Latvijā
Politika

Reizniece-Ozola tuvākajā laikā pievienosies Latvijas Zemnieku savienībai0


Dana Reizniece-Ozola
Dana Reizniece-Ozola
Foto: Reuters/LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), kura patlaban pārstāv partiju “Latvijai un Ventspilij”, tuvākajā laikā pievienosies partiju apvienībā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ietilpstošajā partijā “Latvijas Zemnieku savienība” (LZS), aģentūrai LETA apliecināja ministre.

Viņa stāstīja, ka ar LZS pārstāvjiem ir pārrunājusi iespēju pievienoties šai partijai un par šī politiskā spēka biedru Reizniece-Ozola varētu kļūt tuvākajā laikā.

Reizniece-Ozola atzina, ka LZS ir politiķes pārliecībai tuvākā partija, turklāt tā ir ar bagātu vēsturi un plašu pārstāvniecību. Politiķe saskata iespēju šo partiju pārveidot par modernu un dinamisku politisko spēku.

Vaicāta, vai Reizniece-Ozola ar laiku varētu kļūt par LZS vadītāju, viņa atzina, ka šis jautājums patlaban nav aktuāls, jo esošais partijas vadītājs Augusts Brigmanis ir saņēmis mandātu turpināt vadīt LZS. “Šajos pārmaiņu laikos ir svarīgi, ka partiju vada pieredzējis vadītājs,” piebilda politiķe.

Tāpat Reizniece-Ozola pauda pārliecību, ka ZZS ietilpstošajām partijām arī turpmāk ir jāturas kopā un kopīgiem spēkiem jācenšas mainīt partiju apvienības tēlu, kā arī ir jāvienojas par jauniem darbiem.

Jau ziņots, ka LZS Brigmanis ceturtdien žurnālistiem pastāstīja, ka Reizniece-Ozola sarunā ar LZS priekšsēdētāju minējusi iespēju pievienoties LZS. Brigmanis žurnālistiem norādīja, ka, ja politiķe izlemtu par šādu soli, viņš to atbalstītu.

Vaicāts par Reiznieces-Ozolas iespējām vadīt LZS, ņemot vērā, ka statūti paredz, ka uz partijas priekšsēdētāja amatu var kandidēt biedri, kuri politiskajā spēkā ir vismaz divus gadus, Brigmanis savā atbildē norādīja, ka šajā kontekstā nav aktuāls jautājums par partijas vadīšanu. Taujāts par iespēju mainīt partijas iekšējos noteikumus, politiķis pauda, ka nav gaidāma statūtu maiņa.

Saistītie raksti
Balsojums par LZS priekšsēdētāju gaidāms nākamgad.

Lai politiķe iestātos LZS, no procedūras puses pirmais solis būtu izstāšanās no partijas “Latvijai un Ventspilij”, kur viņa ieņem valdes locekles amatu. Tad Reizniecei-Ozolai jāiestājas kādā no LZS nodaļām, par ko lemj partijas attiecīgā struktūrvienība. Pēc tam šis lēmums jāapstiprina LZS valdei.

LA.lv