×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Rekonstruēta populārā Talsu ezera promenāde (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ ekspluatācijā nodota Talsu vecpilsētas sirdī esošā Talsu ezera promenāde un Ūdens iela, portālu “LA.lv” informēja Talsu novada pašvaldības izpilddirektora padomniece sabiedrisko attiecību jomā Ivonna Vicinska.

Viņa norāda, ka Talsu pilskalns, tā pakājē esošais ezers un Ūdens iela gadsimtu gaitā ir Talsu atpazīstamākā vieta, bez kā pilsēta nav iedomājama. Līdz šim pilskalna pakājē pārāk mitrās augsnes dēļ cilvēkiem bija liegts apiet apkārt Talsu ezeram. Turklāt nebija pieejama viena no vecākajām Talsu ielām – ezeram blakus esošā Ūdens iela, kuras vēsturiskais laukakmens bruģis 60 metru garumā bijis ļoti kritiskā stāvoklī.

Taču tagad pēc ezeram pieguļošās Ūdens ielas ceļa seguma rekonstrukcijas iedzīvotājiem un viesiem pieejama nobruģēta un apgaismota iela. Savukārt, ejot pa tālāk izveidotām laipām, radīta iespēja apsēsties uz soliņiem un vērot Talsu tradicionālo ainavu. Talsu ezerā ierīkotas arī trīs uz pontonu konstrukcijām uzstādītās laipas, kas īpaši priecē makšķerniekus, uzsver Vicinska.

Uzsākot darbu pie senās Ūdens ielas atjaunošanas, no tās bija palicis tikai nosaukums un autentiskais neskaldīto akmeņu bruģis ielas galā, taču to izdevies saglabāt. Šīs ielas malā izveidota atpūtas vieta, kurai blakus iztek iepriekš ielas vidū tekošs avots. Pie Ūdens ielas izveidots arī ar šķembām klāts gājēju un velo ceļš, kas turpinās kā koka laipas blakus ezeram un apkārt visam ezeram.

Projekta „Talsu pilsētbūvniecības pieminekļa piemērošana tūrisma produkta attīstībai” kopējās izmaksas ir 474 808, 55 lati (ieskaitot PVN). Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 317 257,44 lati jeb 79% no attiecināmajām izmaksām. Valsts budžeta dotācija bija 12 047,75 lati jeb 3% no attiecināmajām izmaksām. Talsu novada pašvaldības kopējās izmaksas projektā bija 145 603,38 lati.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Izmaksu pozīcija Summa LVL bez PVN
  Skiču projekta izstrāde 995,00
  Būvprojekta izstrāde 6585,00
  Autoruzraudzība 1500,00
  Būvprojekta ekspertīze 750,00
  Būvuzraudzība 2960,00
  Būvniecība 382817,20
  Būvniecība 9669,21
  Projektā vēl bija citas aktivitātes, kā, piemēram – Baznīckalna atbalsta sienas rekonstrukcija ~ Ls 90000 un dažādi tūrisma informatīvie izdevumi un pasākumi, kas veido kopējo summu. Kabata????…. Laikam nekā… Lai nu miegs nāk tam pašam komentāra rakstītājam, kam nav jēgas par būvniecības izmaksām!

 2. tam laiipam malu nebuss??? tas nu gan nav drosi !!!

 3. Prieks par man mīļu pilsētu, deviņu pakalnu pilsētu!

 4. Hmm, gandrīz 1/2 miljons vienai promenādei!? Atbalstu ideju ka tādu par Talsu sakopšanu, bet 1/2 miljons šķiet mazliet par daudz. Gan jau kādam kabatu ar papildināja..ceru, ka nakti spēs mierīgi gulet!

 5. Prieks,ka mani mīļie Talsiņi kļūst arvien skaistāki!

Draugiem Facebook Twitter Google+