×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
22. augusts, 2017
Drukāt

Uzņēmēji būs spiesti maksāt lielākas algas (19)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece Ozola

Ņemot vērā Latvijas ekonomikas izaugsmes tempus un to, ka jau patlaban pietrūkst cilvēku resursu, uzņēmēji būs spiesti palielināt darbinieku algas, intervijā Latvijas Radio sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa norādīja, ka Latvijas ekonomikas attīstības prognozes ir labas, tautsaimniecība virzās attīstības virzienā. Tas esot pateicoties diviem priekšnosacījumiem. Viens no tiem ir Eiropas Savienības finansējums, kas palielina investīciju apjomus – šogad tie ir 400 miljoni eiro, nākamgad 600 miljoni eiro. Šīs investīcijas “iekustina” vairākas nozares, piemēram, būvniecību. Savukārt otrs ekonomikas attīstību veicinošais faktors esot nodokļu izmaiņas.

Tomēr joprojām pastāv virkne problēmu, atzina ministre. Lai gan bezdarba līmenis krītas, taču nodarbināto skaits nepieaug. Līdz ar to pietrūkst cilvēku resursu, tas var bremzēt ekonomikas tālāku attīstību.

Kā uzskata Reizniece-Ozola, darba tirgus situācija liecina, ka jāsteidzas ar izglītības reformu, kā arī tiek prognozēts algu kāpums 6-8% apmērā. “Uzņēmēji būs spiesti maksāt vairāk,” sacīja ministre, vienlaikus piebilstot, ka jāsabalansē, lai algu kāpums nebūtu lielāks nekā produktivitāte.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Būs jaieved lētais darba spēks

 2. Savukārt valdība būs spiesta samazināt PVN pārtikai!

 3. Ja pilnīgi godīgi, tad ja šāds apgalvojums istenosies dzīvē ir patīkams 🙂

 4. Ierēdņu algu kāpumam jāatbilst produktivitātei!

 5. Nevar taču vēl 25 gadus maksāt piecreiz mazāk,kā citās ES valstīs!

 6. Likumsakarīgs iznākums Atbildēt

  Mazie uzņēmēji vairs nespēs algot savus darbiniekus, slēgs savu biznesu un stāsies rindā pēc bezdarbnieka pabalsta, bet kuram vēl būs kaut drusku naudas, tas brauks prom no valsts.

 7. Treknie gadi beigušies!

 8. Nāksies samazināt ierēdņu skaitu,apvienojot,piemēram,Finanšu un ekonomikas,Veselības un Labklājības ministrijas-kā Francijā,Andorā,Monako un Grieķijā!

 9. Jāsteidzas ar bezmaksas augstākās izglītības ieviešanu! Neatpaliksim no Polijas,Rumānijas un Grieķijas!

 10. Kur tad pensionari paliek ?viņiem bus atkal jasedz uzņemejus?

 11. Tāpēc jau arī esam Eiropas Savienībā! Ne jau kvotu,nelegālo migrantu un praidu dēļ!

 12. Eh, Duņa, Duņa! Nu īstā duņa!

 13. Zini, Reizniece? Raudāt gribās, redzot un jūtot kā jūs mūs – savus vēlētājus, darba devējus ikdienas mokiet. Dzīvot gribētāji ir spiesti pamest valsti, jūtoties kā izsūtīti trimdā, pret palicējiem tiek piekopts genocīds.

 14. vardu sakot ekonomikas atistiba balstas uz ES fondu naudas. tad pec 20 gada atistibas vairs nebus!!!

 15. Ārpus Rīgas darbu praktiski nevar atrast!!!Nav darbs pat minimālās algas līmenī.Vai tad vara neredz ka turpinās izbraukšana no valsts lai spētu uzturēt savus bērnus un vecākus,kuriem ir nabagu stāvoklis…bet to gan neviens neatzīst..jo viss mums ejot uz augšu.EXELĪ viss kārtībā

  • Realitāte nav bezdarbs, realitāte ir darbinieku trūkums, visās nozarēs un visās vietās,, parunājiet ar jebkuru darba devēju, neviens neteiks ka rinda ar darbiniekiem stāv, visiem trūkst saprātīgu darbinieku,,

 16. Algas vajag celt , tikai no kā. Ja viss būtu tik vienkārši, šeit sen būtu Šveices līmenis.

 17. cik sāpīgi! Nūgiem un knauzeriem būs jādalās ar pełnu paaugstinot darbnieku algas! Cik netaisnīgi. Būs jāmeklē lētos šmułus no ārzemēm. Jāpamudina likumudevējus lai tie nāk palīgā.

Draugiem Facebook Twitter Google+