×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. marts, 2017
Drukāt

Rekordists: uzņēmējam Latvijā vairāk nekā 70 amati vienlaikus (14)

Nekustamo īpašumu attīstītājas SIA "Domuss" direktors Ralfs Jansons. Foto - LETANekustamo īpašumu attīstītājas SIA "Domuss" direktors Ralfs Jansons. Foto - LETA

“Lursoft” pētījums atklāj, ka TOP 20 amatpersonas ar lielāko aktīvo amatu skaitu patlaban ieņem 695 amatus 648 uzņēmumos. Līderi to vidū ir Ralfs Jansons ar 72 amatiem un itālietis Paolo Bettiol ar 62 amatiem. Tiesa, kamēr R. Jansona vārds pārsvarā saistīts ar nekustamo īpašumu jomā strādājošiem uzņēmumiem, no kuriem senākais reģistrēts 1996.gadā, Paolo Bettiol ieņem amatus lielākoties uzņēmumos, kuri reģistrēti pēdējo divu gadu laikā un pārsvarā to darbība saistīta ar citur neklasificētu individuālo pakalpojumu sniegšanu.

Analizējot TOP 20 amatpersonu vadīto uzņēmumu finanšu rādītājus, redzams, ka līderos izvirzījušies būvniecības uzņēmumi. Gunta Rāvja SIA “Skonto” būve 2015.gadā apgrozījusi 122,50 miljonus eiro, bet Mārtiņa Lāmas vadītais SIA “Arčers” – 33,41 miljonus eiro, vēl 15,30 mijonus eiro – M.Lāmas vadītais SIA Aizputes ceļinieks.

Trīsdesmit trīs gadus jaunais Mārtiņš Lāma ir otra jaunākā no TOP 20 amatpersonu sarakstā iekļuvušajām personām. Pēc “Lursoft” pieejamās informācijas, M. Lāmas pirmais amats bijis SIA Aizputes ceļinieks valdē 2008.gadā un laika gaitā amatu skaits audzis nu jau līdz 34 uzņēmumiem. Vienlaikus Lāmam pieder daļas arī astoņos Latvijā reģistrētos uzņēmumos.

Jaunākā TOP 20 sarakstā iekļuvusī amatpersona ir Edgars Turlajs, kurš nepilnu 30 gadu vecumā iecelts 31 uzņēmuma vadībā. No tiem lielākā daļa saistīta ar holdingkompāniju darbību. Apgrozījuma un peļņas ziņā veiksmīgākais no tiem ir Liepājā reģistrētais AS ALPS Investments, kura valdē vienlaikus ar Edgaru Turlaju darbojas arī Solvita Kurtiša. Uzņēmums 2015.gadā apgrozījis 6,36 miljonus eiro un pēc nodokļu nomaksas nopelnījis 6,85 miljonus eiro.

Starp TOP 20 amatpersonām pārsvarā atrodami stiprā dzimuma pārstāvji un vienīgā sieviete, kura spējusi šajā ziņā konkurēt ar vīriešiem, ir Dina Abaja. No 26 uzņēmumiem, kuros amatus pētījuma sagatavošanas brīdī ieņem D. Abaja, pieciem kā pamatnodarbošanās norādīta konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās, bet vēl četriem – holdingkompāniju darbība. Starp uzņēmumiem atrodami arī tādi, kuri nodarbojas ar vairumtirdzniecības starpnieku darbību, tekstilizstrādājumu mazumtirdzniecību un, ņemot vērā D. Abajas vairāku gadu pieredzi elitāru nekustamo īpašumu pārvaldīšanā, arī nekustamo īpašumu pārvaldīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

  1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

    CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
    CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
    CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
    CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
    CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

  2. Būs 450.000 eiro pensija!

  3. `Sheemotaju likumaa` paradize.
    🙁

  4. Ja ir 70 amati, tad jābūt 70 nodoklīšiem …

  5. Nu burvīgs tā 4.maija republika! Atbildēt

    Lasu un priecājos – vai nav burvīgs tas 26 gados radītais 4.maija režīms?
    Pastalniekam Ralfam Jansonam ir veseli 72 amati nekustamo īpašumu biznesā !
    Vai kaut ko tik krutu varēja iedomāties tajos briesmīgajos padlaikos? Nē taču!
    Nu un Mārtiņš Lāma, kad senči varonīgi cīnījās uz barikādēm – viņš zem galda vēl staigāja, bet paiet nieka 26 gadi un skat! par cik vērienīgu piznesmeni izaudzis 33 gadu vecumā. Slapju muguru raujas 34 uzņēmumos …un miljonus šaupelē ar lāpstu! Vai kaut ko tādu varējāt iedomāties tajos briesmīgajos padlaikos? Taču nē!
    Tagad vārti vaļā visiem radošajiem, inovarīvajiem, apsviedīgajiem un kā viņus visus vēl sauc darboties ar pilnu krūti …šļopstei braši šūpājoties uz krūtežas…

  6. Tāpēc jau Latvija grimst bezcerībā un nabadzībā.Šādi rekordisti valsts ekonomiku nevirza. Cik stundu garai ir jābūt darba dienai, lai paspētu apskraidelēt 70 uzņēmumus un ,turklāt vēl “iekasēt” nezūdošo vērtību –
    P E Ļ Ņ U.

  7. Ko tur skatīties uz biznesmeņiem, ja mūsu pašu deputātiem ir 101 amats, pārssvarā arī pilsētu vadītājiem un tad mēs brīnamies kur rodas skaitļi par vidējām algām un t.t. Vienkārši zagļi un izlaupītāji ir tikuši pie teikšanas. Tādiem visu visu atņemt un uzlikt uz 380 eirīšiem lai izprovē kā tas ir.

  8. Nabadziņi! Tā pārstrādājušies, ka noteikti nav pat laika uz poda pasēdēt.

  9. “Uzņēmumi neizceļas ar lielu darbinieku skaitu”
    Tas te ar, saderam, būs atslēgas vārds!
    Nav grūti būt ts. kāzu ģenerālim.

  10. 99 amati 100 tais bads un bezdibenis

  11. kaut ko nesaprotu, uzņēmumam apgrozījums gadā 6,36 milj. , bet pēc nodokļu nomaksas peļņa 6,85 milj., vai ta var būt ?

  12. VIENIGAIS KAS MUS GLABS TAS IR KINAS VARIANTS

  13. viņi bez špikera maz atceras kur saņem naudu ?? 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+