×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
21. marts, 2018
Drukāt

Rēķins liels, siltums mazs: par vienistabas dzīvokli siltuma rēķins 95 eiro (7)

Ilustratīvs attēls. Foto - LETAIlustratīvs attēls. Foto - LETA

Liepājniece Jeļena, kura dzīvo Karostā, Liepājā vienistabas dzīvoklī, saņēmusi siltuma rēķinu 95 eiro apmērā, raksta portāls “liepajniekiem.lv”.

Taču radioatori viņai ir auksti. Dzīvoklī turoties temperatūra 12 – 13 grādu robežās. Sieviete pastāsta, ka līdzīga situācija ar apkuri pašvaldībai piederošajā vienistabas dzīvoklī divstāvu dzīvojamā mājā Pulkveža Brieža ielā 9 bijusi arī iepriekšējā ziemā, taču tad laikapstākļi nebija tik skarbi – neesot bijis tik auksts.

Pēdējo rēķinu viņa vēl nav apmaksājusi, jo trūkst naudas. “Man ir jāmaksā pats augstākais apkures tarifs Karostā. Es jau vairs nezinu, pie kā vērsties pēc palīdzības,” sieviete vērsusies pie medijiem.

Pašvaldības speciālistiem apsekojot namu, secināts, ka, iespējams, problēmu rada novecojušie stāvvadi.

Kundzes rēķins un remdenie radiatori portālā izraisījuši viedokļu apmaiņu, ko situācijas labā darīt un kā vērtēt apsaimniekotāja darbību.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vēl mazliet paildināšu. Liepājā, tāpat kā citās pilsētās, kuras pieslēgtas vienotajam siltumtīklam, tarifs ir visiem vienāds un kopējā maksa tiek aprēķināta pēc mājā uzstādītā skaitītāja, bet pēc tam sarēķināta pa dzīvokļiem pēc kvadrātmetriem. Un arī Liepājā noteikti ir piemēri, kā maksa divās blakus esošās un dažreiz pat pilnīgi vienādās viena un tā paša projekta mājās atšķiras divas un vairāk reizes. Jo viena māja ir sakārtota, bet otra ne! Protams, nevar vainot kundzīti gados, kura, iespējams, neizprot to visu, taču,..ļoti iespējams, ka šī pati kundzīte aptaujās par mājas renovāciju, siltumtrašu nomaiņu un sakārtošanu un citiem nepieciešamajiem darbiem, atbild ar kategorisku NĒ! Un, ja mājā atrodas vairākas šādas kundzītes un kundziņi, tad ir strupceļš. Mūsu mājā veikt aptauju uzņēmās mana kaimiņine. Un,…. ko tik viņai nenācās par sevi uzzināt! 😀 Vienā dzīvoklī pat piedzīvoja fizisku uzbrukumu no eksaltētas kundzītes un tika nosaukta par naudas atmazgātāju un tautas ienaidnieci! (nopietni, es te neko neizdomāju). Tas viss nav par rakstā minēto Jeļenas kundzi, jo par viņu neko nezinu, bet ar tādiem Senioriem (komentāra autors) man pašam iznācis saskarties daudz biežāk, nekā gribētos.

  2. Cik zinu, tad Liepājā tarifi nav no augstākajiem valstī. Un nav te vainīga ne Saskaņa, ne Vienotība, bet, lielākototies paši māju iedzīvotāji, kuri bieži vien nevēlas savu māju renovēt, sakārtot apkures sistēmu, nomainīt caurules un t.t. Viņiem liekas, ka kāds – partija vai valdība ir tās, kam būtu jāatnāk un jāsakārto viņu mitekļi. Pats esmu saskāries ar to, ka vienmēr atrodas daļa iedzīvotāji, kuri ir pret. Pret visu – neko nedarīsim, jo, protams, viss maksā naudu, bet sauksim Bez Tabu vai Degpuktu vai ko citu. Pašam nācies mazliet strādāt šajā jomā un redzēt, ka iedzīvotāji mājai vispār nav atraduši apsaimniekotāju, arī paši neko nedara, siltuma regulatora automātika nestrādā, siltummezgla darbībai neviens neseko, tas ir atgriezts vaļā līdz maksimumam, tāpēc rēķini lieli, vai dzīvokļos ir auksts, jo nav iztīrīts siltummainis, kas, protams, arī jāizdara kādam – televīzijai, valdībai, Saeimai un t.t. Un tiešām reizēm bija ārkārtīgi grūti ieskaidrot cilvēkiem, ka viņiem tas jāizdara pašiem. Pašiem jāsasauc sapulce, jāatrod apsaimniekotājs, jāsastāda tāme nepieciešamajiem darbiem un, protams, par visu to jāmaksā. Bet tas atmaksāsies. Tā ka Senior, beidziet gvelzt muļķības, vajag kaut mazliet iedziļināties lietas būtībā!

  3. Balsojiet vien , par Saskanu un Usakovu !!! Driz , pat par pirdienu tualete – maksasiet !!! Salidusi , krievu salasnas , visos RIGAS uznemumos un raus naudinu , LUK , kurs jautajums , jaizskata SAEIMA – USAKOVA demisiju !!!

  4. Kamēr nebūs savesta kārtībā apkures sistēma un uzlikti skaitītāji,tikmēr maksāsim par nesaņemto

    • Malacis! Beidzot viena prātīga doma! Vēl labāk būtu, ja Jūs pateiktu, kam tas būtu jāizdara! Lielākā daļa tautas domā, ka tas jādara valdībai nevis viņiem pašiem tas jāsakārto. Un skaitītāji jau praktiski visur ir un tieši pēc tiem arī tiek aprēķināta maksa. Jūs, droši vien, domājāt individuālos skaitītājus (un regulatorus) katrā dzīvoklī,…ļoti laba lieta, bet… Te ir tas lielais BET (skat manu komentāru).

  5. Mūsu māju arī apsaimnieko “Liepājas Namu Apsaimniekotājs” un šajā apkures sezonā rēķini ir NENORMĀLI LIELI (tikai par apkuri februārī vairāk kā 120 euro-trīsistabu dzīvoklis) , kaut Liepājā auksts bija apmēram 2 nedēļas no tā februārī apmēram nedēļa. Kādi,tad būtu apkures rēķini,ja tiešām būtu auksta ziema!!! Izskatās,ka šeit tarifi ir pilnīgi nekontrolēti…!!!Varbūt vajadzētu veikt PĀRBAUDES no valsts iestāžu puses!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+