Mobilā versija
+15.7°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
1. septembris, 2015
Drukāt

Rēķini par Gaismas pili

Foto: LETAFoto: LETA

Saistībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvniecību Nacionālā būvkompāniju apvienība (NBA) valstij ir parādā 5,3 miljonus eiro, uzskata Kultūras ministrija (KM).

Tikmēr NBA sagatavojusi prasību tiesā līgumsoda piedziņai, jo uzskata, ka valsts arvien nav samaksājusi 4 812 951,69 eiro, kas ir pirmā daļa no būvdarbu laikā, atbilstoši līgumam, ieturētās naudas. LNB projekta īstenošanas likums paredz norēķinus veikt līdz 2016. gada 31. decembrim, risinājums jāatrod un trūkstošie līdzekļi jāparedz 2016. gada valsts budžetā, uzskata NBA. Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) uzsver, ka valsts Gaismas pils būvniekiem neko nav parādā.

Komentējot pilnsabiedrības NBA nostāju, KM norāda, ka maksājumi un aprēķini Nacionālajai būvkompāniju apvienībai par LNB būvniecības darbiem tiek veikti atbilstoši 2008. gadā noslēgtajam līgumam. Krīzes laikā deflācijas dēļ samazinājās summa, kas valstij jāmaksā būvniekiem par LNB būvniecību, un kopš 2011. gada būvnieki mainījuši viedokli par darbu gala aprēķinu.

“Līguma izpildi administrē un uzrauga neatkarīgs starptautisks būvuzraugs “Hill International”,” skaidro KM. Ministrija pauž, ka būvnieku viedoklis jautājumā par inflācijas un deflācijas indeksiem mainījās 2011. gadā. Līdz ar krīzi šie indeksi mainījās, samazinot valsts izdevumus par LNB būvniecību, tomēr kopš līguma noslēgšanas brīža līdz 2011. gadam tie netika apšaubīti. Pēc KM rīcībā esošās informācijas, arī LNB Uzraudzības padome līdz šim brīdim nav apšaubījusi līgumā paredzēto kārtību.

Pievienot komentāru

Par LMA jauno rektoru ievēlēts Kristaps Zariņš (2)Trešdien, 28. jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora amatā tika ievēlēts gleznotājs un līdzšinējais LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš. Par jauno rektoru nobalsoja 45 no 80 LMA Satversmes sapulces dalībniekiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+