×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Vai viņi domā, ka tautai nauda aug kokos? (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Arī mūsu zemē ir cilvēki, kuri grib strādāt kā grieķi, bet saņemt kā vācieši. Politiķi! Partiju rijība kļūst grūti vārdiem izsakāma, ja vien neesi badakāša Gargantijas apetītes aprakstītājs Rablē. Tikt klāt nodokļu maksātāju naudai pirmajā reizē izlīdzēja “eksperti – politologi”, kuri ņaudēja un spekulēja, ka ar stipendijām no valsts kases mazināšot naudas varas ietekmi partijā un politiku ar budžeta līdzekļiem algojot viscaur Rietumos. Nu, lai gudrinieki parāda, kad un kurā vietā partijas izrāvušās no sponsoru skaujām un cik saimniekiem aizcirtušas durvis deguna priekšā, sak, pigu tev, vairs neko nediktēsi, savāc savu netīro skanošo un taisies, ka tieci. Manuprāt, notiek otrādi. Cepures celšana un klanīšanās naudas priekšā aug augumā.

Tagad, labu gribēdams, naudaskāro politiķu tīklos iekritis Valsts prezidents. Viņš nāca klajā ar kritiku, ka partijas nav iesakņojušās sabiedrībā, pastāv kā sīkas interešu grupas, darbībā vadās pēc horoskopiem, nevis skaidri izstrādātām pro­grammām. Bērziņtēvs piedāvāja veidot jaunu partiju tipu, palielinot biedru skaitu, neļaujot bez pieredzes startēt vēlēšanās, un tikai viens no priekšlikumiem bija piesviest kādu eiro politisko organizāciju iztikšanai.

Silē ar visām četrām kāpējiem to vien vajadzēja! Daudzreiz būdami kurli pret vērtīgām ierosmēm, nagu atkārtotu ielaišanu budžetā deputāti izskatījuši steidzamības kārtā! Viņus sen rāva žagas dubultot valsts finansējumu, bet bija neērti līst priekšplānā ar spiedīgu vajadzību. Tagad, redz, grābs abām rokām kā grābekļiem. Kad ir runa par skolotāju algu palielināšanu, tad kaulējas par katru centu, skaita stundas un slodzes, gadiem “reformē”. Valsts aizsardzības spēju stiprināšanai tikai pēc mājieniem ar sētas mietu atrod pa maišelim naudas, bet pārējās vajadzības atliek uz 2018. gadu un uz pastardienu. Par sevi špicbuki, protams, parūpēsies pirmām kārtām.

Mums nauda kokos neaug! – ir tautas atbilde. Ballīte beigusies! Saņemam ļoti sliktas kvalitātes sabiedriskos pakalpojumus, Saeima bez mitas strādā ar brāķi, politiķu kompetence ir zemā līmenī, bet produktivitāte ir tuvu nullei, izēstas olas čaumalas vērta. Partijas deformējas, nevis pieņemas spēkā, intelektā, un nebauda vēlētāju uzticību. No valsts budžeta visu laiku uzturam draugu būšanu – siltās vietās iekārtotos partiju biedrus un uzticamības personas. Ilgāk darbojušies politiskie spēki aplipuši ar cilvēkiem, kuru savtīgās intereses ir stipri attālinātas no valsts interesēm. Partijas nav attīrījušās, cīnījušās par prestižu, kvantitatīvo un kvalitatīvo izaugsmi. Indīgi varētu pajautāt, kā veicas ar biedru naudu iekasēšanu.

Bet gribas pamieloties vēl treknākā uzdzīvē. Lai izdala algas zelta kartes, bezmaksas dzērienus, importa drēbes un pusdienas “Kaviāra” bārā ar omāru galdā. Ofisā – kolekcijas mēbeles guļvietām. Par tiešo pienākumu pildīšanu kaklakungiem vis neatgādinām. Bet parādiet apņemšanos – cik cilvēku atgriešanos panāksiet 12. Saeimas laikā, cik lielā mērā šajā periodā pieaugs IKP. Un lai nebūtu halucinācijas, bet argumentēts izklāsts un termiņš, kad būs bagāta valsts, stipra armija. Par dīkstāvi un bezdarbību sabiedrība izspiedējiem negrasās maksāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. ja grib kāda uzskatu ,politikas grupa lai paša piesaista sev vispirms piekritējus-vēletājus ,kas arī atbalsta matriali savu partiju un ved uz uzvaru/bijajau biedru naudas kompartijai un citām ,,brāligām ,,viņas organizacijām / un tad atbildigā posteni iebīdija savu patrijas biedru,pārejie palika aiz durvīm Te,,Vienotiba,,gūst varu un tad mekle labu kandidatu-bezpartejisko un spiež iestāties partijā tad amats…./Straujuma u.c / kāpēc man ir no savas nodokļu maksātāja naudas jāpērk kaķis maisā ,jāmaksā tiem vel veseli 4 gadi ,kurus izbalsos /TP/ vai negribu balsot par to tagad iznāk ka vislielāko naudu saņemtu saskanieš kas gadiem netiek pie varas un izbankrotējušie ,,Bienotibas,,kan nav pat laba ministra ,kuri kā komunistu laikā tādus meklē no malas un godīgi saucot lietas vārdos uzpērk- gribi amatu -vispirms partijā

  2. Bērziņš visumā saka pareizi. Partijām ir jābūt lielākām. Tikai viena nelaime – nav ideju, uz kuram varētu partijas balstīties. Kas varētu nākt par labu Latvijai? Izskatās, ka Latvijai būs jākļūst par industriālu valsti. Tai pašai jaražo vilcieni un tramvaji, kuģi. Apmērām tāpat kā Dienvidkorejā. Pagaidām izskatās, ka lauksaimniecībai Latvijā nav perspektīvu. Vēl nav izsmeltas melnzemju ražošanas iespējas. Pie pašreizējām minerālmēslu cenām mūsu lauksaimniecība ir konkurences nespējīga.

  3. Bērziņš tagad domās. Netraucējiet. Un tad sekos kāda ‘pērle’.

  4. Īsi un kodolīgi, 100 punktu trāpījums.

Draugiem Facebook Twitter Google+