×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
17. augusts, 2016
Drukāt

Reizniece-Ozola: solidaritātes nodoklis netiks atcelts (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece - Ozola .

Veidojot nākamā gada budžetu, solidaritātes nodoklis netiks atcelts, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Viņa norādīja, ka valdībā nav atbalsta solidaritātes nodokļa atcelšanai, un arī viņa piekrīt, ka šādam maksājumam ir jābūt.

Taču solidaritātes nodokli ir iecerēts sasaistīt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli vai integrēt valsts sociālas apdrošināšanas obligātajās iemaksās, stāstīja ministre, norādot, ka tas motivētu solidaritātes nodokļa maksātājus.

Jau vēstīts, ka valdība ir sākusi darbu pie nākamā gada budžeta.

Ministru kabinets iepazinies ar makroekonomikas attīstības rādītāju prognozēm, atbalstījis Fiskālo risku deklarāciju un noteicis, ka, izstrādājot likumprojektu par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2017., 2018. un 2019.gadam, fiskālā nodrošinājuma rezerve visiem trim gadiem ir 0,1% no iekšzemes kopprodukta.

Tāpat vēstīts, ka Satversmes tiesa ierosināja vairākas lietas par atsevišķu Solidaritātes nodokļa likuma normu atbilstību Satversmei.

Lietas ierosinātas pēc vairāku fizisko personu, kā arī uzņēmumu sūdzībām. Sūdzību iesniedzēji ir darba ņēmēji un darba devēji, kuriem saskaņā ar apstrīdētajām normām ir pienākums maksāt solidaritātes nodokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Valdības konceptuālo vienošanos ar sociālajiem partneriem jāpilda Atbildēt

  Solidaritātes nodoklim jāpārtop progresīvajā ienākuma nodoklī!
  “Valdība otrdien ārkārtas sēdē ar sociālo partneru un Valsts prezidenta Valda Zatlera piedalīšanos vienojās ieviest progresīvo nodokli,samazināt minimālo algu,samazināt neapliekamo minimumu un “apcirpt” sociālo budžetu,pēc sēdes paziņoja Ministru prezidents
  Valdis Dombrovskis (JL)
  Valdība ar sociālajiem partneriem konceptuāli vienojusies,ka šogad neapliekamais minimums tiks samazināts no 90 līdz 45 latiem,savukārt iedzīvotājiem ar augstākiem ienākumiem tiks piemērota papildu likme. Savukārt nākamgad valdība plāno no šā “hibrīda” varianta pilnībā pāriet uz progresīvo ienākuma nodokli.
  Valdība vienojusies arī samazināt minimālo algu no 180 uz 140 latiem.Dombrovskis arī atklāja,ka valdība sociālo budžetu plāno”apcirpt” par 35 miljoniem latu.Tas varētu skart arī piemaksas pensionāriem,bet pensijas netiks samazinātas,skaidroja premjers.”
  Skat.”Ieviesīs progresīvo nodokli,samazinās minimālo algu”,Aleksis Zoldners,”Apollo”,redakcija@apollo.lv Otrdiena,2009.gada 9.jūnijs.

Draugiem Facebook Twitter Google+