×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2012
Drukāt

Rekonstruēs Āgenskalna tirgus laukumu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments piešķīris reālākus apveidus vienai no programmas “Radi Rīgu” idejām un piedāvā rekonstruēt Āgenskalna tirgus laukumu, likvidējot esošo ielu krustojumu pie tirgus, ierobežojot satiksmi un nosakot prioritāti gājējiem.

 

Gājēju un velobraucēju drošības uzlabošanai iecerēts veidot jaunu publisku ārtelpu – vienlīmeņa laukumu ar Āgenskalna tirgu centrā. Projekta gaitā plānots apvienot gan gājēju, gan velobraucēju, gan autotransporta un tramvaju kustību, nosakot prioritāti gājējiem, kā arī veidot apzaļumotas un funkcionāli izmantojamas teritorijas. Projekta attīstības priekšlikums paredz likvidēt esošo ielu krustojumu un izveidot jaunu Āgenskalna tirgus laukumu.

Vienotā telpā apvienos Bāriņu, Mārupes, Nometņu, Mazās Nometņu un Zeļļu ielas daļas un krustojumus, kas ir telpiski piederīgi Āgenskalna tirgus laukumam. Transporta plūsmu paredzēts organizēt maksimāli divās joslās katrā ielā, tādējādi sašaurinot transportam paredzēto brauktuvju platumu, ierobežos arī transporta plūsmas ātrumu, nodrošinot prioritāti gājēju kustībai.

Kopējās sabiedriskā transporta sistēmas uzlabošanai Āgenskalnā tiek ierosināts pagarināt divus esošos trolejbusu maršrutus. Trolejbusu no Āgenskalna priedēm iecerēts pagarināt līdz Zasulauka dzelzceļa stacijai, nodrošinot vienotu sabiedriskā transporta pārsēšanās punktu tramvajam, trolejbusam un vilcienam. Savukārt trolejbusu no Pilsoņu ielas, kur tā galapunkts atrodas pie Stradiņa slimnīcas, iecerēts pagarināt līdz Atpūtas ielai, uzlabojot sabiedriskā transporta pieejamību gan Stradiņa slimnīcas apmeklētājiem, gan Āgenskalna un Bieriņu apkaimes iedzīvotājiem.

Pilsētas attīstības departaments iecerējis projektu sākt jau šā gada augustā, lai to pabeigtu līdz 2013. gada decembrim, taču šim nolūkam būtu nepieciešami aptuveni 191 000 latu.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.6
Alūksne +14
Daugavpils +14.0
Saldus +14.7
Liepāja +14.0
Jelgava +15.1
Ventspils +14.8
Limbaži +15
Madona +14.6
Rēzekne +12.2
Draugiem Facebook Twitter Google+