×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Reizniece-Ozola jaunu VID vadītāju meklēs atklātā konkursā (1)

Finanšu ministre Dana Reizniece Ozola (no kreisās) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra PētersoneFinanšu ministre Dana Reizniece Ozola (no kreisās) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone

Foto - LETA

Ja būs nepieciešams, tad jaunu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāju varētu meklēt atklātā konkursā, otrdien intervijā Latvijas Radio teica finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Viņa norādīja, ka neviens cilvēks uz zemes nav neaizvietojams, taču “protams, tāda līmeņa profesionāļi uz ielām nemētājas”.

Reizniece-Ozola atzīmēja, ja pašreizējā VID vadītāja Ināra Pētersone nepārdomās un pieņems lēmumu atstāt amatu, tad steidzami būs nepieciešams meklēt jaunu vadītāju. Viņam būs jāspēj turpināt Pētersones veiksmīgi uzsāktās reformas dienestā. Jaunajam VID vadītājam jābūt profesionālim, kas pārzina nodokļu politiku un ir drosmīgs pieņemt nepopulārus lēmumus un veikt pārmaiņas VID.

Komēntējot iespēju, ka VID ģenerāldirektora amatu varētu ieņemt finanšu ministres padomnieks Jurijs Spiridonovs, Reizniece-Ozola atzina, ka konkrētas kandidatūra vēl neesot apsvērusi.

Tāpat ministre ļoti atzinīgi vērtēja Pētersones paveikto un izteica nožēlu, ka viņa nolēmusi amatu atstāt.

Jau vēstīts, ka Pētersone Reizniecei-Ozolai atlūgumu iesniedz pirmdien, 30.maijā. Reizniece-Ozola VID vadītājas atlūgumu nav pieņēmusi un lūgusi situāciju vēl apdomāt.

Pētersone VID ģenerāldirektores amatu ieņem no 2013.gada 23.oktobra. Līdz tam bija dienesta ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā, Nodokļu kontroles pārvaldes direktore. Papildus tiešajiem amata pienākumiem no 2013.gada 10.jūlija Pētersone bija arī VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. un tik vro†ē, bet sroku ne-1 nedabon atsēdēt!

Draugiem Facebook Twitter Google+