar 1,5-2,5 piekāpās spēcīgajai Ķīnai.
Mana uzvara bija lielākā ziņa visos Latvijas medijos. Tas ir panākuma lielākais sasniegums – cilvēki Latvijā pamanīja, ka mūsu komanda piedalās pasaules Olimpiādē,” preses konferencē izteikusies politiķe. “Esmu ļoti apmierināta ne tikai par faktu, ka pieveicu pasaules čempioni, kas negadās katru dienu, bet arī par snieguma kvalitāti.”
“Visi komandā, protams, bija priecīgi par manu uzvaru, tomēr kopumā mēs zaudējām maču,” stāstīja Reizniece-Ozola, paužot, ka svinības pēc panākuma nav bijušas, jo Olimpiāde ir garš turnīrs.

“Abi mani darbi (šahistes un finanšu ministres) ir vienkārši un reizē ļoti aizraujoši,” pauda ministre. “Nepieciešams sabalansēt laiku un atrast nodarbi, kas dod nepieciešamo enerģiju. Piemēram, mans darbs Finanšu ministrijā ir enerģiju ļoti atņemošs, kamēr ar šahu varu gūt enerģiju. Ja esi politiķis, ir ļoti vērtīgi, ka tev ir kāds hobijs.”

Kā stāstīja Reizniece-Ozola, viņa pašlaik sacensībās nepiedalās bieži, tomēr dažreiz palīdz klubam Vācijas līgā, kas liek neatstāt šaha dēlīti pilnīgā aizmirstībā. “Vecā Latvijas šaha skola joprojām ir manā galvā un asinīs. To līdzīgi kā braukšanu ar divriteni nevar aizmirst.”

“Es būtu laimīga, ja ikviens bērns pasaulē spēlētu šahu vai vismaz kādu mūzikas instrumentu. Šahs strukturē smadzenes un līdz ar to tas palīdz visur, īpaši politikā. Piemēram, noorientēties sarežģītās situācijās un redzēt dažus gājienus uz priekšu,” teica sportiste, kura šogad atvaļinājumu pataupījusi tieši braukšanai uz savu astoto šaha Olimpiādi.

Latvijas dāmu šaha izlase Olimpiādi sākusi ar četrām uzvarām piecos dueļos, kas pašlaik ļauj atrasties kopvērtējuma 14.pozīcijā. Identisks sniegums ir arī Latvijas vīru izlasei – četras uzvaras pirmajās piecās kārtās dod 14.vietu.
Šaha Olimpiādes laikā notiks arī Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) 87.kongress un Eiropas Šaha savienības (ECU) Ģenerālā asambleja. Pēdējā no tām tiks lemts par tiesībām rīkot 2017.gada Eiropas čempionātu sievietēm, kā arī 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem, uz kuru organizēšanu pretendē arī Latvijas Šaha federācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Citas sievietes būtu laimīgas ja bērni neciestu badu …

 2. Kāpēc netiek pieminētas partijas,kurās ministre nospēlēja neizšķirti un pat zaudēja.Viena uzvara pār pasaules čempioni nav tāds notikums,lai tas kļutu par lielāko sensāciju par ko tīksmināties.Ministra darbu nevajag uztvert kā aizraujošu piedzīvojumu.Darbs prasa profesionalitāti un nepakļaušanos ”maizes tēvam”kā tas diemžēl ir šajā gadījumā.Savādi arī tas,ka finansu ministrei ir tik daudz brīva laika,lai braukātu uz sacensībām,kas rada aizdomas,ka budžeta īstais autors ir cits.

  • galīgs nejēga valsts darbā ! Atbildēt

   Budžetu stāda ārpakalpojumā !
   Naudu saņem par pavēles
   došanu – vajag budžetu rīt uz brokastlaiku !!

Draugiem Facebook Twitter Google+