Mobilā versija
+10.4°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
21. septembris, 2015
Drukāt

Kaimiņu suns rej dienu un nakti! Ko iesākt? (6)

Foto - LETAFoto - LETA

“Kaimiņu suņu rejas traucē mierīgu ikdienas dzīvi un arī naktsmieru. Ko darīt?” JĒKABS ĶENGARAGĀ

– Jāatceras, ka riešana ir suņa dabiska izpausmes forma. Katrs rējiens nav uztverams kā sabiedriskās kārtības traucējums. Par tādu uzskata ilgstošu, patiešām traucējošu, neadekvātu riešanu, – skaidro juriste Inese Bāra.

Pirmām kārtām ieteicams izrunāties ar dzīvnieka īpašnieku. Viņam jāmeklē risinājums, izprotot iemeslus, kāpēc suns rej, un mēģinot novērst cēloņus.

Ja neizdodas izrunāties ar pašu saimnieku un vienoties, jāzina, ka suņu rejas var kvalificēt kā sabiedriskās kārtības pārkāpumu. MK noteikumu “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” 52. punktā teikts, ka mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam jānodrošina, lai dzīvnieks (smaka, riešana vai gaudošana) netraucētu mājas vai apkārtnes iedzīvotājus.

Šis jautājums ir pašvaldības policijas pārziņā. Jāraksta iesniegums policijai, norādot pēc iespējas precīzāku informāciju (laiku, adresi, personas vārdu, uzvārdu un citas ziņas). – Ja esat runājis ar īpašniekiem un mēģinājis situāciju risināt, iesniegumā norādiet arī to un lūdziet iesaistīties policiju, – iesaka Inese Bāra.

Par pārkāpumu ir paredzēta administratīvā atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106. pantu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Dažam labam suni nemaz nevajag – pats visus norej.

 2. rejoši suņi ir katrā pagastā.Pietiek ar vienu vai diviem .lai sabojātu dzīvi puspagastam,bet suņu īpašniekiem tas pie kājas.Tur ķēdē,nebaro kā nāks un pastaigāt neiet.Spīdzina dzīvniekus.Gaujienā arī viens tāds ir .pašā centrā ,rej dienu un nakti .ja kāds iedod ko paēst tad sunim mute ciet.Kāpēc jātur suns ,kuru lāgā nebaro ,nemīl un nerūpējas ,kādēļ?Māju sargā ?Kuŗš vairs piegriež vērību ,ja rej caurām dienām….rej aiz garlaicības ,niknuma ,izsalkuma,aicinādams kādu pieiet sev klāt,bet saimniekiem vienalga ,slogs tikai.

 3. šo problēmu var atrisisnāt riešanas kontroles kaklā siksnas suņiem.

  • Cilvēks, kas arī ir pakļauts suņu nepārtrauktai riešanai Atbildēt

   Jā, kakla siksnas jau var uzlikt, ja tikai saimnieks to darītu. Šie cilvēki – tādu agresīvu suņu saimnieki – ir tikpat agresīvi kā viņu suņi (vai varbūt suņi ir tikpat agresīvi kā viņu saimnieki) un šajā apstāklī, ka suņi visu laiku rej, neko sliktu nesaskata. Esmu rakstījusi policijai jau vairākkārt, taču esmu panākusi tikai pavisam nelielu uzlabojumu – vismaz naktī tie iz…teņi vairs nerej, bet dienā ārdās uz nebēdu. Domāju, ka problēmu var risināt grozījumi normatīvajos aktos, ar kuriem noteiktu, ka suņa saimniekam ir pienākums suni sūtīt apmācībā, kā arī paredzētu vieglāk uzliekamu sodu par šādu trokšņošanu. Citādi tagad ir grūti ko pierādīt – suņu saimnieki policijai melo, ka sunīši nemaz nerej un vismaz naktī ir grūti nofilmēt, jo nevar labi redzēt ar parasto videokameru. Dienā arī ne vienmēr tas ir pārliecinoši iespējams, jo dažiem ir žogam priekšā dzīvžogs, tādēļ vampīrs nav redzams. Respektīvi, patlaban ir grūti pierādīt to riešanu, īpaši jau ilgumu un intensitāti – tad jau man visu dienu ir jāfilmē, lai pierādītu, cik neizturami ir to ciest visas dienas garumā.

 4. Interesanti,vai šādas lietas attiecas arī uz gaudojošām signalizācijā zem logiem???

  • Ar auto signalizāciju, kura zem logiem naktī gaudoja vairākas stundas, tiku galā vienkārši. Pierakstīju mašīnas numuru, piezvanīju policijai, viņi samekelēja mašīnas saimnieku un signalizācija ātri vien apklusa.

Draugiem Facebook Twitter Google+