×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Reklāmu izdevumus apliks ar nodokli


Foto - LETAFoto - LETA

Kamēr par reklāmas nozari atbildīgā Ekonomikas ministrija kopā ar Satiksmes ministriju gatavojas rīkot diskusijas, lai atrastu efektīvāko līdzekli, kas liegtu piesārņot iedzīvotāju pastkastes ar reklāmām, kurām nav adresāta, tikmēr rīkojas Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

 

Valdība ir atbalstījusi VARAM priekšlikumu no 2014. gada aplikt ar dabas resursa nodokli reklāmas izdevumus. Vides un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža preses sekretāre Maija Pētermane pastāstīja, ka šī ir ministra personīga iniciatīva, lai veicinātu dabas resursu efektīvu izmantošanu un lai ražotājs divreiz padomātu, pirms drukā materiālus, kas bieži vien mētājas pie iedzīvotāju pastkastītēm. Ministrs ir lasījis publikācijas “Latvijas Avīzē”, kur iedzīvotāji pauduši neapmierinātību, ka viņu pastkastēs pazūd gaidīti sūtījumi, jo tās tiek pārblīvētas ar nevajadzīgām reklāmām. Katru gadu Latvijā tiekot saražotas 2200 tonnas šādu reklāmu un šā cēlā mērķa vārdā iznīcināti 30 tūkstoši koku. Sprūdžs uzskata, “ja nevaram šādu darbību pilnībā apturēt, mēs noteikti varam likt par to aizdomāties un samazināt kaitniecību videi”.

Plānots, ka turpmāk par reklāmas izdevumiem to ražotājiem būs jāmaksā 91 santīms par kilogramu papīra. VARAM aprēķinājusi, ka DNR piemērošana reklāmas materiāliem valsts kasi varētu papildināt par diviem miljoniem latu.

Finanšu ministrija secina, ka DNR piemērošana kopumā dod pozitīvu efektu – samazina vidi piesārņojošas produkcijas ražošanu un realizāciju un veicina jaunu, vidi saudzējošu tehnoloģiju ieviešanu.

Līgatnes papīrfabrikas mārketinga vadītāja Oļesja Dreimane iepriekš atzinusi, ka nākotnē pastkastes tikšot pieblīvētas arvien vairāk, jo reklāmu daudzums pieaugšot. Šo problēmu, viņasprāt, nevarēšot atrisināt tikai ar papīrgroziem, ko novietotu daudzdzīvokļu ēku kāpņu telpā, vai uzlīmēm uz pastkastēm ar lūgumu nemest tur reklāmas.

M. Pētermane sacīja, lai piemērotu šo nodokli, ministrija sagatavos labojumus Dabas resursu nodokļa likumā, kā arī izstrādās Ministru kabineta noteikumus, kas noteiks piemērošanas kārtību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+