×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
13. decembris, 2016
Drukāt

Reizniece-Ozola: VID dokumenta publiskošana atklājusi lielu birokrātiju (12)

Finanšu ministre Dana Reizniece OzolaFinanšu ministre Dana Reizniece Ozola

Foto - LETA

Sociālajos tīklos publiskotā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dokumenta daļa liecina par lielu birokrātiju, Latvijas Televīzijas raidījumā “1:1” teica finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS),

Viņa gan piebilda, ka ikviena darbinieka liktenis ir viņa priekšnieka ziņā.

Ministre uzsvēra, ka birokrātija ir jāmazina. VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule esot apņēmības pilna birokrātiju mazināt, teica ministre.

Ministre uzskata, ka valsts pārvalde var kļūt mazāka un efektīvāka, nezaudējot kvalitāti.

Kā ziņots, Latvijas Pasts pārtraucis darba attiecība ar Iekšējās drošības dienesta vadītāju Ivaru Čivčišu, kurš sociālajā tīklā “Twitter” publicēja attēlu ar VID saskaņotu dokumentu, kas parakstīts apmēram divdesmit reizes.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Pārbirokratizētā gejropa un mūsu pašu dumjbrovsku ierēdniecība jau citu neko nespēj, kā tikai “pētīt iespējas”, ‘pasūtīt pētījumus”(protams, tikai PB , OSDC, SVF un par simtiem tūkstošu!) “organizēt darba grupas”, “sākt diskusiju”, “rūpīgi analizēt” , “apsvērt iespējas”, “izstrādāt ieteikumus” – tikai ne darīt ko jēdzīgu, proti, strādāt savas valsts un tautas labā!

 2. Delfos par 16 miljonu piešķiršanu neesošiem Stradiņu rēķiniem, J.Vucāns uzskata, ka uzticēšanās ir noteicošā. Kuros gadījumos uzticamies, un, kuros pieprasām 23 parakstus?

 3. Delfos “Melnais caurums, jeb kas vada valsti” (Versijas). J.Vucāns, lemjot par 16 miljonu piešķiršanu Stradiņiem, izrādās, vēlas nomaksāt nenomaksātus rēķinus, kuru nemaz nav. Kad meli atklājas par it kā nenomaksātajiem rēķiniem, kuru nav patiesībā, tad komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (ZZS) atzīst – lēmumi ir jāpieņem nevis balstoties uz analīzi vai ideoloģiju/skatījumu vai kādiem citiem kritērijiem, bet gan uz uzticēšanos. Jautājums par šiem 23 parakstiem… un par 16 miljonu likteni par “elementāru uzticēšanos”… no visu mūsu budžeta. Kas te notiek???
  2 labs komentārs slikts komentārs

 4. Delfos “Melnais caurums, jeb kas vada valsti” (Versijas). J.Vucāns, lemjot par 16 miljonu iešķiršanu Stradiņiem, izrādās, vēlas nomaksāt nenomaksātus rēķinus, kuru nemaz nav. Kad meli atklājas par it kā nenomaksātajiem rēķiniem, kuru nav patiesībā, tad komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (ZZS) atzīst – lēmumi ir jāpieņem nevis balstoties uz analīzi vai ideoloģiju/skatījumu vai kādiem citiem kritērijiem, bet gan uz uzticēšanos. Jautājums par šiem 23 parakstiem… un par 16 miljonu likteni par “elementāru uzticēšanos”… no visu mūsu budžeta. Kas te notiek???
  2 labs komentārs slikts komentārs

 5. Lūk, kā birokrātijas karognesēji satraukušies! Un ja vēl par papīru un rezolūciju štancēšanu var saņemt algu tūkstošos, tad ir tā jāaizstāv visiem spēkiem.

 6. Ierēdnis, parastais Atbildēt

  Attēlā NAV redzams, kas tas par dokumentu. Nu tikpat labi tie var būt iestādes darbinieku paraksti, kas apliecina iepazīšanos ar iekšējās kārtības noteikumiem. Kur te birokrātija? Toties pasta drošības dienesta darbinieks gan ar savu rīcību parādīja savu neuzticamību.

  • Ko zina divi, to zina visa pasaule! Bet te kādi 20 paraksti un ierēdnis parastais vēl vāvuļo (ļoti atvainojos par neveiksmīgo sinonīmu terminam- ?) par noslēpumu (ne)izpaušanu!
   Es uz šo faktu skatos no birokrātijas viedokļa- manuprāt Latvijā kopumā nemaz nav tik daudz noslēpumu, cik parakstu rotā šo papīru. Tiešām jāsāk ar to, ka VID ēkai ir jānojauc vismaz kādi 3 stāvi, jo pēc Mērfija, ja būs rakstāmgalds, pie tā noteikti sēdēs birokrāts!

 7. Brīnos par Rēderu, kā viņš ar savu jautājumu sagrozīja šī atgadījuma būtību. Bezatbildīga darbinieka pārkāpumu pārtaisīja par varoņdarbu. Un visi baigi šūmējas par birokrātiju, kaut skaidri nav zināma dokumenta būtība. Varbūt šā dokumenta izpildē iesaistīti un atbildīgi visi 20 darbinieki, un tāpēc viņiem to jāakceptē?

 8. No elementāra gadījuma, kad par drošību atbildīgs darbinieks rupji pārkāpj savas pilnvaras, internetā izplatīdams dienesta dokumentu (kaut noteikti ir parakstījis par konfidencialitātes ievērošanu), uztaisījuši brēku par birokrātiju. Šitādus ne-darbiniekus jātrenc prom ar sū…..nu koku. Ja jau saskatīja birokrātiju, varēja rakstīt priekšniecībai savus priekšlikumus par dokumentu aprites vienkāršošanu.

 9. Kā no plaukta nokritusi un runā runāšanas pēc…

Draugiem Facebook Twitter Google+