×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. septembris, 2016
Drukāt

Rekonstruētā Nacionālā mākslas muzeja ēkai būs jauna adrese (1)

Izstāde "Janis Rozentāls (1866-1916). Māksla un tehnika" Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.Izstāde "Janis Rozentāls (1866-1916). Māksla un tehnika" Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Foto - LETA

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti trešdien atbalstīja Jaņa Rozentāla laukuma nosaukuma piešķiršanu teritorijai pie atjaunotā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, kā arī Erevānas dārza nosaukumu piešķiršanu teritorijai Balvu ielā 17.

Piemineklis J.Rozentālam pie muzeja tika izveidots 1936.gadā. Šogad ir arī latviešu glezniecības pamatlicēja J.Rozentāla 150.gadadiena.

Godinot mākslinieka piemiņu, nolemts laukumu K.Valdemāra un Elizabetes ielas krustojumā nosaukt par “Jaņa Rozentāla laukumu”. Pēc laukuma izveidošanas iecerēts Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkai piešķirt adresi “Jaņa Rozentāla laukums 1”.

Komiteja arī atbalstīja Rīgas Austrumu izpilddirekcijas ierosinājumu par Erevānas dārza nosaukuma piešķiršanu teritorijai Balvu ielā 17. Armēnijas galvaspilsēta Erevāna ir Rīgas sadraudzības pilsēta.

Dārza plānošanas pamatā izmantotas Erevānas kontūru robežas, izmantojot Armēnijas nacionālos elementus dārza celiņos un citos labiekārtojuma elementos, tajā skaitā mazo arhitektūras formu izmantošanā dārza labiekārtojumā. Projektā paredzēta arī bērnu rotaļlaukuma izveide, kura segums tiks izveidots saules formā un kurš simbolizē Armēnijas tautas sirsnību un cieņu pret ģimenes vērtībām. Apzaļumošanas robežai noteikta plūstoša līnija, kas atgādina Armēnijas upju līkumus. Teritorijas tehnisko projektu finansēja armēņu uzņēmēji, projekta finansēšanu nodrošināja Rīgas dome.

Galīgais lēmums par Jaņa Rozentāla laukuma un Erevānas dārza nosaukuma piešķiršanu vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. El sueño y las sonrisas naturales.

  Así dulce
  y preocupado,
  así candido
  y puro como
  un ave cansado
  que llama la
  noche y una
  rima infinita.

  Francesco Sinibaldi

Draugiem Facebook Twitter Google+