Foto-EPA

PČ futbolā Krievijā rēķinu kārtošana ieilgst 0

Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā vakar, 2.jūlijā, vispirms sacentās Brazīlijas un Meksikas futbolisti, vēlajā spēlē tikās Beļģijas un Japānas izlases.

Krievi pret horvātiem

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Ceturtdaļfinālu sasniedza arī Horvātijas futbolisti, kas pēcspēles 11 metru sitienos pārspēja Dānijas izlasi ar 3:2. Mača sākumā abas komandas sasniedza jaunu Pasaules kausa izcīņas rekordu, apmainoties vārtu guvumiem jau pēc nospēlētām trim minūtēm un 40 sekundēm. Iepriekšējais rekords 3:47 turējās kopš Argentīnas un Nigērijas futbolistu mača 2014. gadā. Taču vēlāk spēle iegāja pragmatiskā gultnē. Papildlaika izskaņā Luka Modričs ar 11 m soda sitienu varēja izraut horvātiem uzvaru, tomēr pārāks bija vārtsargs Kaspers Šmeihels un divus sitienus atvairīja arī vēlāk sekojošajā pēcspēles sērijā, kurā viņa kolēģis Danijels Subašičs bija vēl labāks, neitralizējot trīs mēģinājumus un ļaujot Horvātijas izlasei pēc 20 gadu pārtraukuma iekļūt ceturtdaļfinālā, kur būs jāspēkojas ar Krievijas futbolistiem. Pēc zaudējuma krieviem par atvadām no Spānijas izlases paziņoja slavenais pussargs Andress Injesta.

Izspēlē līdz tukšiem vārtiem

Brazīlija pret Meksiku bija pārliecinoša favorīte, tomēr meksikāņi jau no pirmās minūtes parādīja, ka pirms mača paustā gatavība kontrolēt bumbu un uzbrukt nav bijis tikai blefs. Brazīliešiem saspēle pagalam nevedās, bet meksikāņiem ar apskaužamu regularitāti izdevās pietuvoties sāncenšu soda laukumam. Pieckārtējie pasaules čempioni pamodās puslaika vidū un, izmantojot laukuma plašumu, vairākkārt tika līdz labām iespējām, kuras gan neizdevās izmantot.

Pēc pārtraukuma Brazīlijas izlase turpināja uz tāda paša viļņa un tas ātri vainagojās ar rezultātu – Neimars iesāka un noslēdza lielisku izspēli. Pēdējos divos Pasaules kausos viņš guvis sešus vārtus un šajā rādītājā kopā ar kolumbieti Rodrigesu ir pirmajā vietā. Meksikāņi centās panākt izlīdzinājumu, tomēr sāncenšu aizsardzību uzlauzt neizdevās un noslēgumā pretuzbrukumā ar pirmo pieskārienu bumbai vārtus guva laukumā uz maiņu nākušais Robertu Firminu – 2:0.

Abus vārtus futbola virtuozi izspēlēja līdz tukšiem vārtiem. Brazīlija turnīra gaitā spēlē arvien pārliecinošāk, bet Meksika septīto čempionātu pēc kārtas apstājas astotdaļfinālā.

Angļu iespēja

Pēdējās divas astotdaļfināla spēles notiks šodien, 3.jūlijā. Pl.17 pēcpusdienā laukumā dosies Zviedrijas un Šveices futbolisti. Gaidāma sīksta cīņa, abām pusēm vairāk koncentrējoties savu vārtu drošībai. Šveiciešiem uzbrukumā ieroču ir vairāk un plašākas komandas rezerves, savukārt zviedri prata uzvarēt sarežģītā grupā, kurā pēdējie palika pasaules čempioni vācieši, un māk nospēlēt taktiski gudri. Visu var izšķirt vieni gūti vārti.

Jestrāks varētu būt Anglijas un Kolumbijas izlašu duelis pl.21 vakarā, jo abām komandām patīk un arī izdodas laimi meklēt pretinieku zonā. Kolumbiešiem traumas dēļ, iespējams, nevarēs palīdzēt spilgtākā zvaigzne Hamess Rodrigess. Angļiem ir ļoti ātri un individuāli spēcīgi uzbrucēji ar turnīra rezultatīvāko spēlētāju Hariju Keinu priekšgalā. Grupas turnīrā zaudējums beļģiem un palikšana otrajā vietā Anglijas komandu ielikusi nomināli vājākajā zarā: ceturtdaļfinālā jāspēlē ar uzvarētājiem Šveices un Zviedrijas izlašu mačā, pusfinālā – ar veiksminiekiem Horvātijas un Krievijas futbolistu divcīņā. Šī ir angļu lielā iespēja pēc 28 gadu pārtraukuma aizkļūt vismaz līdz medaļu spēlēm, taču tā, protams, domā arī pārējās favorītu komandās.

Bez bumbas

Marokas izlases pussargs Amins Harits iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā Marrākešā, kurā bojā gājis 30 gadus vecs vīrietis. 21 gadu vecais futbolists bijis pie auto stūres, taču avārija nav notikusi viņa vainas dēļ un pats nav nopietni cietis.

Dienvidkorejieši pēc sensacionālās uzvaras mačā pret Vācijas izlasi, kas čempioniem nozīmēja pirmo apstāšanos grupas turnīrā, mājās sagaidīta dažādām emocijām. Absolūti lielākā daļa bija lepna par komandu, bet citi lidostā futbolistus apmētāja ar vecām olām.

Komentārs: tipisks Eiropas futbols

Andris Riherts, komandas “Metta/Latvijas Universitāte” galvenais treneris: “Horvātijas un Dānijas izlašu mačs bija tipiska Eiropas komandu divcīņa – taktika, meistarība, ambīcijas. Citu kontinentu komandas brīžiem spēlē avantūristiski, bet šo maču izbaudīju visā pilnībā. Ne velti saka, ka Eiropas čempionātā vidējais līmenis ir augstāks nekā Pasaules kausa izcīņā. Fantastiska vārtsargu darbība. Horvāti uzbrukumā var izmantot vairāk variantu futbolistu augstās klases dēļ, dāņiem ir Eriksens un vienādas meistarības augumā raženi uzbrucēji.

Krievijas izlase daudz spēlē presingā, un tas fiziski ir grūti, tādēļ kādā brīdī aizsardzībā tiek nolikts liels “autobuss”, bet kura gan komanda pret spāņiem tā nedara? Spānijas izlase bija jocīgā situācijā, jo dienu pirms turnīra atlaida tās galveno treneri, un, nenoniecinot viņa aizvietotāju Fernando Jerro, varbūt kāda padoma, kāda teikuma arī pietrūka. Tik saspringtās situācijās visu izšķir nianses, ne velti treneri pelna miljonus. Meistarības spāņiem netrūkst, bet čempionāts kopumā parāda, ka dzimst jaunas zvaigznes – visas vecās no Argentīnas, Vācijas, Spānijas un Portugāles nekur nav tikušas.”

FUTBOLS

PASAULES KAUSA IZCĪŅA, ASTOTDAĻFINĀLS

Horvātija – Dānija 1:1 (1:1) – 3:2 pēcspēles 11 m sitienos, Mandžukičs (4.), Jorgensens (1.).

Brazīlija – Meksika 2:0 (0:0) – Neimars (51.), Firminu (88.).