Ekonomika
Bizness

Ministre: “Latvenergo” jākļūst konkurētspējīgākam 2


Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.
Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.
Foto – LETA

Pieaugot konkurencei, AS “Latvenergo” ir jākļūst konkurētspējīgākai, šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Atbildot uz žurnālistu jautājumu par to, vai kādreiz varētu tiks privatizēts “Latvenergo”, ekonomikas ministre uzsvēra, ka energokompānija ir kritiski svarīgs infrastruktūras uzņēmums un tās privatizācija nekad nenotiks.

Tajā pašā laikā Reizniece-Ozola atzina, ka “Latvenergo” ir aktīvāk jādomā par to, kā, tirgū pieaugot konkurencei, uzņēmumam kļūt vēl konkurētspējīgākam.

Pēc viņas domām, “Latvenergo” neizbēgs no stratēģijas pārskatīšanas, un ministre sagaida, ka koncerns piedāvās uzlabojumus konkurētspējas celšanā.

Kā ziņots, “Latvenergo” koncerna ieņēmumi 2014.gadā bija 1,01 miljards eiro, bet peļņa – 29,8 miljoni eiro, liecina publicētie revidētie “Latvenergo” konsolidētie finanšu rezultāti par 2014.gadu.

Pērn koncerna peļņa saruka par 35,6%.

Koncerns gada laikā investīcijās ir ieguldījis 177,6 miljonus eiro, bet ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem jeb EBITDA ir 236,8 miljoni eiro. EBITDA un ieņēmumi ir samazinājušies par attiecīgi 5% un 8% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Negatīvi rezultātus galvenokārt ietekmēja neraksturīgi zema ūdens pietece Daugavā.

2014.gadā koncerns saglabāja elektroenerģijas pārdošanas līdera pozīciju Baltijas valstīs – “Latvenergo” koncerna tirgus daļa ir 35% no kopējā Baltijas valstu elektroenerģijas tirgus. Mazumtirdzniecības klientiem Baltijas valstīs pārdotas 8688 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš.

Saistītie raksti

“Latvenergo” koncerns 2014.gadā savās ražotnēs ir saražojis 3625 GWh elektroenerģijas un 2488 GWh siltumenerģijas. No šī apjoma Daugavas hidroelektrostacijās (HES) ir izstrādātas 1925 GWh elektroenerģijas, savukārt Rīgas termoelektrostacijas (TEC) ir saražojušas 1648 GWh elektroenerģijas un 2236 GWh siltumenerģijas. Kopumā izstrādātais elektroenerģijas apjoms ir samazinājies par 25%, salīdzinot ar 2013.gadu. Elektroenerģijas izstrādes apjoms Daugavas HES salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir par 926 GWh jeb par 32% mazāks. To noteica neraksturīgi zema ūdens pietece Daugavā – iepriekš tā tik zema novērota vien 1976.gadā.

Ņemot vērā izmaiņas lielo koģenerācijas staciju atbalsta mehānismā, kas neparedz dabasgāzes izmaksu kompensāciju, kā arī būtisku atbalsta samazinājumu koģenerācijai līdz ar subsidētās elektroenerģijas nodokļa ieviešanu no šā gada sākuma, Rīgas TEC strādāja tirgus konjunktūrā, efektīvi plānojot darba režīmu un kurināmā izmantošanu. Tādējādi Rīgas TEC izstrāde 2014.gadā bija par 309 GWh jeb 16% mazāka nekā gadu iepriekš.

LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
FOTO, VIDEO: Apstiprina, ka “airBaltic” lidmašīnas simtgades krāsojums atbilst Latvijas karoga krāsām
14 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
FOTO: Tuvojas Baltijas lielākā metālapstrādes un mašīnbūves izstāde “Tech Industry 2018”
15 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Bordāns ārā no spēles. Kādus kandidātus un scenārijus apspriež kuluāros?
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: JKP neatbalstīs Pabrika vadītu valdību, jo to neatbalsta “KPV LV”
5 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Vējonis nāk klajā ar paziņojumu, kā rīkosies turpmāk
10 stundas
LA
LA.lv
Dabā
Novembra beigās būs ziema, sals un sniegs – jaunākā prognoze
8 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Apdrošinātāji labi pelna no OCTA, konkurences uzraugi uzmanīgi pēta
6 stundas